Triumf vůle aneb zoufalství nacionálněsocialistického (a protektorátního) filmu

Triumf vůle aneb zoufalství nacionálněsocialistického (a protektorátního) filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317866/bmid_triumf-vule-aneb-zoufalstvi-naciona-4RI-317866.jpg 4 3 2

O kolaboraci českého filmu za doby Protektorátu toho již bylo napsáno mnoho, stejně jako o úloze německého filmu v době Třetí říše. Jen málokdy ale někdo poukázal na úspěchy německého i českého filmu v této době. Václav Junek přináší na stránkách své knihy obrácený pohled na tuto tématiku a snaží se připomenout nejvýznamnější herce a filmy, to nejlepší z německého i českého filmu 1.poloviny 20.století.... celý text

Literatura faktu , Umění

Vydáno: , Olympia

Tomas@S
06.11.2022 4 z 5

Tenká knížečka nabitá obsahem. Autor se snaží objektivně posoudit vývoj kinematografie v Německu a Česku od vzniku po rok 1945 s důrazem na nacistický vliv na toto odvětví. Vzhledem k formátu knihy a velikosti vytyčeného tématu jsou nakonec jednotlivá témata probrána poměrně heslovitě. Co se mi líbilo byl popis historického Berlína a Postupimy, jelikož jsem tam byl minulý týden. Dále jsou velmi zajímavé odkazy na hlavní filmová díla tohoto období, téměř vše se dá najít na YouTube. Asi by byl zážitek je vidět v kině, ideálně s nějakým komentářem.

T.rinka
05.06.2017 4 z 5

Kniha mi přinesla zajímavé informace, ale některé pasáže se mi hůře četly a některé se mi zdály hodně subjektivní. Doporučuji každému, kdo se zajímá o kulturu v Protektorátu Čechy a Morava.

Kniha Triumf vůle aneb zoufalství nacionálněsocialistického (a protektorátního) filmu je v