Truly

Truly https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/bmid_truly-HPU-458889.png 4 455 108

Truly, Madly, Deeply série

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Truly , 2020

Pitbullka
16.10.2021 2 z 5

Četlo se to rychle, ale tím ty plusy příběhu končí. Strašně moc prvoplánové, laciné, hlavní dívčí postavy se chovaly naprosto na facku a byly nesympatické. Dialogy postav mě taky moc nebavily. Bohužel, tohle ne. Mám ráda romantické knížky, které jsou psané s nějakou grácií, tahle to bohužel nebyla.

pogmanka
09.10.2021 4 z 5

Mně se knížka moc líbila. Oblíbila jsem si hlavní postavy a čekala na jejich šťastný konec. Líbilo se mi i prostředí klubu a hlavně pošťuchování nejlepší kamarádky Andie. To bylo skvělý. Každopádně jsem nakonec jednu hvězdičku ubrala, protože v tomhle žánru znám i lepší knížky, ale rozhodně i tak to byla dobrá oddechovka.

Szilvia1
06.10.2021 4 z 5

Knížka byla pěkná.Andie byla moc labilná,ale přesto chtěla dokázat,že všechno co chce(studovat,najde lásku,odstěhuje se),dokáže to.byla jsem zvědavá,ale dalo se to vyčíst,že co se stalo Cooperově sestře,ale bylo to pěkně napsané,už čekám na další díl.

teer.h
05.10.2021 5 z 5

Do knihy jsem se zamilovala už jen díky její krásné obálce a příběh mě také nezklamal! Od knihy jsem dostala téměř vše, co jsem od ní čekala. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a to samé i Cooper... další můj knižní crush :D
Bylo to poprvé, co jsem si v knize zamilovala vedlejší příběh a potřebovala knihu o nich :)

spencer
04.10.2021 3 z 5

Z knihy mám relativně smíšené pocity. Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec se to přece jen povedlo. Mým největším problémem byla nejspíš samotná romantická linka, která pro mě tolik nefungovala. Andie byla skvělá, Cooper taky, ale jejich vzájemná láska mi přišla příliš nucená. Tím jsem se opět ujistila, že instant love není nic pro mě. Také jsem měla občas problém s překladem, jelikož píseň Taylora Swifta mě na nějaký čas odrovnala (to si překladatelka nemohla její jméno vygooglovat, když jej neznala?).
Oddechový titul ovšem byl a svůj účel splnil. Nebyla to špatná romantická knížka, jen zastávám názor, že je v tomto žánru hned několik lepších titulů.

Bebe2004
26.09.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ačkoliv jsem se ze začátku nemohla začíst, po pár stránkách už to šlo samo. Postavy mi byly sympatické a děj, i přes častá klišé, se příjemně vyvíjel. Nedočkala jsem se sice žádného velkého zvratu, ale četlo se to dobře.

TheMelorry
25.09.2021 3 z 5

Kvůli poměrně negativním názorům ve svém okolí jsem měla trošku strach se do knihy pustit. Ve výsledku jsem ale spokojená a mile překvapená.
Hlavní postavy, ačkoliv se někdy chovají trochu dětsky nebo zvláštně, jsou sympatické a uvěřitelné. Děj samotný plyne na poklidné vlně bez větších zvratů nebo akce. Sem tam se objeví nějaké to klišé... ale v není to nic nesnesitelného. Líbí se mi střídání úhlu pohledu obou hlavních postav, díky tomu je příběh mnohem ucelenější a zajímavější.
Celkově můžu říct, že jsem si u čtení odpočinula a zabavila se, což je hlavní cíl, který jsem očekávala.

nela3812
19.09.2021 4 z 5

Slowburn romance mezi Andie a Cooperem je vyprávěna z obou pohledů. Musím přiznat, že především pohled Coopera byl pro mě velmi čtivý a každou stránku jsem hltala. Střídání kapitol z různých pohledů mám moc ráda a v tomto případě to bylo navíc doplněno o krátké citáty na začátku každé kapitoly. Což byl příjemný bonus.

Příběh je klišé, s čímž jsem počítala, už ve chvíli kdy jsem knihu brala do rukou. Nicméně čas od času si člověk takový příběh prostě přečíst potřebuje a odlehčit si (v mém případě) třeba od thrillerů. Proto varuji, že byste od knihy neměli čekat nic nového, na co byste již v jiných knihách nenarazili. I tak je svým způsobem příběh originální. Například místem, kde se odehrává a minulostí postav.

Jak říkala kraka009 velmi se mi líbili vedlejší postavy June a Mason, o kterých by měl být druhý díl. Ponechá-li jim autorka současné chování a škádlení, tak už se druhého dílu skutečně nemohu dočkat! V tomto díle mi však hlavní postavy tolik sympatické nebyli. Líbilo se mi smýšlení Coopera o Andie a jejich společných chvílích, nicméně jeho přístup k minulosti mi byl trochu proti srsti a zdálo se mi to přehnané. Ale měl motorku, takže vše odpuštěno!

Hodnotím 4/5 hvězd, protože i přesto, že je příběh plný klišé je čtivý a má své kouzlo.

Wisha
10.09.2021 2 z 5

Mám stejný názor jako slečna/paní hned pode mnou. Čekala jsem od toho druhou Monu Kasten a místo toho jsem se dočkala nudného a nerealistického příběhu, kde se hlavní hrdinka chová a vyjadřuje jako malé dítě (ty krátké věty a zvolání mi pily krev!!!), hlavní hrdina jedná naprosto nepochopitelně a neracionálně a celkový děj je pouze vykrádačka. Nevadí mi, když se v knihách opakuje podobný dej, pokud to zaujme. Tohle bohužel nezaujalo.
Jediné, co chválím, je obálka, ta je překrásná.

