Etiketa & špionáž

Etiketa & špionáž https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197363/mid_etiketa-a-spionaz-5O1-197363.jpg 4 321 68

Trochu jiný penzionát série

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Etiquette & Espionage , 2012

Selfinka
16.09.2015 4 z 5

Etiketa a špionáž je čtivo spíše pro mladší čtenáře, ale já jsem se u čtení bavila a kniha má správný spád.

Thackery14
31.08.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Přečetla jsem si ji hned několikrát a to proto, že jsem stránky hltala jednu po druhé a než jsem se nadála, byla jsem na konci - prostě nebylo místa, kde bych se nudila. Téma steampunk mě naprosto uchvátilo. Kdo má rád Harryho Pottera, musí si zamilovat i tuhle knížku! Jedinou výtku bych měla snad jen k jménu hlavní protagonistky, ale to už je jen maličkost, že. :-) Pět hvězdiček za obsah, čtyři hvězdičky za obal.

Hann89
16.08.2015 5 z 5

Podle mě tato knížka je skvělá je v tom od každého trochu (etikety,špionáži) měl by si ji přečíst každý kdo má sklony k dobrodružství nebo akci. Druhý díl si určitě přečtu .

Terinka14
20.07.2015 3 z 5

Kniha byla pěkná a roztomilá. Líbilo se mi, že hrdinka vždy brala v potaz etiketu. Bylo to zábavné. Byla to taková oddechová kniha. Hrdinky však byly na svůj věk podle mého názoru až příliš vyspělé-v některých věcech.

Naias
09.07.2015 5 z 5

Vek pary, viktoriánska morálka, lekcie ako omdlieť podľa typu spodnej bielizne, ktorú má dáma v tej chvíli na sebe, ako náležite posúdiť džentlmena podľa farby a uzla kravaty, ako otráviť svojho prvého manžela... YA rozhodne nemusím, ale pri tejto knihe som sa prekvapujúco dobre bavila. Má to švih, vtip a atmosféru. Kontrast medzi behom o život a poznámkou, že hrdinka nepocítila ani štipku hanby, keď si pri úteku vykasala sukňu a celému svetu tak vystavila na obdiv svoj členok, je úžasný.

Vendelín2000
28.04.2015 1 z 5

Tak tohle mi nesedlo. Od začátku až do konce nudné a bez ''štávy''. Nelíbila se mi, do dalšího dílu nejdu.

Nagadir
25.04.2015 4 z 5

Zajímavá knížka s pěkným nápadem a sympatickou hrdinkou, nicméně ze začátku opravdu dost pomalé a osobně jsem si moc nesedla se stylem vypravování, ale rozhodně se vrhám na pokračování...
7/10

estelina2300
27.03.2015 4 z 5

Autorka má ale fantazii. Námět super, ale trochu zdlouhavý, už mi chyběla jenom nějaká romantika

Laurel
02.03.2015 5 z 5

Hrozně jsem se těšila, až si knížku přečtu. A musím říci, že mě vůbec nezklamala. Zajímavý a originální nápad, pobavení a akce. Líbily se mi Sofroniny tajné výpravy za Mydlounem, který mi hned padl do oka. Knížku hodnotím 5* :D

vikimiki123
08.02.2015

LOVE THAT prostě úžasná kniha hned jsem se začetla:)doporučuji

warca
04.02.2015 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto uchvátila a hned jsem se do ní začetla. Děj hezky ubíhal a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

SalomeH
31.01.2015 4 z 5

Výborně jsem se bavila, zejména při popisu toho, co se mladé dámy ve škole učily. Umět někoho podříznout, aniž by si přitom člověk pomačkal šaty, je nepochybně velmi užitečná dovednost :) A steampunk jede!
Hvězdička dolů je za logiku děje. Zejména za motivaci, podle níž si hlavní hrdinka vybrala stranu, ke které se přidá. O jedné nezvolené netuší ani, jak se jmenuje, druhá se vyznačuje tím, že podniká nájezdy, při nichž velmi důsledně nikomu neubližuje, a ta zvolená se pozná podle toho, že je jí kolem hlavní hrdinky sice nejvíc, ale zato jí zarputile odmítá poskytnout o sobě jakékoliv informace (a její spojenci se snaží být co nejvíce zlomyslní). Takže hurá, těmhle budeme věřit.
Nicméně tohle stranou, knížka byla zábavná, a jakmile se mi dostane do ruky další díl, pustím se do něj.

