Trojspolek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, renomovaný historik moderních dějin a zkušený popularizátor, docent Filozofické fakulty UK, vyšel z textu své starší práce publikované před více než deseti lety pod titulem Podivná aliance. Text knížky, která se zabývá spojenectvím Německa, Rakouska-Uherska a Itálie před rokem 1914, je však přepracován a doplněn nejen o nové pohledy a závěry, ale také o slovníček osobností a další ilustrace. 2. přepracované vydání, v nakladatelství Libri 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24955/big_trojspolek-Mol-24955.JPG 4.29
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Trojspolek

Kuža007
27.06.2022

Velice zajímavá práce o Trojspolku. Autoři se krásně věnují problematice Trojspolku. Respektive nejprve poukazují na vznik Spolku Tří císařů, poté Dvojspolku a Trojspolku a nakonec krátce přecházejí i k utvoření Ústředních mocností. Tato odborná kniha je sice trochu složitá, díky množství faktů z dějin diplomacie, ale o to víc poučná.

DanV.
02.03.2015

Trojspolek se nečte zrovna snadno, je to ale dáno obrovským kvantem informací a ničím jiným. Kniha je napsána dobře a na dané zamotané téma i dost přehledně. Potřebujete-li něco vědět o rakouské, německé či italské politice z konce 19. a počátku 20. století, je to přesně to ono.