Etiketa & špionáž

Čtrnáctiletá Sofronie dává svojí mamince pořádně zabrat. Víc než správné vychování ji zajímá rozebírání hodinek a šplhání po stromech a její rodina nemůže než doufat, že nikdy nikdo neuvidí, jak dělá pukrle. Paní Temminicková zoufale touží, aby se z její dcery stala pravá dáma. Proto Sofronii zapíše do Penzionátu mademoiselle Geraldiny pro kvalitní přípravu mladých dívek. Ale Sofronie si brzy uvědomí, že to není tak docela škola, v kterou by její matka doufala. Tenhle penzionát je… tak trochu jiný. Dívky se tu sice učí tanci, jak se správně šatit a etiketě povšechně, ale zároveň i jak se vypořádat se smrtí, jak rozptýlit a odvést pozornost, a hlavně té opravdové špionáži – samozřejmě při zachování nejvybranějších mravů. Sofronie a její přítelkyně čeká vskutku strhující první rok!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197363/etiketa-a-spionaz-5O1-197363.jpg 3.9293

Trochu jiný penzionát 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Etiquette & Espionage, 2012

Kniha Etiketa & špionáž

Killlerka3031

kniha byla zajímavá.

CampHalfBlood

Takže musím přiznat, že jsem byla dosti skeptická, první stránky mě dost odradily, že jsem knihu odložila a dostala se k tomu opět po dvou týdnech a musím říct, že jsem nehorázně moc ráda! Tahle kniha byla milým překvapením. Byla jsem ráda, že se děj doopravdy točí kolem dívek, internátu a onoho prototypu a není dělaný na romanci, i když slabší náznaky tam jsou, nijak přehnané. Dále jsem ocenila, že každá dívka, která na internátu byla, měla jiné vlastnosti, přednosti a záliby. Byly velmi různorodé, jen mě mrzí, že tam nebylo více z jejich vyučovacích hodin, které jsem četla jedním dechem.

ciaram
20.10.2019

Pro mě milé překvapení. Konečně hrdinka, která nefňuká, ale je zvědavá a jde do všeho po hlavě. Vysloveně nudnou pasáž jsem tam neobjevila. Občas jsem se i zasmála. Takže super odpočinkové čtení.

Boby17
08.08.2019

Steampunková odechovka se mi líbila. Jak nápady s balóny, tak i s učitelským sborem s vlkodlakem a upírem. Sofronie je drzá, mrštná a vynalézavá sympaťačka. A je ochotná překonávat britský kastovní systém. Také popisovaná výuka ve využívání ženských zbraní byla zábavná. Dávám čtyři hvězdy a něco navíc. Časem se určitě pustím do pokračování.

Anett17
17.06.2019

Kniha má určitě skvělý nápad, i když trochu nevyužitý. Někdy mi přišlo, že se některé situace a scény v knize, jen s malou obměnou opakovaly, a to ubíralo mé hodnocení na jinak čtivém příběhu se skvělou atmosférou a postavami. Autorka z toho nápadu mohla vytěžit o třošičku víc. Ve výsledku jsem, ale velmi spokojená.

lucygreen
24.02.2019

Hodně mě to bavilo a to jsem tuto knihu chtěla vrátit a nechat ji nepřečtenou. A to by byla opravdu chyba. Líbilo se mi prostředí penzionatu, hlavní hrdinka i Mašinchlup :). Také bylo zajímavé, že se v knize objevuje upír a vlkodlak. Toto téma bylo podle mě zpracováno velmi originálně.

Silmarien
12.02.2019

Steampunkové dobrodružstvo pre mladé dievčatá :-)
Oddychovka o dievčenskej škole, kde mladé dámy pripravujú na to najdôležitejšie - ako správne stáť, ukloniť sa, vybrať si šaty... a popritom vedieť vrhať nože, podvádzať, sliediť, otráviť polovicu hostí a tak podobne. To všetko v super vymakanej vzducholodi, ktorú prenasledujú lietajúci banditi.

Devid
06.02.2019

Hlital jsem stránky jak něco, takovou školu by se mi líbílo mít a jedním slovem :úžasný čtení

Běž, chlapče, běž
Běž, chlapče, běž