Smaragdové more

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tamsin Wrightová je nezastaviteľná. Za každú cenu sa musí stať dievčaťom s najlepšími výsledkami, najohromujúcejším šatníkom a najlepšími vyhliadkami na získanie prominentného nápadníka v Novom svete. Jej cesta cez more však dopadne úplne inak, než plánovala, a tak Tamsin neostáva iné, len využiť všetko svoje odhodlanie, aby prežila krutú zimu severu a čo najskôr sa opäť pripojila k Diamantovému dvoru. Na svojej strastiplnej ceste za šťastím spoznáva nové kultúry a zvyky, aby si postupne uvedomila, že ani dôkladné štúdium vás nepripraví na všetko. Navyše musí odolávať narastajúcej príťažlivosti, ktorá by sa mohla postaviť do cesty jej jedinému cieľu. Záverečná časť dobrodružnej romantickej trilógie Diamantový dvor od bestsellerovej Richelle Mead konečne zodpovie jednu z kľúčových otázok celej trilógie – aké tajomstvo poháňa Tamsin, rozhodnutú bezpodmienečne zvíťaziť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404422/big_smaragdove-more-A6V-404422.jpg 4.716
Série:

Třpytný dvůr/Diamantový dvor 3.


Žánr:
Literatura světová, Dívčí romány

Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

The Emerald Sea, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Smaragdové more

lucifrid
25.02.2021

Každou další knihou mě Richelle nepřestává udivovat a nejinak je tomu i u této trilogie. Nečekala jsem, že tenhle díl bude z celé trilogie nejlepší a já budu ze zatajeným dechem a v nádherné slovenštině číst knihu, u které se mnohokrát i ze srdce zasměju. A navíc že mi kniha vykouzlí takový úsměv ve tváři jako už žádná dlouho ne.

Veve721
10.02.2021

Třetí a zároveň závěrečný díl Třpytného dvoru (ve slovenčine Diamantový dvor) nebyl žádným překvapením. Richelle Mead opět zaválela a nadchla mě svou fantazií i úžasným stylem psaní. Tentokrát se na svět díváme očima cílevědomé Tamsin. Přestože v předchozích dvou dílech nedostala tolik prostoru jako zbylé dvě hrdinky, vyvážila to svou výraznou osobností. Trucovitá, tvrdohlavá a panovačná Tamsin. Je vážně nutné trápit se nad stránkami s takovou protivnou ženskou? Ano, je. Pokud váháte, zda vám její komplikovaný charakter nebude překážet, můžu vás uklidnit. Smaragdové more odhaluje velké tajemství, které Tamsin skrývá před kamarádkami i celým Diamantovým dvorem. Do nového světa přichází s cílem, k jehož naplnění potřebuje bohatého muže. Cesta se však nečekaně zkomplikuje, když její loď ztroskotá a dívky uvíznou v sektářské kolonii. Můžeme najít lásku tam, kde ji nehledáme a ani hledat nechceme? Bude Tamsin ochotná se pro lásku vzdát svých velkých cílů?

Stejně jako předchozím dílům, i tomuto dávám plný počet, přičemž třetí díl nebyl jen skvělý, byl ze všech tří úplně nejlepší. Nejen, že doplnil mezery v příběhu dívek, odhalil nám toho mnohem víc - tajemnou sektu Potomků, politické tahanice mezi původními obyvateli a kolonisty, ale zaměřil se také na postavení žen nového světa. Tamsin je silná inteligentní žena, která překoná vše, co jí osud hodí do cesty. (Správňácká feministka.) Nevěřím tomu, že to říkám, ale přirostla mi k srdci víc, než Adelaide s Mirou, a to i přes veškerou svou otravnou tvrdohlavost. Rozhodně doporučuju jak tuto knihu, tak i celou sérii, která velmi originálně zpracovává téma kolonizace Ameriky. Richelle Mead v mých očích nadále zůstává jednou z nejlépe píšících autorek a těším se na cokoliv dalšího z jejího pera.