Trpká vůně podzimu

Trpká vůně podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6639/bmid_trpka-vune-podzimu-GHo-6639.jpg 4 10 6

Vylíčení osudů Naděždy Tomáškové od posledních měsíců první světové války až do současnosti.Na pozadí společenských proměn se vyvíjejí osudy tří žen,z nichž se nakonec každá uplatní v životě po svém.

Allla9
30.12.2022 5 z 5

Krásně zpracované smutné téma.

bábuška
26.01.2021 4 z 5

Přestože je to kniha již staršího vydání, je velice poutavě napsána. Lyrickým jazykem nás provází předválečnými kouty Prahy a jejich obyvateli, posléze pak dobou válečnou, kde sleduje osudy tří přítelkyň, jejich pobyt v koncentračním táboře; atentát na R. Heydricha
a odvetou vypálení Lidic, jedním je odvetou mezi popravenými i snoubenec jedné z dívek.
Všechny tři se do Prahy vrátí, navzájem si pomáhají, ale duše mají zlomené a těžko se sžívají
s novými podmínkami. Je to velice smutná kniha.

JancaMia
20.10.2019 4 z 5

další dojemně krásná knížka z knihobudky ..

CCNET
05.10.2013 4 z 5

Pro mne kniha s velkým překvapením. Autorku jsem do té doby vůbec neznala, vůbec jsem o ní neslyšela. Kniha je velmi čtivá a barvitá. Doporučuji.

maryzka
03.05.2012 3 z 5

Četla jsem ji jako první a bohužel pujčená z knihovny docela ráda bych si ji přečetla ještě jednou

WEIL
08.10.2011

O ženských údělech, jak je viděla autorka.
O třech přítelkyních od první republiky, přes nacismus až do konce 70. let 20 století v ČSSR.

Věra Adlová
česká, 1919 - 1999
1979  72%Jarní symfonie
1982  83%Vojta a medvěd Petr
1972  56%Blues pro Alexandru
1964  54%Mirka to ví nejlíp
1989  70%Má drahá...

Kniha Trpká vůně podzimu je v