Calwen89
08.09.2021 2 z 5

Tak tohle bohužel ne. Asi vysoké očekávání, asi přirovnání k Moně Kasten které podle mě autorka nesahá ani po kotníky, asi špatný překlad. Co je příčinou opravdu netuším, ale nebavilo mě to. Postavy mi nepřirostly k srdci, děj nebyl ničím výjimečný, spoustu chyb a naprosto násilně vložená milostná linka. Neskutečně mi vadilo neustále opakující se oslovení rodičů - maminka/tatínek. Bože hlavní hrdince není 5let... Můžete mít vztah s rodiči sebelepší, ale netvrďte mi že v dospělosti používáte tohle oslovení i při konverzaci s přáteli, ve škole či v zaměstnání.

dominika8192
08.09.2021 4 z 5

Nebylo to špatné. Někdy si člověk musí odpočinout od všelijakých těch Kingů a Morrisových a sáhnout po romantické oddechovce. Toto byla navíc solidně zpracovaná romantická oddechovka. Jasně, pár klišé momentů se tam našlo, ale to už souvisí s mým cynickým vnímáním světa, pro které je těžké přijmout, že se k sobě lidi fakt chovají takhle hezky a podporují se navzájem.

AliceTief
06.09.2021 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh byl zajímavý, ale jakoby tomu něco chybělo... Rozhodně se ale těším na druhý díl...

Brolly
01.09.2021 4 z 5

Kniha se dobře čte a má skvělé postavy. V zásadě je to napsáno tak, abyste se soustředili na hlavní dvě postavy, ale zároveň pokukujete po těch ostatních a těšíte se, až dostanou prostor v dalších dílech. Myslím, že příběh mohl být složitější a také prostředí univerzity jsem viděla mnohem lépe popsané. Tady to na mě působilo, jako by snad ani na školu nechodili a jen pracovali v baru.

klarka009
27.08.2021 4 z 5

Truly je super oddechová a velmi čtivá knížka. Četla se mi opravdu moc dobře. Moc se mi líbilo, že na začátku každé kapitoly byl vždy citát, který s ní souvisel a navíc se kapitoly střídali z pohledu Andie a Coopera, což já mám také v knihách moc ráda :) Upřímně se mi ale více líbily vedlejší postavy a to hlavně Mason a June. Několikrát jsem díky nim brečela smíchy a opravdu se hrozně těším na druhý díl, který bude o těch dvou :D za to vztah mezi Andie a Cooperem byl takový zvláštní. Chápu, že to co se v minulosti stalo si Cooper dával za vinu, ale na mě už to jeho chování bylo moc přehnané. I tak se mi to ale jako celek moc líbilo. Bylo to fakt dost oddechové a nejspíš jsem přesně něco takového potřebovala, protože mi to skvěle sedlo :) začínám mít ty německé autorky hodně v oblibě :)
4,5 *

anna7852
25.08.2021 4 z 5

Další hezká oddechovka,už aby byl další dil:)

NikolaSkop
17.08.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil. Určitě budu pokračovat v serii :))

Áža707
17.08.2021 4 z 5

Knihu jsem začala číst, protože jsem se nemohla začíst do jiné již rozečtené. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem ve tři hodiny ráno knihu zaklapla a měla ji dočtenou.

Jak už z úvodu můžete pochopit, kniha se čte sama a je to prostě takové příjemné, odpočinkové čtení. Pokud už mé recenze sledujete dlouho, víte že miluju u romantických knih přidanou hodnotu a tu pro mě rozhodně Truly má. Příběh je předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo.

Velice jsem si oblíbila postavy June a Masona a jejich popichování dávalo knize správný raz. June je úžasně střelená, ale rozhodně taková ta kámoška, kterou každá holka ve svém životě potřebuje. Protože když je největší nutnost, tak se zeptá, kde zakopete tělo. Velice se mi líbil vztah Masona k June, protože to byl úžasný bratrský vztah.

Samozřejmě nesmím opomenout Andie a Copera, kteří jsou hlavními hrdiny knihy a oba jsem si také oblíbila. To co si sebou v životě nesou není jednoduché a každý proti démonům bojuje po svém.

Já jsem si čtení náramně užila a je to doopravdy skvělá Feel good romance a skvěla kniha právě na léto. U knihy jsem se zasmála a v některých chvílích obsahovala velmi pěkné myšlenky. Velice se těším na další díl a kam se s hrdiny dostaneme dál.

⭐ 4/5

ajak
16.08.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, zhltala jsem jí jedním dechem :) byla to příjemná oddechovka

pavlinececcka
12.08.2021 5 z 5

Mě se příběh moc líbil, knížku sem přečetla jedním dechem. Myslím ze by si zasloužila lepší hodnocení :)

RoseDadas
07.08.2021 4 z 5

Ze začátku mi trvalo zhruba prvních cca 40 stran, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale poté jsem ji už neodložila, jak byla neuvěřitelně čtivá. Věděla jsem, co od knihy mohu očekávat, a tak jsem také k jejímu čtení přistupovala. Chtěla jsem něco romantického, pohodového se sympatickými postavami - to vše se mi v knize dostalo. Truly má určitý přesah, kdy se v knize nakousává vážná tematika fyzického napadení. Hodnotila bych ji jako lepší průměr.