Etiketa & špionáž

Etiketa & špionáž https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197363/mid_etiketa-a-spionaz-5O1-197363.jpg 4 321 68

Trochu jiný penzionát série

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Etiquette & Espionage , 2012

Veronika33
18.07.2017 2 z 5

Kniha ma veľmi sklamala. Námet série mal veľký potenciál, ale spracovanie bolo zmätené a neskutočne nudné. Najzaujímavejšie na knihe je jej obal a anotácia. Kniha je určená výhradne pre deti, lebo starších čitateľov to zaujať podľa mňa nemôže. Neodporúčam. Keďže mám druhý diel už kúpený, skúsim ho. V tomto prípade, fakt platí nesúď knihu podľa obalu (v opačnom zmysle samozrejme).

Lucius30
09.07.2017 odpad!

Knihu jsem nikdy nedočetla. U mě přísloví ''Nesuď knihu podle obalu.'' opravdu neplatí. Kniha designově vypadá moc hezky, ale to je tak vše, co se mi na ní líbilo. Dlouho jsem se na ni těšila, ovšem hluboce mě zklamala. Celá tu část, kterou jsem přečetla, mě neskutečně nudila. Nejdřív jsem si říkala, že je to jen začátek a ty jsou skoro vždycky nudné, ale ani po padesáti stránkách se to pořádně nerozjelo, a tak adieu Etiketo & špionáži!

Oceňuji však nápad, který si myslím, že byl na dobré cestě k úspěšné sérii knih, třeba časem i k nějakému tomu zfilmování. Bohužel, autorka svou ideu dostatečně nerozvinula.

Ailee
19.06.2017 3 z 5

Tři je málo, čtyři moc. Rozhodně si na knihu musí čtenář zvyknout, aby si ji mohl užít. Začátek byl zdlouhavý a plný věcí, které moc nebavily, ale od poloviny už začal být děj zajímavější a smysluplnější.

Majdule
28.05.2017 3 z 5

Milá a velmi svěží knížka, spíš pro dětské než dospívající čtenáře. Nabízí podobné dějové východisko/schéma jako Harry Potter, ale bez jeho ambicí. Mladá dívka se octne ve světě, který existuje paralelně s tím jejím, jen o něm většina lidí nemá tušení. V penzionu, kde se učí špionáži a zločinu Sofronie bez jakékoliv průpravy nad jiné vyniká.
Příběhu se dá vytknout mírná nevyváženost dějů i postav. Rozjezdu věnuje autorka hodně pozornosti, ale vyvrcholení je trochu uspěchaném, až odbyté. Nechává otazníky nejen pro další díly, ale i v rámci tohoto.

Ledward
06.05.2017 5 z 5

Moc se mi líbila. Kniha mě vtáhla do děje a toho si já cením. Těším se na pokračování.

DracoMalfoy
04.04.2017 5 z 5

Četla jsem asi před rokem, ale pamatuju si, jak moc jsem to žrala. Doporučuju !

Dakarianna
17.03.2017 3 z 5

Strašně krásný nápad, zajímavá zápletka a (konečně!) hlavní hrdinka se chová normálně, je sympatická a realistická. Druhý díl už mám doma, mrzí mě, že u nás nevyjdou všechny...

abelmoony
04.03.2017 4 z 5

Kniha jako stvořená pro všechny kdo si přejí být špióny! Trochu předvídatelná, ale velice čtivá. Rozhodně doporučuji.

trudoš
28.02.2017 2 z 5

Příjemný steampunk pro mládež s bohužel poměrně nevyužitým potenciálem. Začátek zábavný (skvělá je scéna v kočáře, kdy se flegmatický bratr snaží upozornit dobrodružstvíchtivá děvčata, že je tu možnost být při všem tom shonu třebas i zastřelen), jenže po straně osmdesát jsem se začal nudit. Už jen to, jak dlouho trvá odhalení skutečných osnov Trochu jiného penzionátu, je ubíjející, protože to čtenář už dávno ví. Jenže ani samotná zápletka nepřinese nic neočekávaného, holky se prostě jen zdravě škorpí a hrdinka se snaží odhalit tajemství, které se kolem ní točí od prvních stran. Dělá to však tak minimalistickými krůčky, že na finále zbude cirka posledních pět stran příběhu a mezitím se nikam jinam než do prostředí internátu vlastni ani nepodíváme.
Oceňuji ovšem lehký podtón a dravou stylistiku, která dává prostor na sympatickou nadsázku. Navíc nejde o žádnou velkou romanťárnu, jak jsem se od začátku bál. Naneštěstí jen té akce se člověk dočká pravděpodobně až v dalších dílech.

brzda.
25.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha.Doporučuji.

