Trofej

Trofej https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241806/mid_trofej-KJZ-241806.jpg 4 157 43

Mladý manželský pár se po několika letech vydává na společnou dovolenou. Když se jim ale na paty navěsí skupinka brutálních násilníků, promění se výlet do zimních hor v noční můru. Násilné činy v drsné severské krajině však nezůstanou utajeny. Elisabeth Caspersenová, hlavní dědička celosvětově působícího dánského průmyslového impéria, nachází po nějaké době v trezoru svého otce dvd dokumentující krutou organizovanou honičku a popravu lidí. Takový materiál by mohl fatálně ohrozit prosperitu celé rodiny. Případ proto Elisabeth předá do rukou soukromého detektiva Michaela Sandera, který krok po kroku odhaluje složité vztahy válečných veteránů z Balkánu a Afghánistánu, kteří ze záliby honí a mučí lidi. Při vyšetřování zločinu se jeho cesta zkříží s cestou kriminální komisařky Lene Jensenové, která odhaluje příčiny záhadné sebevraždy vojáka a zároveň se snaží odhalit a pomstít násilné zneužití své dcery. Ukazuje se, že spolu všechny události úzce souvisí. Michael Sander a Lene Jensenová, oba vlci samotáři, musí v pátrání po stopách zločinu pokračovat společně. Ale role honců a honěných se brzy otáčí. Kdo se stane další trofejí? Kdo jde vlastně po stopách komu? A kam až ty stopy vedou?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Trofæ , 2013

Riccione
06.08.2023 5 z 5

Bavila me od začátku do konce.

Hkk935
25.07.2023 5 z 5

Drsný námět, skvělý děj, překvapivý konec. Modleme se jen, aby to nebyla realita... Skvělá detektivka, která se čte sama.

Dajine
10.04.2022 4 z 5

Dobrodružné, napínavé a překvapení na konec, kterému odpouštím trochu toho nereálna.

karin4338
16.12.2021 5 z 5

Zboznujem ked clovek natrafi na autora,ktory nema marketingove zastupenie ako ostatni velikani severu,a je to proste skvele napisana knizka, ktora prekvapi a clovek sa nemoze odtrnut od pribehu. Kvalitna detektivka.

orinka3
25.08.2021 5 z 5

Úžasný čtenářský zážitek, opravdu kvalitní detektivka. Zločin na začátku je úvod do dalších hrůz a odhalení. K tomu poznáváme, co s člověkem dokáže udělat válka, jak se mění jeho charakter a jak se pak těžko vrací do normálu. A taky to, co s člověkem udělá bohatství.
Soukroma to popsala výborně.

zdendula31
02.05.2020 5 z 5

Četla jsem už dvakrát...má spád.

TheSarcasm
04.11.2019 4 z 5

Docela napínavé, svižné. Čte se dobře. Občas ale už poněkud přitažené za vlasy, především ten závěr.

Vilma232
14.07.2019 5 z 5

Neobvyklý námět - lov na lidi

Bulldog
06.07.2019 4 z 5

Zajímavý thriller s neobvyklým námětem...a vůbec bych se nedivila, kdyby tohle byla v tomhle šíleném světě skutečnost...

soukroma
25.05.2019 4 z 5

Drsné, po všech stránkách: děsivý úvod, pak dlouhé přešlapování na místě ze dvou různých úhlů (vyšetřování najatého bývalého vojenského policisty a policejní detektivky částečně na vlastní pěst - však se ta samostatnost policistce náležitě vymstila) a pak velká akce.
Jednoho už ani nepřekvapí, že se něco takového děje; zvířata už nestačí perverzní zajímavosti, tak co třeba lidi, a adrenalinové trofeje jsou rázem dostupné...za nemalý obnos, pokoutně, ale to jen zvyšuje zájem psychopatických zainteresovaných. "Pohrávali si s tlačítky ve strojovně přírody." Tady se ti bohatí a mocní ještě míchají s pravidelnými účastníky nedávných drsných válek na všech kontinentech, kde už viděli úplně všechno, lecčehos se i aktivně zúčastnili, a po návratu jim doma ten děsivý adrenalin kupodivu tak nějak schází... Hrůza hrůz. Chladnokrevní zabijáci vymodelovaní v nejhorší destinaci Afghánistánu a nudící se boháči mající už vše, děsná partička. Třešničkou na dortu ovšem bylo, kdo jim to vlastně zatrhl a zprostředkovaně jim všem zatnul tipec ...

Simstr
15.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, mazec. Výborně se četla. Určitě si ji přečtu ještě jednou !

dusan122
28.01.2019 5 z 5

super kniha

YurgenTM
24.09.2018 5 z 5

Fakt jedna z nejlepších detektivek které jsem přečetl v poslední době.

PetraBery
01.08.2018 4 z 5

Čtivý a napínavý thriller, kdy se hlavní hrdina Michael Sander snaží osvětlit nalezené video z lovu lidí. Kdo jsou lovci a kdo jsou oběti? Svižně napsané, podařené dílo. Podívám se v knihovně určitě po druhém díle.

lukashc
07.07.2018 5 z 5

Kniha která si říká o zfilmování.

allyce
07.05.2018 3 z 5

Téma nikterak nové (vášeň k lovu, spousta peněz, zhýralost a pocit absolutní moci), nicméně v seversky zpracované verzi má kniha grády a čtivost. Jediné, co bych vytkla, je "supermanství" Michaela a Lene.

Ellise
22.02.2018

Po delší době kniha na kterou jsem se těšila a byla schopná číst dlouho do noci. Jen konec byl takový uspěchaný.

felia
11.10.2017 5 z 5

Výborný thriller. Srovnatelné s Jussi Adlerem-Olsenem

mmmisulka.r
16.08.2017 5 z 5

Nechápu, že jsem se k této sérii dostala až letos! Skvělé, stejně tak druhý díl - Odplata.
Steffen Jacobsen píše velmi poutavě a má to ty správné severské grády. Trofej rozhodně stojí za přečtení!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

hs777
07.08.2017 4 z 5

​Takový slušný průměr, občas až neuvěřitelné, co všechno soukromý detektiv a policistka přežijí. Za závěr, kterým se konečně příběh dostal do obrátek, přidám jednu hvězdičku.

dánská literatura

Steffen Jacobsen