Pierot / Na krev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí pokračování detektivních příběhů Trujkunt čtenáře opět zavede do nejvýchodnějšího regionu České republiky vklíněného mezi Těšínské a Moravskoslezské Beskydy na česko-polsko-slovenském Trojmezí. Trujkunt není jen zajímavým místem, kde lidé hovoří originálním nářečím „po naszymu“, je také prostorem, kde dochází k vraždám, které řeší svérázný vyšetřovatel major Roman Saran. Spolu s novou parťačkou Karolínou zvanou Muška pátrá na Třinecku a Jablunkovsku po sériovém vrahovi mladých žen. Rozpolcený historický Těšín – Cieszyn je kulturním centrem regionu, zároveň však místem časté trestné činnosti. Ohrožení svých blízkých i kolegů ze strany tamního podsvětí řeší malý sporý blonďák tvrdě a nekompromisně. Teče krev…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473561/big_pierot-na-krev-xu5-473561.jpeg 3.817
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Pierot / Na krev

konicekbily
včera

Již třetí autorova knížka zasazená do reálného prostředí Těšínska přináší dva příběhy, první je spíše detektivka a druhý "mafiánský thriller". Ostřejší mluva, občas po "našemu", sexu jako obvykle a vylíčení práce kriminalistů je reálné. Na špičkovou kriminální literaturu to nevidím, ale odpočinková četba pro znalce prostředí je vyhovující.

tonysojka
27.12.2021

Major Saran tvrdne jako beton.
Bo nima:"Myinkum czulkum robiuny"
:-)


ssyyllvvaa
17.11.2021

Major Saran zraje jako víno! Ve třetí knize se sice zpočátku trochu zmírnil, aniž by však ztratil své specifické kouzlo a vtip a na závěr opět přitvrdil a překvapil tak, že se nemohu dočkat pokračování. Víc neprozradím, protože každý čtenář si to může zjistit sám. Jen dodám, že díky způsobu vylíčení prostředí, v němž se detektivní příběhy odehrávají, neztratí kniha vyřešením případu na zajímavosti a lze se k ní opakovaně vracet.