Trosečník z Cynthie

Trosečník z Cynthie https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61727/trosecnik-z-cynthie-61727.jpg 4 59 6

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Kniha vypráví příběh chlapce Erika, který byl jako osmiměsíční nalezen u norských břehů v kolébce připevněné k záchrannému kruhu ze ztroskotané lodi Cynthia. Když dospěl, podnikl pátrání po svém původu a shodou okolností při něm jako první vykonal okružní cestu kolem severního pólu.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Návrat

L'Épave du Cynthia , 1885

Ayna
01.01.2024 4 z 5

Když jsem v místní knihobudce zahlídla růžový paperback s dramatickým názvem Trosečník z Cynthie, mylně jsem se domnívala, že jde o nějakou harlekýnku. Už první prolistování mi ale prozradilo, že půjde o něco úplně jiného. A hele, Verne, od toho jsem něco četla naposledy v minulém tisíciletí, tak proč ne... (Že to ve skutečnosti Verne nepsal, jsem se dozvěděla až tady.) Nakonec to byl zajímavý literární výlet na lodi poháněné palivem z mrtvých mrožů.

vernem1850
03.02.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha od André Lauriho a Julese Verna teda spoluautorsrtví Verna je sporné jelikož Verne provedl pouze kontrolní práce a na knize je jeho jméno hlavně z komerčních důvodů.

biki
29.12.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih v dětství, kterou jsem tehdy četla opakovaně. Před necelým rokem jsem na ni narazila v elektronické podobě a, světe div se, znovu mě ten příběh okouzlil.
André Laurie měl opravdu smůlu, že byl Verneovým současníkem, určitě by si sám zasloužil větší pozornost a uznání.

pajonek
13.11.2013 5 z 5

....jenom poznámka
Trosečník z Cynthie (1885, L’Épave du Cynthia) je dobrodružný román francouzských spisovatelů Andrého Laurieho a Julesa Verna. Vernovo spoluautorství je však dosti problematické. Knihu napsal André Laurie, Jules Verne provedl pouze kontrolní práce a jeho jméno bylo přidáno především z komerčních důvodů. Román nebyl původně ani zařazen do Vernova cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires), i když se dnes v rámci tohoto cyklu mnohdy vydává.

Eigis
13.11.2013 5 z 5

Tahle knížka mě dost příjemně překvapila, čekal jsem maximálně lepší průměr a ono se z toho nakonec vyklubalo dost povedené dílko.

tenax
10.08.2013 3 z 5

To je taková klasika, že snad ani nemá cenu komentovat. 90 % kluků na tom vyrůstala (než přišly počítače a přestalo se číst).

polární kraje

Autoři knihy