Tučné úterý

Tučné úterý https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1314/bmid_tucne-utery-J8C-1314.jpg 4 250 56

Burke Basile, neworleanský policista z protidrogového oddělení, nešťastnou náhodou zastřelí při nepodařené policejní akci svého kolegu a nejlepšího přítele. Od počátku je však jasné, že vinu na tragédii nenese ten, kdo zabil, ale někdo úplně jiný - někdo, kdo zřejmě pro peníze předem varuje zločince před policejní razií. Burke, zaslepený zoufalstvím a touhou po pomstě, se vzdá své práce, odhodlaný vzít zákon do vlastních rukou. Dostat se na kobylku vlivnému advokátovi Pinkiemu Duvallovi, který tahá za drátky a bezohledně korumpuje i policii, však nebude snadné. Burkemu by možná mohla pomoci Duvallova žena, krásná a osamělá Remy, kterou si Duvall drží ve svém domě jako trofej a pečuje o ni stejně jako o vzácné orchideje ve svém skleníku. Burke ji považuje za chladnou, vypočítavou potvoru, která se vdala pro peníze, a rozhodne se ji unést, aby vyprovokoval Duvalla k nějakému neuváženému činu. Jenže brzy pozná, že skutečnost je trochu jiná, a city, které v něm manželka jeho nejhoršího nepřítele probouzí, by mohly zhatit všechny jeho plány...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Fat tuesday , 1997

Miláček484
30.03.2024 5 z 5

Ráda čtu její knihy, jsou to takové oddychovky, líbí se mi ta souhra detektivní a romantická. Vždy přečtu rychle, protože musím vědět, jak to dopadne.

petraj30
09.02.2024 3 z 5

Na knihu od SB jsem se moc těšila, ale nepřinesla mi to, co jsem očekávala.
Jak tu již bylo zmíněno, plavala jsem ve jménech.
Zápletka byla zajímavá, ale pro mě těžko uvěřitelná, asi proto že konec byl ve všech směrech až moc přeslazený.
Kniha se mi celkem líbila, ale od této spisovatelky znám mnohem lepší.

Olga8480
21.07.2022 5 z 5

Příjemné oddychové čtení plné napětí a romantiky. Prostě typická SB u které víte na co se můžete těšit a víte že její příběhy vás vždy zaujmou.

FoxFox
17.01.2022 2 z 5

Kdyby nebylo čtenářské výzvy, tak bych knihu asi ani nedočetla. Styl psaní mě vůbec neoslovil, bohužel za mě ne. Jinou knihu jsem od autorky nečetla, takže nemohu porovnat, ale zatím mě ani její další tvorba neláká.

kopeceli
19.12.2021 5 z 5

Četla jsem ji po mnoha letech. Zaujala stejně jako poprvé.

smardice
21.01.2021 5 z 5

Dobrá oddychovka s kombinací romantiky a detektivní zápletky. Mě se kniha líbila.

Shanib
06.12.2020 4 z 5

To nebylo vůbec špatné. Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda, protože si jsem jistá, že tohle zdaleka nebyla poslední knížka, kterou jsem od této autorky četla. Nebyl to sice žádný zázrak, ale bavilo mě to, protože příběh obsahoval všechno, co mám ráda - krimi zápletku, romantiku a happy end.

Zlatinka.Emilly
03.12.2020 5 z 5

Podle anotace z obálky bych si tuto knihu nepřečetla, prostě se mi jen hodila do výzvy. Nakonec jsem nelitovala, kniha je plná napětí a od četby jsem se nedokázala odtrhnout.

bekule
27.11.2020 4 z 5

Napětí, korupce, dobrodružství , romantika...typicky příjemná oddechová četba od SB. Jen divná byla ta "romantická" scéna v bažinách a ještě víc jména Burke Basil, Pinkie, Bardo...

musivila
22.11.2020 4 z 5

Burke Basile je jeden z mála nezkorumpovaných policajtů … jeho život se změní v okamžiku, kdy při jedné policejní akci, nešťastnou náhodou zastřelí svého kolegu a kamaráda... Burke se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a pomstít smrt svého kamaráda a odhalit policejního špeha, který vynášel tajné informace z jejich oddělení. Zosnuje prvotřídní plán, který v průběhu utrpí trhliny … chtě nechtě musí na určité lidi přehodnotit svůj názor …přežije svůj boj proti Pinkiemu Duvallovi, který má pod palcem půlku města včetně policie ... nebo je to předem prohraná bitva? … To si musíte přečíst! Knihy od Sandry mám ráda, líbí se mi kombinace napětí a milostná zápletka.
PS: Taky asi nejsem jediná, komu se ze začátku pletla jména Burke, Basile, Bardo atd. :-)

Evaho73
15.11.2020 3 z 5

Mám už prečítanych niekoľko kníh od SB a  vopred som tušila, čo môžem očakávať aj od tohto príbehu. Prekvapenie sa naozaj nekonalo, kniha nevyčnieva z predurčenejl šablóny, ale tentoraz na mňa akosi dostatočne neučinkovala chémia medzi postavami. Nakoniec príbeh hodnotím, ako priemer a najcennejšou trofejou po prečítaní je pre mňa samotný názov knihy.

