Třpyt prázdna

Třpyt prázdna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32930/trpyt-prazdna-32930.jpg 5 24 4

Jestliže v knize Za čas a prostor, která, ostatně jako většina autorčiných prací, představuje most mezi křesťanskou mystikou, praxí jógové filozofie a moudrostí zen-buddhismu, jsou některé transcendentální zkušenosti pouze naznačeny, ve Třpytu prázdna a Světle vědomí je Míla Tomášová svým typicky přímočarým způsobem objasňuje a svůj výklad ještě prohlubuje.... celý text

Wheelcrusher
09.01.2022 5 z 5

Neocenitelné "paměti mystičky", Eda má kultovní dokument a Míla zas tuto úchvatnou knižní trilogii... jsem teda teprve po tomhle druhém dílu, ale moc si přeju jednou přečíst i "trojku":) Jediné co mne neskutečně čílí i mrzí je fakt, že se momentálně nacházím v tak nehoráznym dreku bez možnosti pravého sebeuskutečnění aneb něgdy je to v hajzlu, karma je Majk Tájsn:(
Svět je kvůli amorálním technologiím na bázi iluzorního kultu osobnosti s přehršlem drtivě nevkusný popkultury "hallywůůd" plnej manipulativních černejch mágů, skutečně nevidím žádné východisko jak se z takovýho povrchního samsára prokopat ven a přát si za tu bezduchou kolaboraci štěstí?! Člověk je nakonec jen rád, když ho všichni ti vyšinutí šmíráci kolem se svou slepou vírou v iluzorní hierarchie, nenávist, paranoiu a s pokryteckým přetvařováním vůbec nechaj dejchat. Nakopnout to!

Uruana
22.03.2021 5 z 5

Krásná

vesirena
18.03.2012

Povídky i krátké eseje v knize jsou napsány v různých rovinách, aby si každý mohl najít to, co je pro něj právě v době, kdy vzal knihu do ruky důležité a srozumitelné....stačí si projít seznam v obsahu a už máte odpověď, na kterou člověk nemohl najít odpověď třeba celý den.

escritor
30.12.2011 3 z 5

Obyčejné příběhy ze života Míly Tomášové, které povzbudí každého nejenom na cestě jogy.

Míla Tomášová
česká, 1920 - 2001