Trpělivý ženich

od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinou románu je hrabě z Rayburnu, který se vrací z Indie na své sídlo. Ke svému překvapení jej však nalézá v naprostém rozkladu, poddaní trpí nedostatkem a majestátní zámek je zanedbán. Během nepřítomnosti hraběte jeho strýc uprchl se vším, co se mu dostalo do rukou. Čest jej však zavazuje, aby se postaral o ty, jejichž živobytí je na něm závislé, a tak přistoupí na jediné, i když trpké, řešení - oženit se s dcerou odvěkého nepřítele svého otce. Vznešená Ansella Frazerová, nevinný pěšec postrkávaný ambicemi otce, se hrozí nesnesitelného cizince, který se stal jejím manželem. V okamžiku přicházejícího nebezpečí je však vše, co manžele dosud rozdělovalo, zapomenuto a dvojice mu čelí společně. A poté, co je nezbytnost sjednotila, láska již spojí statečná a krásná srdce navždy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30996/trpelivy-zenich-30996.jpg 4.215
Orig. název:

The Patient Bridegroom (1995)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Alinois
18. ledna

Naprosto dokonalé počtení, sympatičtí hrdinové, krásný konec. Opravdu skvělá kniha.

moudivlacek
10.01.2017

Hned od začátku nejenže hlavní hrdina mladý hrabě Michael měl mé sympatie, ale hlavně můj obdiv a poklonu, že i když byl vyšší šlechta, jeho poddaní pro něj znamenali víc, než trochu pokoření před rodovým nepřítelem - bohatým sousedem.
Rovněž ke vztahu ke své novomanželce dostal mou úctu, věděl, že ona za nic nemohla, tak se k ní tak choval. A když zjistil, co jí otec provedl, jeho jedinou starostí bylo, aby už nikdy neměla strach. To bylo u mužů jeho doby velice vzácné.
Krásný romantický příběh - pěkné uvedení autorky do mé sbírky knih.

MinaHawke
28.10.2015

Takový jemný a příjemný příběh, moc se mi líbil.

modranka
13.06.2012

Trochu banálny až nudný príbeh vynúteného manželstva, ako ženícha, tak aj nevesty. A happyend bol takmer nerealistický. Ale také sú príbehy Cartlandovej... rozprávky pre dospelých. :) Pre mňa je to príbeh za 1 hviezdičku aj to len za snahu.