SabrinaCZ
07.02.2017 4 z 5

O můj bože... na víc se asi nezmůžu. Vše co patří k pořádnému Steampunku ( čajové dýchánky, ozubená kolečka, syčící pára..) ach, to je ta vůně Steampunku. Naprosto originální knížka. Nic pro dámičky, takže nečekejte vyšívání deček. Škoda, že u nás série nedovyjde.

kendllajf
02.01.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla asi už před čtyřmi lety a musím říci, že znovu nezklamala. Úžasný příběh, za zvuků pískání strojů, čajových dýchánků a plných šílených nápadů Sofronie. Taky úžasné nápady na získání nápadníků!( dělám si srandu). Doporučuji!
PS: Začíná taky někdo shánět šperháky.

pink_ivy
15.08.2016 2 z 5

Tak vám nevím, tohle mi prostě nesedlo. Asi to bylo psané pro mladší ročníky, protože mě to ani v nejmenším nechytlo. Ze začátku jsem se navíc vůbec neorientovala, spisovatelka toho hned v začátku vysypala hrozně moc, podivní pomocníci, ještě divnější lidi ve vzducholodi, atd.. Vlastně jsem se takhle plácala skoro celou dobu, autorka toho vytvořila nějak hodně a chtěla udělat zajímavý nadpřirozený svět a nějak zapomněla vysvětlit co je co a kdo je kdo.
Nápad s penzionátem jako takovým je zajímavý, ale nedostatečně dotažený. Nelíbil se mi styl psaní a hlavně to postrádalo detaily, neuškodilo by víc učení a méně okecávání kolem.
Hlavní hrdinka (ostatně jako všichni, upřímně) byli značně nesympatičtí a chovali se nelogicky.
Hezkou obálku to má, ale to je tak všechno 2*

Panda-_-
24.04.2016 5 z 5

Jak já jsem se u této knihy bavila. Prototyp, punč a roztržená spodnička je skvělá kombinace.

kyticka152
06.04.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Děj byl poutavý a zábavný. Celkově si mi líbila zápletka celé knížky. Prototyp vlastně nakonec ani nezklamal i když jsem se bála opaku. Rozhodně doporučuji k přečtení.

vodopad152
16.03.2016

Kniha byla úžasná, naprosto splnila moje očekávání. Sice jsem si myslela, že to bude o něčem jiném, ale bylo to hrozně fajn. Upřímně jsem si hrozně oblíbila Sofrenii a rozhodně Viette, ale nesnáším mademoislle Geraldinu je to hrozná ženská. Ale hrozně se mi líbí, že se tam hodně zdůrazňuje, že je to špionážská škola a proto se tam ne vždy snadno žije. Vřele doporučuji. Je to úžasné!!!! ;)

Efeméra
06.03.2016 4 z 5

Výborná knížka se skvěle vymyšleným světem a dobrým námětem. Jako hlavní přednost bych vyzdvihla hlavní hrdinku, která byla velmi sympatická, což rozhodně není vždy samozřejmost. Umím si představit, že kdybych byla mladší, patřila by knížka mezi mé srdcovky. Těším se, až se vrhnu na druhý díl!

ElissAnn
29.01.2016 3 z 5

Náramně me kniha překvapila. Čte se snadno a kdybych měla více volného času dokázala bych s touto knihou ležet v posteli a pouze číst.
Na tuto knihu jsem narazila pomocí mnoha recenzí, ale až díky "challenge 2016" jsem se rozhodla ji číst... aneb když první úkol je přečtete knihu která má název s prvním písmenem vašeho jména. :Š
Velmi příjemné čtení, je tam akce.. hrdince neustále drzite palce a rychle se s ni vzijete do chodu penzionatu.

Bandor
18.12.2015 3 z 5

Zajímavý nápad, hodně mě zaujal. Bohužel mě zklamal děj. Podle mě měla autorka více rozvést předměty a celkově učení na škole.

nicandra
01.11.2015 5 z 5

Je vidět, že se autorka u psaní velice dobře bavila - určitě ji těšilo vymýšlet jakousi odnož alternativní minulosti s mechanickými pomocníky a snahou o zrovnoprávnění upírů... Děj je pravda trochu nelogický - v tomto směru souhlasím se SalomeH, ale ten pohotový vtip a šarm to docela podstatně vyvažuje. Opravdu jsem se bavila.

špionáž pro dívky dobrodružství steampunk pro dospívající mládež (young adult)

Gail Carriger (p)
americká, 1976