Třpytný dvůr

Třpytný dvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302093/bmid_trpytny-dvur-4fZ-302093.jpg 4 390 98

Třpytný dvůr: škola a zároveň výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřít sňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa. Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život. Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora. Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat – nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi. A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří – a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Dívčí romány

Vydáno: , Domino

The Glittering Court , 2016

tittanie
17.07.2020

Na tuhle knihu jsem se docela těšila, ale nakonec jsem byla zklamaná. Moc dlouhá kniha, moc dějů, moc rozvláčné. Začátek se mi líbil, pak to ztrácelo šťávu.

OsolenéKnihy
02.12.2019 4 z 5

Mě tohle dílko dost mile překvapilo. Čekala jsem mnohem větší podíl naivity, milostný trojúhelník a děj založený pouze na romantice, ale dostalo se mi zajímavého příběhu mladé hraběnky, která má mozek a umí ho použít. Odsýpalo to příjemně, kniha se četla velice rychle a doufám, že se dočkáme i dalších dílů. Udály se tu i zvraty, které jsem nečekala, hrdince jsem v jejím jednání fandila, nebyla dokonalá a svých chyb si byla vědoma, stejně jako nesla následky za činy, které si zavinila. Když moc nečekáte, dostanete milou oddechovou četbu.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Třpytný dvůr mi tak trochu připomíná Selekci, ale daleko více propracovanější a dospělejší Selekci. Hlavní hrdinka není žádná naivka, velice rychle se učí a dokáže si poradit i v těch nezapeklitějších situacích. Přesto však jedná uvěřitelně a logicky, s troškou té nerozhodnosti, ale nikdo nejsme dokonalý. Třpytný dvůr a princip, na kterém funguje, vymyslela Richelle Mead dokonale, a stejně tak dokonale rozehrála i příběh. Zakončení bylo možná trošku moc překombinované, ale i tak to byl fajn čtenářský zážitek.

immerin
24.04.2019 4 z 5

Je pravda, že tento díl není samá akce. Ale i tak mne kniha nutila, abych ji neodkládala z rukou. Jsem moc ráda že další díly nejsou pokračováním příběhu, ale rozšířením z pohledu jiné postavy. Jsem zvědavá na další knihy.

lussy1395
15.04.2019 2 z 5

Moc jsem se na Třpytný dvůr těšila. Četla jsem většinu knih od Richelle, takže mi bylo jasné, že i tahle série bude skvělá. Ovšem opak byl pravdou, knížku jsem se vysloveně nutila číst, byla utahaná, nic se v ní pořádně nedělo a prvnotní kouzlo lásky mezi Cedrikem a Elisabeth se rychle vytratilo. Oba mi pišli povrchní, neměli pořádnou osobnost, ale bohužel celá knížka osobnost nějak postrádala. Konec knihy byl poměrně předvídatelný, ale co bylo nejvíce zřejmé, že autorku tlačil deadline. Všechno se tak líně plazí a najednou se během dvaceti stran stane spousta věcí dohromady. Váhám, jestli číst další díly. Možná trochu ze zvědavosti, ale praděpodobně si jen přečtu spoilery a bude mi to stačit ke šťastnému životu. Z téhle knihy jsem tedy zklamaná.

Miska2001
06.04.2019 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že se mi bude líbit romantická fantasy, ale tahle knížka si mou pozornost udržela od začátku do konce. Příběh odvážné Adelaide se mi vryl do paměti a já neskutečně děkuji kamarádce, že mi tuhle knížku koupila.

zuzca.h
01.04.2019 4 z 5

Hezké, jednoduché, oddychové čtení u kterého si čternář odpočine, protože dopředu víte jk to všechno dopadne. Osobně si myslím, že mladý guvernér by si ale zasloužil víc prostoru. Spoiler: já ty padouchy prostě žeru :). Určitě si přečtu pokračovaní, v kterém doufám, že dostanou víc prostoru "vedlejší" postavy.

Denčaa
14.03.2019 3 z 5

Tahle kniha mi byla doporučena kamarádkou, jinak bych si ji asi sama od sebe nepřečetla. Když je na knihu nějaké pěkné doporučení, hned se na ni víc těším. Začátek vypadal slibně. Aristokratka, která se půjde "znovu vzdělávat", to už značilo, že by to mohlo být výborné čtení. Ale už po několika desítkách stránek jsem zjistila, že jsem se stále nezačetla. Velkou brzdou v tomto titulu jsou popisy - ať už kytek, krajiny anebo místnosti - vše to muselo být popsáno do největších detailů a samotný děj potom uniká. Byl také hodně vláčný, vše se rozbíhalo hodně pomalu, až se člověku zdálo, že se tam vůbec nic neděje. A když už konečně nějaká akce nastala, autorka shrnula vše nanejvýš na jednu stránku a zase bylo po všem. Rozhodně jde vidět, že spisovatelka už něco napsala, ale tento příběh nedokázala úplně uchopit a poprat se s tím. Zápletka je určitě jednou z těch originálnějších. I ve výsledku se toho stalo hodně, ale bohužel to vše zaniká v nudných popisech.

