Truly

Truly https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458889/bmid_truly-HPU-458889.png 4 449 106

Truly, Madly, Deeply série

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu. Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem. A najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy. Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám, protože šrámy, které na obou život zanechal, jim sbližování právě neulehčují. V kulisách studentského Seattlu, kolejí, večírků a barevného světa se odehrává milostný příběh plný zvratů a překvapení. Ke sblížení je potřeba se ponořit do vlastní minulosti a otevřít své třinácté komnaty. O to krásnější a cennější je to, co přijde potom. Není snadné udělat krok do dospělosti. Ale láska hory přenáší. A Andie najde v cizím městě přátele, domov a hlavně Coopera. A nový život začíná…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Red

Truly , 2020

Laf
Laf
12.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Za dva večery bylo přečteno. Skvěle vymyšlené postavy a zápletky. Jediné, co mi vadilo, byl závěr, kde jedna scéna byla popsaná z jejího pohledu a na to hned úplně ta stejná scéna z jeho pohledu. Tohle bych teda předělala nebo jedno vyškrtla. Jinak za mne kniha super a za přečtení to stojí :)

Zuzana215
Zuzana215
11.02.2022 5 z 5

Souhlasím s 0197...opravdu jste četli tu samou knihu? 72% ?? dávám 98%...2% ubírám za slova maminka a tatínek. Byla jsem totiž na straně 236 a říkám si, ten překlad zní podvědomě..a ejhle stejná paní NORA NIMRICHTROVÁ jako u Mony Kasten - Zachraň mě, aj. Proboha, už nepřekládejte, je to strašně otravný a ruší to požitek že čtení. Když tohle vše pominu, jsem z knížky nadšená, úplně mě to vtáhlo:)

0197
0197
08.02.2022 5 z 5

Musím říct, že jsem překvapená těmi poněkud vlažnějšími recenzemi tady. Mám pocit, jako bych snad četla úplně jinou knihu. Dlouho jsem tím pádem nad knihou váhala. Nakonec jsem opravdu ráda, že jsem se do knihy pustila.

Baví mě příběhy z vysokoškolského prostředí. Obzvláště mě baví, když hlavní hrdinka nastupuje na vysokou, přijíždí do nového města, snaží se tam zabydlet, rozkoukat se a my to s ní prožíváme. A to přesně bylo tady. Andie byla sympatická postava. Řešila reálné problémy, které její příjezd na univerzitu doprovázel. Líbilo se mi, jak se s nimi snažila poprat. Měla opravdu hezký vztah se svou kamarádkou June, se kterou si studiem v Seattlu plnily sen.

Hlavní hrdina Cooper byl uzavřenější, tajemný a ne moc hovorný. Je velké plus, že v knize máme pohledy obou hlavních hrdinů a mohli jsem nakouknout do jeho hlavinky. Štval mě tím, že Andie dával falešné naděje a pak se stáhnul. Na druhou stranu, to co prožil v minulosti ho pochopitelně ovlivnilo. Dával si to za vinu. Chápu jeho strach i obavy. Bylo to něco, s čím se nesvěříš holce, kterou znáš pár dní. Chtělo to z jeho strany čas, aby se Andie svěřil. To jak to na ni pak vybalil, bylo trošku no řekněme, že to mohl udělat jinak, lépe.

A teď k tomu, co většina považuje za největší problém a to jest nedostatek komunikace mezi Andie a Cooperem. Já s tím absolutně neměla problém. Dobře, nevedli dlouhatánské rozhovory, ale to prostě není vždy potřeba. Já tam tu chemii cítila. Táhne vás to k někomu jako magnet a nejde s tím nic dělat. A to vím tak trochu z vlastní zkušenosti. Tak že když to sečtu jednalo se za mě o milý, něžný, romantický příběh, který jsem za dva dny s lehkostí přečetla. Nic co by mě iritovalo, nic co by mě vytáčelo. Prostředí klubu se mi líbilo a těším se na pokračování. Já mohu jen doporučit.