La Fiera
10.01.2015 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila, zaujala mne už jen svou anotací a celkem velkým množstvím kladných recenzí.
Možná kvůli anotaci jsem čekala trošku víc ohledně průběhu vyučování (víte něco jako je třeba v HP :D). Toho jsem se dočkala asi tak na půl.
Docela se mi líbila hlavní hrdinka- takové nevyzpytatelné torpédo, svým způsobem mi připomínala Gwendolyn (Z Drahokamů od Kerstin Gier). Možná proto se mi líbila ještě o trošku víc.
Motivy steampunku (se kterým jsem se setkala poprvé) se mi moc líbily a pro mě byly originální. Ostatně ona celá kniha je nápaditá.
Hlavní dějová linka se mi jevila trošku mdlá, po začátku jsem čekala asi trošku víc. A nemůžu si pomoci, ale přidání vlkodlaků a upírů do děje mi přišlo už trošku moc překombinované. Nicméně někomu se to může líbit.
Celkově mi tu však chybělo jakési propojení, kdy bych se začetla a "dýchala pro knihu".

Nicméně jedná se určitě o příjemné a usměvné čtení na odpočinkové chvíle.

Knížkařka
30.12.2014 4 z 5

Moc hezká knížka. Vlastně narazila jsem na ni tak, že jsem četla Legendu od Marie Lu a tuto knihu na zadní stránce moc dobře ohodnotila, děj byl fajn tak jsem si ji vzala pěkně domů;-)
Vážně ji musím pochválit, ale některé momenty jsme musel číst dvakrát, protože jsem něco né úplně pochopila...
Rozhodně dobrá a oddechová kniha, která vás nepustí!

Satan666
20.12.2014

Tato knížka mě docela zaujala. Bylo by zajímavé kdyby se umění špionáže vyučovalo. Líbí se mi rozličnost všech těch dívek. Je to zajímavé a oddychové čtení...

Maragad
01.12.2014 5 z 5

Etiketa a špionáž je velmi povedeným prvním dílem série, jež čtenáře vtipně seznamuje se žánrem steampunk. Mladé čtenáře jistě nadchne spousta dobrodružství, které Sofronie se svými přáteli zažije, ale i starší čtenáři by si v knize přišli na své. Gail Carrigerová píše velmi poutavým stylem, a tak je možné, že po dočtení zjistíte, že jste pročetli celou noc a chcete ihned další díl, jenž vyšel pod názvem Úklony a úklady.

ciniminisek
01.12.2014 3 z 5

Etiketa a Špionáž je čtivě psaný příběh plný zvláštních, cizích a hlavně zastaralých slov, krásných rób a okouzlujících lidí. Samotná kniha se odehrává ve škole, kdy dívky získávají vzdělání různých charakterů a právě i čtenář by se mohl lecčemu přiučit.

Autorka se vyznamenala i něčím novým a to v popisování a pravidlech nadpřirozených osobností. Můžeme tedy zjistit, že upírovi vadí nejen česnek, ale i skvrna na oblečení a poznáme vlka, který svůj klobouk nikdy nesundává.

Tento okouzlující příběh doporučuji především mladším čtenářkám, kdy si ho ale užije i starší věková kategorie, tak jako já. Krása, romantika a zábava, kdo by odolal?

Jolilinka
30.11.2014 5 z 5

Super kniha, ze začátku sice trochu nudná a ne úplně čtivá, ale zakončení perfektní :) Už se moc těším na další díl :) Trochu mi tam sice překážela ta magie, vlkodlaci, upíři a podobné (hlavně mechaničtí pomocníci), prostě se to tam nehodí, nakonec jsem si ale zvykla. Taky jsem nečekala, že to bude ve třetí osobě minulého času, což celkový dojem taky trochu narušilo, ale jinak vřele doporučuji - úžasný, skvěle vymyšlený příběh, ve kterém autorka nechala originalitě dveře vřele dokořán.

muchomurka
26.09.2014 3 z 5

Taky bych chtěla takovou školu navštěvovat! Ty předměty byly skvělý, taky bych je brala :-)
Sofronie byla skvělá, hlavně na to, jakou měla rodinu a jak ta se k ní chovala.
Ale příběh knížky mě moc nebral, když už jsem ji četla - dobrý, ale neměla jsem nutkání, že "musím přečíst ještě stránku, jen dočtu kapitolu" apod. Nevím, něco tomu chybělo, taková ta jiskra... Občas jsem se teda nechytala, hlavně ze začátku - mechaničtí pomocníci, spodničky apod.? Vůbec jsem se nedokázala ze začátku zorientovat.
Další díl si přečtu tehdy, když nebudu mít co jiného číst.

helsingalia
26.09.2014 3 z 5

Očekávala jsem něco méně fantasy. Je to dobrá kniha, ovšem já doufala, že jsem konečně našla něco bez vlkodlaků a upírů. Něco méně nadpřirozeného.

špionáž pro dívky dobrodružství steampunk pro dospívající mládež (young adult)

Gail Carriger (p)
americká, 1976