Pierot / Na krev

kniha od:

Pierot / Na krev https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473561/bmid_pierot-na-krev-xu5-473561.jpeg 4 45

Trujkunt série

< 3. díl >

Třetí pokračování detektivních příběhů Trujkunt čtenáře opět zavede do nejvýchodnějšího regionu České republiky vklíněného mezi Těšínské a Moravskoslezské Beskydy na česko-polsko-slovenském Trojmezí. Trujkunt není jen zajímavým místem, kde lidé hovoří originálním nářečím „po naszymu“, je také prostorem, kde dochází k vraždám, které řeší svérázný vyšetřovatel major Roman Saran. Spolu s novou parťačkou Karolínou zvanou Muška pátrá na Třinecku a Jablunkovsku po sériovém vrahovi mladých žen. Rozpolcený historický Těšín – Cieszyn je kulturním centrem regionu, zároveň však místem časté trestné činnosti. Ohrožení svých blízkých i kolegů ze strany tamního podsvětí řeší malý sporý blonďák tvrdě a nekompromisně. Teče krev…... celý text

Komentáře (7)

Komentáře 7 Recenze 0

orson
orson
01.11.2022 5 z 5

Opět na jeden zátah, jedním dechem. Parádní detektivky. V Pierotovi jsem se sice už trochu ztrácel v množství postav, ale i tak hodně dobrý!

Kanylka
Kanylka
23.10.2022 5 z 5

Dobre čtení. Mnoho postav ne priliš snadna orientace


Bedřich63
Bedřich63
19.04.2022 4 z 5

Tuto sérii jsem začal od konce, ale to asi nevadí. Oba příběhy v knize jsou pro mě srozumitelné, ale trochu komplikovanější děj a popis osob, reálií a prostředí, by nebyl na škodu.
Knihu jsem si vybral, protože mám rodinné vazby na Třinecko a také zdejší dialekt mi není úplně cizí. Knih, zabývajících se tímto regionem, jsem zatím moc nečetl.
Za stavbu příběhů bych dal 3*, ale knihu vylepšuje, aspoň pro mě, popis vztahů týmu vyšetřovatelů, jejich vzájemné špičkování a autorova znalost místního prostředí. Asi to nejsou knihy pro všechny čtenáře, ale místní obyvatelé se v mnoha popsaných situacích a místech dokážou najít a ztotožnit se s nimi.
Knihu nehodnotím negativně a vrátím se i k předchozím příběhům. Určitě si počkám na další pokračování a očekávám, že autor postupně svůj styl dále vypiluje.
Je to region "razovity" a tak je třeba k těmto příběhům přistupovat.

WaN635
WaN635
18.04.2022 5 z 5

Takže další 2 případy z Třinecka a Těšínska a opět jsem přečetla na jeden zátah. Opět příběhy v kombinaci češtiny a po naszymu, Saran se lehce umoudřil, nové postavy nejsou na škodu. Doporučuji... A těším se na novou knihu.

konicekbily
konicekbily
27.01.2022 4 z 5

Již třetí autorova knížka zasazená do reálného prostředí Těšínska přináší dva příběhy, první je spíše detektivka a druhý "mafiánský thriller". Ostřejší mluva, občas po "našemu", sexu jako obvykle a vylíčení práce kriminalistů je reálné. Na špičkovou kriminální literaturu to nevidím, ale odpočinková četba pro znalce prostředí je vyhovující.

tonysojka
tonysojka
27.12.2021 4 z 5

Major Saran tvrdne jako beton.
Bo nima:"Myinkum czulkum robiuny"
:-)

ssyyllvvaa
ssyyllvvaa
17.11.2021 4 z 5

Major Saran zraje jako víno! Ve třetí knize se sice zpočátku trochu zmírnil, aniž by však ztratil své specifické kouzlo a vtip a na závěr opět přitvrdil a překvapil tak, že se nemohu dočkat pokračování. Víc neprozradím, protože každý čtenář si to může zjistit sám. Jen dodám, že díky způsobu vylíčení prostředí, v němž se detektivní příběhy odehrávají, neztratí kniha vyřešením případu na zajímavosti a lze se k ní opakovaně vracet.

Štítky knihy

české detektivky Těšínsko Moravskoslezské Beskydy

Část díla

Autorovy další knížky

Petr Sagitarius
česká, 1966
2020  81%Trujkunt
2021  80%Klasztor / Návrat
2021  79%Pierot / Na krev
2023  87%Krysta
2022  86%Zahrada / Rest

Kniha Pierot / Na krev je v

Právě čtených3x
Přečtených64x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených2x
Knihotéce38x
Chystám se číst17x
Chci si koupit7x
dalších seznamech1x