Trpaslíci

Trpaslíci https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101684/trpaslici-101684.jpg 4 511 74

Trpaslíci série

Proslavili se v Tolkienově Pánu prstenů – kdo by neznal Gimliho soupeření s Legolasem o co největší množství zabitých skřetů? Ano, řeč je o trpaslících. Malí vzrůstem, velcí srdcem. Většinou byli popisováni jako komické figurky, vděčný cíl různých vtípků a žertů. Ale žertovat na účet Boindila nebo jeho dvojčete Boëndala se nedoporučuje. Své válečné sekery ovládají s takovým umem, že tlupa skřetů je pro ně jen malým předkrmem před pořádnou bitvou. Skrytou zemi však ohrožuje daleko větší nebezpečí než tlupy skřetů. Zradou padla Kamenná brána a do Skryté země vstoupili temní alfové. Mají sličné tváře, ale místo očí černé bezedné studny… Alfové si berou životy svých obětí a Mrtvá země si bere jejich duši. Není záchrana Skryté země příliš velký úkol pro malého trpaslíka? Najděte odpověď na stránkách této knihy a vydejte se spolu s Tungdilem vstříc největšímu dobrodružství svého života…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Die Zwerge , 2003

JohnMiller
26.04.2023 4 z 5

K Trpaslíkom som sa dostal na odporúčanie môjho známeho. Fantasy tohto typu ma vždy priťahovalo, trpaslíkov ako rasu som zbožňoval a keďže ide o sériu ktorá sa primárne venuje im, neváhal som. Poviem vám na rovinu, pokiaľ ste fanúšikom fantasy ktorého esenciálny príklad je Pán Prsteňov, s touto knihou ani sériou nič nepokazíte. Nachádzajú sa tu rôzne kráľovstvá, klany, bytosti, kúzla, intrigy, postavy majú charakteristické črty tohto žánru a nakoniec nechýba veľký súboj dobra a zla. V tejto prvej knihe mi ku šťastiu veľa nechýbalo.

špulo
07.05.2022 4 z 5

S mierne prižmúreným okom je to za 4. Ako esencia klasickej hájfentezy funguje skvelo. Horšie je to už s originalitou, aj keď ju tu vlastne ani neočakávame. Najviac mi však vadila istá topornosť v remesle. Chýbala mi väčšia zábavnosť, odľahčenosť, rozprávkovosť. To, čo z Hobita urobilo legendu. Tu sa to priam pýtalo. Vo výsledku tak ide síce o poctivú žánrovú klasiku, ktorá vám určite neodstrelí dekel, ani nejak neurazí, ale občas trochu nas....štve...

simca6607
13.01.2021 5 z 5

Kniha Trpaslíci mě na mou duši uchvátila. Ze začátku jsem měla sice problém (asi prvních 100 stran) s kouskovaním celé knihy a s faktem, že se kniha prolíná s několika příběhy najednou, pak mi však začlo vše zapadávat do sebe a já si mohla knihu naprosto užít. Hlavní hrdina, ze začátku nesmělý, je velmi milou osobou až do konce (věřím, že bude i dál) jeho nebojácnost a tvrdá vůle byly nakonec jeho spásou. Všichni jeho věrní přátelé, které získal během svého putování jsou také moc úžasné postavy. Například Roddario i tajemný Djerůn. Kniha se mi moc těšila, vše bylo napínavé až do konce, pan Heitz čtenáře natchne, rozesměje a v některých pasážích i rozbrečí. Tato kniha je skvělou volbou pro někoho, kdo se zajímá o tento druh mytologie a spoustu věcí se v ní i naučí. (mně třeba přibyl výraz fámula.)
Za mě prostě totálně TOP!!

Ramiel
02.01.2021 2 z 5

Jen se divím, jak vysoké hodnocení tato kniha má. Mě moc do noty nepadla. Tento příběh ze Středozemě (jasně, já vím... Skryté země) moc nepobavil. Autor vlastně nepřišel s ničím novým, což bych mu i odpustil. Co taky pořád vymýšlet. Ale ten těžkopádný popisný styl fakt ne.

zdenkacte
15.12.2020 5 z 5

Skvělé čtení, děj má spád, originální kulisy. Líbilo.