maja11231
15.02.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst ale pak to šlo samo od sebe. Je to taková oddychová kniha a hodně jsem si u ním odpočinula. Super

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

Určitě to nebyla taková bomba, jako Vampýrská Akademie a předchozí knihy od Richelle, ale i tak jsem od ní často nemohla odtrhnout oči a nakonec byla vždy skvělá, napínavá a užila jsem si ji. Jen teď čekám a doufám ve třetí díl?

AniDi
11.01.2019 4 z 5

Určité podobenství se sérií Selekce tu je ale mě to rozhodně nevadí. Příběh byl zajímavý, místy napínavý, chvílemi romantický. Určitě si přečtu časem i další díl ale nechytlo mě to tolik, že bych hned kupovala další knihu.

k.chilli
04.01.2019 4 z 5

Poutavé čtení, zajímavé zápletky a překvapivý průběh děje.... Jen z konce jsem trochu zklamaná... Přišel mi takový splacany, urychlený s nezodpovezenymi otázkami... Jako třeba co dělala Tamsis u Ikoriu atd...
Urcite jiné její série mě zasáhly daleko více, ale určitě si přečtu i další díly.

Julinka679
16.12.2018 4 z 5

Od Richelle Mead jsem zvyklá na fantasy takže mě překvapilo, že napsala i románovou sérii.
Třpytný dvůr je skvělá kniha, která se velmi rychle četla i když má 480 stran což je u Mead zvykem. Autorka umí psát takže tady snad ani není co dodat...
Upřímně jsem netipovala, že by kniha mohla takto skončit ale není to vůbec na škodu. Kniha byla čtivá, skvěle napsaná, dobrodružná a já ji přečetla skoro jedním dechem a už se těším na další díl a další knihy od autorky, které určitě budou stejně skvělé jako všechny ostatní :-)

Dandulka
03.11.2018 3 z 5

Autorka se asi vyčerpala. Moc se mi tahle série nelíbila. Ty minulé byly mnohem zdařilejší.

jesterka.as
02.11.2018 5 z 5

Bomba :) senzační kniha, autorka nezklamala. Příběh napínavý od začátku až do konce. Takže za mě 5 hvězdiček a jde se na další díl :)

xxiixxi
02.10.2018 2 z 5

Příběh hlavních hrdinů mě příliš nezaujal, oba dva se chovali jak zbohatlí hejskové, i když to vlastně chvílemi bylo naopak :-) Příběh chvílemi s prominutím pitomý. Jediné, co mě nutilo dál číst, byla zvědavost, jak to dopadne s vedlejšími postavami a o těch jsou podle všeho další díl. Ale nevím nevím, zda se do nich pustím. Děj opravdu velmi natahovaný, až jsem se do čtení musela nutit, od autorky se mi velmi líbila Vampýrská akademie, ale ostatní série nemají takový ten náboj.

kukoviky
21.08.2018 odpad!

Toto bolo pre mna nieco hrozne. Este v ziadnej knihe mi nebola hl. hrdinka natolko nesympaticka a odporna, ze som kvoli nej ani knihu nedocitala. Tolko pretvarky a klamstva v jednom cloveku, to som este v knihe nezazila. Mam rada pozitivnych hrdinov, ale toto vytvorene cudo tu, no katastrofa. Este teraz sa mi v keseni nozik otvara, ked si na nu spomeniem. By som ju jednoducho prehla cez koleno a riadne vytrepala po zadku, aby sa spamatala :-D

klara1550
17.07.2018 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, taková oddychovka, ale příběh takový neoriginální až nijaký. Přitom se mi líbilo, jak se někdy autorka dostala až k filosofickým tématům, jen chybělo rozpracování.

Aurorita
29.06.2018 2 z 5

Všechny knihy od Richelle mám moc ráda, ale tohle byl docela přešlap. Téma mi přijde splácané z jiných knih, autorka sice umí psát, ale proč to sakra mělo skoro 500 stran? Klidně bych to o půlku zkrátila. Na jiné její série to ani zdaleka nemá, snad jako by to ani nenapsala stejná osoba. Vrcholem všeho byl pro mě rozvleklý konec, který jsem už ani neměla silu dočíst.

Tesset
04.06.2018 3 z 5

Četlo se to dobře, ale žádný velký příběh. Autorka se asi nechala inspirovat zlatou horečkou.