Ren95
Ren95
04.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě na první pohled zaujala svou nádhernou obálkou, anotace nezněla špatně, tak jsem se rozhodla, že ji přečtu. Bohužel na mě kniha působí stylem, že v anotaci bylo obsaženo to nejdůležitější a ještě možná až přehnaně, protože: "Křehké pouto, které mezi nimi vzniká, je podrobováno zkouškám", nějak mi chyběly ty zkoušky... Ve většině případů měli akorát jak Andie tak Cooper odmítavý postoj, protože kdysi se něco stalo... Takže bych to asi neuváděla v množném čísle. A neskutečně mě vytáčelo neustálé používání slov: "maminka a tatínek". Pochopila bych to u Andy, když ztratila maminku, ale rozhodně bych nečekala, že bude Cooper o svém otci, který ho odmítl hovořit jako o tatínkovi... Celkově je kniha velmi průměrná a něco mi v ní chybělo, nějaká jiskra... 3 hvězdy pouze kvůli pejskovi Ponožce! A z části proto, že kniha byla na střídačku psána z pohledu obou hlavních postav. Druhý díl si asi přečtu, protože mi Mason a June přijdou jako hodně zajímavější dvojka.

happy19
happy19
27.01.2022 5 z 5

Miluji romantiku tempem slow~burn!
Ještě že čtu recenze až po přečtení...opět nechápu nízká hodnocení...jako kdyby některé hodnotily jiný příběh:-D
Známe to 100 lidí a 100 chutí...
Za mě tam chemie nechyběla...četla se krásně!

„Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel.“

AniDi
AniDi
12.01.2022 3 z 5

Nadšená jsem jen z obálky. Příběh je nemastný, neslaný. Potenciál to mělo ale autorka ho nedokázala využít. Naprosto souhlasím s komentářem od jitka_dankova. Žádnou chemii jsem mezi hlavními hrdiny necítila a to od romantické knihy očekávám. Druhou knihu série nejspíš číst nebudu.

jitka_dankova
jitka_dankova
11.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Všední příběh o lásce, který si nejspíš hned na druhý den nebudete pamatovat. Aby byl děj zajímavější, tak ona ztratila maminku a on bojuje s tím, že když vzal sestru na párty, tak ji bohužel znásilnili a on se kvůli tomu bojí asi vztahů (no nějak mi to přišlo zvláštně podané). Jde o klasické příklad zamilování se hned na první pohled (čemuž se moc nedá věřit) a pak jen zbytek knihy vlastně boj s tou nerozhodností a odmítáním. Psáno z pohledu obou aktérů na střídačku. Když už nemáte, co číst, je to možnost další odpočinkové volby. Ale jestli si z kupy nepřečtných knih můžete vybírat, jsou mnohem lepší tituly.

TerryDee
TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Mám rada, když je příběh vyprávěn z pohledu obou protagonistů, neboť máme možnost nahlédnout do jejich životů. Andie na mě působilo jako sympatická holčina, která se musela poprat s trablemi, které jí živit přehodil. Coopera jsem si oblíbila. A chápala jsem jeho strach. Každý se svými strašáky vyrovnáváme po svém a svým tempem. Užívala jsem si jejich společné chvíle a jejich postupné sbližování. Protože láska má mnoho podob a jde to i bez dlouhých řečí. Byla tam jistá síla, která je k sobě táhla. Velice jsem si oblíbila postavy June a Masona. Jejich popichování dávalo příběhu šťávu a šmrc. Rozhodně se těším na jejich příběh.
Takže jo, já si to maximálně užila a určitě to doporučuji. Tohle je fakt super.

petusska01
petusska01
18.12.2021 2 z 5

Anotácia ku knihe myslím znela trochu zaujímavejšie. Nechcem samozrejme podceňovať traumy oboch hrdinov, ale teda tie myšlienkové pochody to bola nuda. A hlavne, z príbehu som mala dojem že okrem dvoch pús sa medzi hlavnými hrdinami nič neudialo a zrazu láska ako trám. Trošku nuda, June a Mason vyzerajú dynamickejšie.

