Trojúhelník záhad a legend

Trojúhelník záhad a legend https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27904/bmid_trojuhelnik-zahad-a-legend-3aE-27904.jpg 4 32 6

Jako bermudský trojúhelník anebo také ďáblův trojúhelník je označována oblast ležící mezi Miami na Floridě (případně jižním cípem Floridy), Portorikem (město San Juan) a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Zahrnuje tak i část Sargasového moře a protéká jím Golfský proud (resp. systém Golfského proudu). Někteří autoři však trojúhelník protahují dál směrem do Mexického zálivu, Karibského moře nebo dokonce až k Azorám, čímž vzniká méně známý Bermudský čtyřúhelník (kosočtverec). Bermudský trojúhelník není schváleným a uznávaným zeměpisným názvem a měl by proto být psán s malým písmenem na začátku. Oblast bermudského trojúhelníku má (především mezi příznivci záhad a nevysvětlitelných jevů) pověst oblasti s výrazně zvýšeným výskytem „záhadného“ mizení lodí a letadel nebo případy lodí nalezených bez posádky bez logického důvodu pro opuštění plavidla. Oficiální zdroje (státní orgány, vědecké instituce, pojišťovny) však nic takového nepotvrzují, neexistují ani oficiální statistiky, které by potvrzovaly zvýšený výskyt nehod neobvyklých nebo nevysvětlených. Kniha Jiřího Bílka popisuje historii vzniku této jedné z nejzáhadnějších legend novodobých dějin. Kniha obsahuje spoustu černobílých fotografií, kreseb a plánů.... celý text

Lele61
08.08.2023 4 z 5

Bílek zde shromažďuje všechny možné dostupné informace z různých zdrojů a konkrétní fakta týkající se historie záhadných a neobvyklých jevů v oblasti dnes už legendárního bermudského trojúhelníku. Uvádí domněnky, hypotézy a teorie vysvětlující zmizení lodi a letadel v této oblasti. Na konci neformuluje žádné kategorické a zcela jednoznačné závěry. Jejich vyvození ponechává na samotném čtenáři. Publikace je také vhodně doplněna řadou černobílých fotografií, plánků a kreseb. Jde o užitečnou knížku pro všechny milovníky záhad.

vvikingg
06.04.2023 3 z 5

celkem to šlo část knihy o zmizelých lodích a letadlech v závěru hypotézy, domněnky, teorie, které způsobují mizení letadel , lodí

HopkirkKnedl
18.11.2019 3 z 5

Kniha pojednává o fenoménu, který byl vděčným tématem spekulací a zájmu.

pupak13
28.07.2018 3 z 5

Kniha se čte dobře a pěkně doplňuje knihy od Ludvíka Součka. Mám k ní jen dvě výhrady.
Autor sice na začátku knihy oznamuje, že nechce hledat pravdu o Bermudském trojúhelníku, že pouze popíše již známá fakta - čehož se sice ve velké míře drží, ale na druhou stranu je naprosto zřejmé, že vás chce dovést jen k jedinému závěru, že tato záhada Bermudského trojúhelníku nemá s mimozemskými civilizacemi nic společného. Což sice může být pravda, ale až příliš k tomu kniha navádí. Vrcholem je pak kapitola "Závěr".
Patrně je to také poplatné době, ve které kniha vznikala, protože na můj vkus se zde objevuje až příliš odkazů na sovětské vědce a jejich úspěchy.
Ale pokud si tohle vše odmyslíme, tak je kniha poměrně čtivá a hodí se pro letní odpočinkové čtení.

pavel80
18.10.2015 5 z 5

Moje oblíbená kniha, jednoznačně doporučuji všem milovníkům záhad. Je to v podstatě shrnutí všech záhadných událostí i teorií jejich vzniku v Bermudském trojúhelníku (potažmo podobných jinde ve světě), kdy autor neprotěžuje žádnou teorii, ale nechává na čtenáři, aby si udělal obrázek sám.

gabrimi
30.03.2013 4 z 5

Velmi pěkně propracovaná a čtivá kniha.