BabyMaik
11.11.2020 5 z 5

Od zaciatku do konca putave,obsahuje prvky thrilleru ale aj romantiky,postavy a dej dobre vykreslene.Velmi podarena kniha od S.Brown

Iva B.
08.11.2020 2 z 5

Knížku jsem si vzala kvůli výzvě. Musím přiznat, že ačkoliv má tady dobré hodnocení nijak zvlášť mě neoslovila.. do čtení jsem se nutila, některé pasáže přeskočila... Obecné mám tento typ příběhů ráda, tady mi však nesedl...

Atlantis
06.11.2020 3 z 5

Tučné úterý se pro mne v poslední třetině úplně rozsypalo. Sandru Brown mám spojenou s lechtivými knihami pro ženy, a pro to opravdu nejsem cílová skupina. Každopádně, výzva je výzva, potřeboval jsem knihu se dnem v týdnu, a tak jsem se zahryzl. A zpočátku to bylo sousto velmi slušné. Decentní detektivka, napětí, postavy mne bavily. Ale pak přijde sekvence v bažinách a Tučné úterý se zastaví. Vy celou knihu víte, že přijde TO, scéna, která byla jasná už od strany deset. A tak čekáte. A čekáte. A ještě chvilku čekáte. Pak se TO stane, je to tak trapné, až máte husí kůži a najednou je konec. No a ten epilog, to bylo jako z telenovely.
Za mne velká škoda, větší část knihy jsem se bavil, ale ten konec to zabil. Doslova.

alekis
02.11.2020 5 z 5

Další velmi dobré relaxační čtivo od Sandry Brown. Všech pár jejích knih, které mám zatím na kontě, bylo zábavných a čtivých. Doufám, že ani další nezklamou!
Tučné úterý (divný název, v knize vysvětlen) je dostatečně přiblíženo v anotaci. Ze zkušenosti víme, že díla tohoto žánru dopadají pro hlavní hrdiny dobře, přesto je však děj tentokrát opravdu hodně dramatický! Ničemové jsou totiž ničemní až běda... Nesmím prozradit, jak skončí, ale... je to snad jasné, ne?
Hlavní hrdina není detailněji popsán, nevíme zda je urostlý, či menší, kolik je mu let, každopádně, určitě má četné přednosti, včetně sexuální zdatnosti, a trofej... smím vůbec krásnou, chytrou dokonalou ženu nazvat trofejí? Je to ostatně jenom metafora! Tedy, tu krásku, kterou nakonec získá, si plně zaslouží! Prásknu na něj aspoň (snad to nebude SPOILER!), že nosil knírek, který posléze shodil :-).
Postav v románu je moc, ale dá se v nich dobře orientovat a všechny mají jako obvykle dostatečně přiblížené charaktery. Víme tudíž, kterým máme držet palce, radovat se z jejich úspěchů, či případně truchlit, když nepřežijí. Občas totiž i sympaťáci - musí jít ale o málo důležité figurky na šachovnici, bývají obětováni v rámci zvýšení dynamiky příběhu. A padouši - těch máme vskutku na výběr - tak těm přejeme (ne)příjemnou smrt z rukou švarných udatných policistů!
Další dobrá zábava, další zářez do pažby mé čtečky. Sandro, tebe si nenechám jenom tak ujít! :-)

lima123
25.10.2020 3 z 5

Nebol to práve môj žáner. knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy. Inak od začiatku som tušila, ako to dopadne.

georginaa
20.10.2020 5 z 5

Tak tohle mám prostě ráda. Bývalý policajt který rozjíždí vyšetřování na vlastní pěst. Chce se pomstít za smrt svého nejlepšího přítele, ale zároveň se zamiluje do unesené ženy advokáta. Tím rozpoutává nekonečný boj a odkrývá tajemství podsvětí a zkorumpované policie. Moc povedený příběh a nenechá vás ani na chvíli oddychnout, dokud celou knihu nedočtete.

adelinka
15.10.2020 4 z 5

Ja som myslela, že idem na romantiku, že čo už.....Potrebovala som ju do čitateľskej výzvy. Tak romantika bola, ale aj poriadne napätie. Ja som knihu nevedela odložiť a čítala do noci. Burke bojoval za spravodlivosť, únosom sa chcel pomstiť a........vidíte v opise. Zamiluje sa.

evik_svistik
11.10.2020 4 z 5

Moje první kniha od Sandry Brown, čteno kvůli čtenářské výzvě, jelikož přímo její knihy mě nikdy nijak nelákaly, nicméně jsem příjemně překvapená. Sice trochu pomalejší rozjezd knihy, není to ten typ, co vás strhne už od první stránky, ale pak už to mělo příjemný spád. Nebudu se bránit jejím dalším knihám.

EmillyT
09.10.2020 3 z 5

K přečtení této knihy jsem se dostala díky Čtenářské výzvě, sama od sebe bych si jí ke čtení zřejmě vůbec nevybrala. Z počátku jsem se ztrácela ve jménech postav (Bardo a Burke Basile se mi prostě pletlo) a děj mě příliš nebavil, ale postupem času jsem se do příběhu začetla. Kniha nemá žádnou detektivní zápletku a děj je hodně předvídatelný. Je to taková oddechovka, ale určitě se k ní už nebudu vracet.

detektivní a krimi romány pro ženy

Sandra Brown
americká, 1948