Predator3313
27.09.2020 5 z 5

Trpaslíci jsou super knížka a dobrý úvod do světa Skryté země.
Tungdil je sympaťák ve všech směrech.
Mám rád knihy, kde hlavní hrdina cestuje přes celou zem a mám tak možnost poznat autorův svět s širšího pohledu, což je přesně tento případ. Celkově je to dobře vymyšlené a když tak o tom přemýšlím, nevím co bych vytkl. Jo jasně je to trochu černobílé, zlo jen zlé a dobro jen dobré :D ale to tak nějak u Fantasy očekávám.
Takže doporučuji a za chvilku si dám další díl.

Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Ani jsem nevěl kolik mám známých i neznámých kamamádu,kteří podporujou můj pozitivní pohled z lůžka a zásobují mě krásnými knihami.Teď zkusím Heitze,zatím se mi to líbí

lenka2557
25.04.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, Tungdil byl celou dobu čtení moje utajená láska, ke které jsem neskrývala obdiv. A když jsem se rozhodovala, jak pojmenovat své zvíře, Balyndis byla jasná volba :)

Ma-ra
26.09.2019 5 z 5

Uzasna fantasy saga. Prvni kniha mi v mnohem pripomina "drsnejsiho" Pana Prstenu. Prvni polovina knihy se svetem Skryte Zeme krasne seznamuje. Postavy jsem si hrozne moc oblibil a u kazde ma clovek pocit ze ma za sebou svuj pribeh, ze opravdu zije. Trpaslici se chovaji jako trpaslici, elfove, jako elfove atd... Za me bez debat 5/5. Rozhodne doporucuji. Nejoblibenejsi postavy: Boïndil, Boëndal, Neuveritelny Rodario a hromada mrtvych "svinuch".

Ramilya
23.09.2019 5 z 5

Super fantasy kniha, která konečně dává do popředí jako hlavní hrdiny trpaslíky. Čte se jednoduše a mnohdy čtenáře zcela pohltí do svého dění.

Pulkrmon
09.08.2019 5 z 5

Váhala jsem mezi 4-5,moc pěkně čtení. Jediné co my maličko vadilo ze první půlka ve srovnání s druhou byla více rozvleklá. Což mi nevadilo, jen bych v té druhé přidala.

Ni-ka
19.06.2019 5 z 5

Úžasná knížka, skvělý dej a zaujimave postavy. Úplně má to pohltilo ????

Agrim
09.06.2019 5 z 5

Úplně mě to pohltilo,co díl to pecka.

Gari89
06.03.2019 5 z 5

Skvělá fantasy a výborný základ série. Za mě 5 z 5 :)

kklepkaa
28.01.2019 5 z 5

Zase jednou pořádné fantasy ve stylu Pána Prstenů, kterým se autor jistojistě inspiroval. To ale vůbec ničemu nevadí. Právě naopak. Trpaslíci jsou právě takoví, jací jsme si právě díky Tolkienovi mysleli. Thungdil je takový trpaslík netrpaslík, se kterým poznáte co jsou to trpaslíci vlastně za sebranku. Navíc se s ním dostanete do centra dění při záchraně Skryté země. Celá parta kolem něj byla skvělá... hlavně dvojčata, která si hned oblíbíte. Závěr byl perfektní. Fakt se mi to líbilo. Už se těším na další setkání.

Charlie119
17.12.2018 5 z 5

Vystupují zde některé stejné postavy, jaké se objevují v Legendách Alfů, poněvadž je příběh zasazen do mnohem pozdější doby :-) ...velmi zajímavá návaznost, velmi zajímavá kniha.

nocnymotyl38
12.11.2018 5 z 5

tak to tedy byla jízda, ja som spokojná, teším sa na pokračovanie :)

Alf78
11.11.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla velkým překvapením. Po přečtení Uldartu, a porovnání stylu psaní. Jsou Trpaslíci velmi jednodušší a poutavější. Příběh má strhující děj,co vás bude držet přilepené u knihy...

lukas7584
10.11.2018 5 z 5

Dobrá knížka nabitá dějem.

Sharru-ken
08.11.2018 3 z 5

Jakožto velký fanoušek trpaslíků ve světě fantasy jsem se na tuto knihu hodně těšil. Boužel jsem byl zklamán. Příběh je plný klišé a postavy se vyhnuly klišé jen díky své plochosti. Nevidím moc na co se upnout. Jako celek to neurazí, ale také nic nezanechá. Autor zaplnil svůj svět poctivě vším, co se kdy ve světě fantasy mihlo, ale kvantita zde zcela drtí kvalitu. Škoda.