barbb8k
barbb8k
10.12.2021 4 z 5

Než jsem knihu otevřela, nevěděla jsem, co od ní čekat, protože anotace vyzněla podobně, jako obsahy jiných knížek. Po přečtení se divím, jak mi to mohlo zprvu přijít stejné.
Do knihy jsem se zamilovala okamžitě. Prostředí, postavy, zápletka a romantickou linku jsem si oblíbila hned.
Další věc, která mě nadchla, je ta, že Andie má v podstatě stejné problémy jako normální lidé, takže jsem jí i dokázala porozumět.
To, jak byly kapitoly střídavě z pohledu Andie a Coopera, bylo strašně zajímavé a jsem za to neskutečně moc ráda, protože jsem mohla vidět do hlavy oboum dvou postavám.

Andie mi úplně na začátku nesedla. Připadala mi, že se všechno musí točit jen kolem ní, jinak je vše špatně. Jakmile se ale na scéně objevil Cooper a Andie šla do kolen, začala jsem ji mít moc ráda. Líbily se mi její myšlenkové pochody a problémy se kterými se musela v hlavě vypořádat.
Coopera jsem si zamilovala od první chvíle (jakmile je někde bad boy, jsem okamžitě zamilovaná).

Romantická linka, hate - love, byla prostě úžasná. Nevím, co jiného bych o ní měla napsat.

Celkově: moc příjemná kniha s úžasnými postavami a překrásnou romantickou linkou.

Elize
Elize
19.11.2021 4 z 5

Čtivé, pěkné, oddechové, podobnost s Monou Kasten se nedá zapřít, je to jako Začít znovu revival, ale nevadilo mi to. Bylo to čtivé, chemie mezi postavami fungovala, nic mi zde nechybělo. Možná to nebylo tak detailně a tak hluboce zpracované jak od Mony, ale nevadilo mi to. Určitě přečtu další díl a milovníkům Mony doporučuji.

viola5163
viola5163
07.11.2021 3 z 5

Příběh Andi a Coopra je pěkná oddechovka, ale má pár trhlin. Děj mi příjde zbytečně natahovaný a myšlenky hlavních hrdinů opakované víckrát akorát jinou formou. Jinak se čte rychle a druhý díl si přečtu, ten by mohl být akčnější než tento.

lena.o.knihach
lena.o.knihach
06.11.2021 2 z 5

Vzpomínám si, jak byla úplně unešená, když jsem tu obálku viděla poprvé. Co si budeme povídat, jsem z ní paf i teď, ale ten příběh uvnitř…

Nejvíc mě na Truly štvala hlavní dvojice. Andie mi nesedla hned od začátku, tak jsem doufala, že to potom aspoň Cooper trochu vylepší, když už jsem četla kapitoly i z jeho pohledu, ale ten to naopak ještě zhoršil. A čím víc stránek jsem otáčela, tím víc mi šel na nervy.

Byly tam i nějaké nelogičnosti, např. hlavní hrdinka si rozbila brýle, ale pořád je nosila, řídila s nimi, vůbec ji to netrápilo. Hlavně to pak bylo už i zbytečně natahované, klidně bych nějakých 70-100 stran úplně vyškrtla.

Tady to opravdu táhli jen jejich kamarádi June a Mason, kdy jsem se při jejich výměně názorů párkrát i zasmála. Takže pokračovat v sérii budu, ale mám z dalšího dílu docela obavy.

