Trojí čas hor

Soubor tří novel. Pověst o Hanesu Gruberovi, Balada o Katarině a Příběh zapomenutého fořta – to jsou názvy tří baladicky laděných novel, které obsahuje kniha Zdeňka Šmída Trojí čas hor. Jejich děj se odehrává na Šumavě v době starých mýtů, za třicetileté války a v současnosti. Autor v nich mistrným vypravěčským způsobem rozvíjí osudové příběhy lásky a zamýšlí se nad smyslem lidského života a nad vztahem člověka k přírodě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6896/troji-cas-hor-6896.jpg 4.325
Literatura česká
Vydáno, Olympia

Kniha Trojí čas hor

ut.la
20.11.2020

Tři příběhy z pohraničních hor. A pro to téma mám, zejména ve Šmídově zpracování, slabost. Tři příběhy - tři různá období, ale táž melancholie prostředí, týž smutek - a zároveň lehkost bytí.

pepe837
28.08.2020

Ten obal tak krásnou,poetickou knihu vůbec nedokáže prodat.Takový hřích na tak skvělém autorovi.Chybu dělá ten,kdo nečetl.

BabaJaga11
02.03.2020

Moc hezké, poeticky zadumané. Ideální k rozjímání o životě, třeba při pořádném hrnku horkého čaje.

Líbily se mi všechny tři novely, i první z nich s nádechem fantastična a tajemna, což zas tolik nemusím, ale tady mně to bavilo, asi hlavně proto, že se tam hodně psalo o vodě :-). Ve všech novelách je krásně vystihnutá atmosféra Šumavy, ale i mentalita lidí. Musím říct, že spolu s knihami Z. Šmída o našich řekách Lužnici, Mži a Otavě se mi i tato líbí mnohem víc, než jeho žertovné cestovatelské knížky. Ne že by byly špatné, ale je to spíše oddechová četba, naproti tomu Trojí čas hor má skutečnou hloubku. Doporučuji!

PS: Konečně knížka, která se mi hodí na poslední téma výzvy :-). Sice u zobrazeného vydání vypadá, že název je v nějakém odstínu červené, ale já mám vydání z roku 1981, kde je krásná obálka s otisky listů stromů a název knihy je na obálce vysázen černou barvou.

Péťa1950
09.02.2020

Zdeněk Šmíd zcela jinak, než knihy o různých zp. turistiky. Krásné, doporučuji přečíst.

martineden
03.01.2020

Baladické vyprávění od Zdeňka Šmída to je prostě nádhera!

MichelleS
05.07.2015

Krásná knížka, smutně poetická, pravdivá, citlivá. Není psaná na efekt, o to víc se autorovi podařilo vzít za srdce - to moje určitě.

Terošu
27.01.2015

Překrásná kniha. Bez zbytečné vyumělkovanosti a teatrálnosti ve mě upřímně vzbudila obdiv k přírodě.