Lucyk01
Lucyk01
06.11.2021 5 z 5

První díl série Truly, Madly, Deeply je tu. A představuji recenzi na Truly. Ava Reed je pseudonym, ale nic se na tom nemění, že je to německá autorka, která se přidala mezi mé oblíbené německé autorky. Už je ani nemusím zmiňovat, protože je stejně všichni víte. Každopádně ještě nemá na úplný vrchol mé stupnice, ale jestli další díly ze série budou podobné jako první, tak má šanci uspět. Knížka se rychle četla, byla milá, Andie jsem si hned oblíbila a Coopera taktéž. Trošku překlad byl pochroumaný, což mě mrzí, jelikož ze zpěvačky Taylor Swift udělali zpěváka asi neznalost překladatele. Nicméně to mě neodradilo od čtení, protože celou knížku jsem si užívala. Uteklo to rychle a hned jsem se těšila na druhý díl, který brzo rozečtu. Nicméně knížku doporučuji všem, hlavně těm, kteří rádi čtou knížky od německých autorek jako je Mona Kasten a spol. Knížka, kterou máte za víkend přečtenou. I když je to spíše letní čtení, ale uvidíte, že i na podzim nebo v zimě je to také přijatelné. Uděláte si na gauči pohodlí, donesete si deku, pustíte playlist, který je na začátku knihy, připravíte si cappuccino a čtěte. Hezká představa, a hezká knížka k tomu. Ta obálka se opravdu povedla. Ale i ten vnitřek se (snad) i vám bude líbit. Nebo aspoň tak jako mě.

Arianne
Arianne
05.11.2021 2 z 5

Jo, je to šílené. Ona je jako Allie od Mony Kasten, on je jako Avery od J.Lynn a teď to má dohromady nějak fungovat. Příběh založený na fňukání prakticky nad vším, co jim přišlo do cesty. Co oceňuji, je střídání vypravěčů, v těchto knihách to bývá dost osvěžující.
Jediným světlým bodem zde byli June a Mason, takže doufám, že si druhým dílem trochu spravím chuť.

Terkaveverka873
Terkaveverka873
03.11.2021 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala hlavně odpočinkovou dějovou linii, u které člověk zapomene na strasti všedního dne. A tyto moje požadavky splnila ve všech ohledech. Možná dokonce byla někde zbytečně jednoduchá a neuškodilo by některé scény trochu "okecat", přidat jim detaily. Kdybych byla v čtení knih (tohoto žánru) nováčkem budu opravdu nadšená, ale já bych uvítala klidně trochu složitější děj.
Abych to zakončila... Knihu mohu doporučit těm, kdo hledá jednoduché čtení a rádi se ztratí v příběhu plném mladické nerozvážnosti.

anndrra
anndrra
24.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak řádky ubíhaly samy. Nicméně ani tak to není žádná topka ve svém žánru. Chování všech postav se mi někdy zdálo až neúměrně dramatické, vzhledem k tomu, co se dělo. Především pokud šlo o Andie jsem chvílemi vážně nechápala, proč je tak na větvi. A vůbec nejmíň mi šlo na rozum to, že jí tak sebralo, když ji chlap nechal sedět samotnou v restauraci potom, co mu prakticky dala vale. Skoro toho týpka neznala. Mohla přece zavolat June a všechno bylo v pohodě. June se zase neustále chovala jako patnáctiletá puberťačka, která prakticky nedělala nic jiného, než to, že na všechny krom Andie štěkala. Cooperovo chování taky nemělo úplně logiku. Jediná snesitelná postava, která dostala prostor, byl Mason.

pollyn
pollyn
17.10.2021 2 z 5

Kniha se dá popsat jednou větou: On chvíli váhá.
Jediné světlé místo je June.

Pitbullka
Pitbullka
16.10.2021 2 z 5

Četlo se to rychle, ale tím ty plusy příběhu končí. Strašně moc prvoplánové, laciné, hlavní dívčí postavy se chovaly naprosto na facku a byly nesympatické. Dialogy postav mě taky moc nebavily. Bohužel, tohle ne. Mám ráda romantické knížky, které jsou psané s nějakou grácií, tahle to bohužel nebyla.

pogmanka
pogmanka
09.10.2021 4 z 5

Mně se knížka moc líbila. Oblíbila jsem si hlavní postavy a čekala na jejich šťastný konec. Líbilo se mi i prostředí klubu a hlavně pošťuchování nejlepší kamarádky Andie. To bylo skvělý. Každopádně jsem nakonec jednu hvězdičku ubrala, protože v tomhle žánru znám i lepší knížky, ale rozhodně i tak to byla dobrá oddechovka.

přátelství láska německá literatura rodina romantika

Ava Reed (p)
německá, 1987