Triumf embrya

Triumf embrya https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59382/triumf-embrya-59382.jpg 4 10 3

Jak může z jediné buňky vzniknout úplná forma dospělé bytosti? Jak mohou z jediné buňky vzniknout miliony buněk s nejrůznějšími specializovanými funkcemi ve správném poměru? Jak se organizují v úplné struktury, jako jsou končetiny, tváře, srdce a mozky? Jak to, že tyto útvary jsou tak stálé a v každé generaci se opakují? Kde je celá tato informace ve vajíčku zakódována a uložena?... celý text

Literatura naučná , Přírodní vědy

Vydáno: , Academia

The Triumph of the Embryo , 1991

BarboraZ
02.02.2019 4 z 5

Skvělá knížka, věnující se tématu vývoje různých organismů od prvoků přes ježovky, kuřata, myši az po člověka. Pro mě osobně byla velmi přínosná, i když některé informace v ní jsou už zastaralé.
Triumf embrya spočívá ve využití základních mechanismů jakými jsou diferenciace, uspořádání a utváření s tak vynikajícím úspěchem.

Tomas@S
23.02.2018 4 z 5

Velike pozitivum teto knihy je urcite srozumitelnost textu a bohaty ilustracni material, je to vhodne i pro naproste laiky jako jsem ja. Uvede ctenare do neuveritelneho sveta vyvoje organismu a zodpovednych mechanismu, ktere pravda v dobe kdy byla kniha psana ani odbornici nechapali tak jako v soucasne dobe. Presto uvadena fakta a deje jsou fascinujici a pomuzou vam udelat si predstavu o tomto oboru a pochopit o jak slozity proces se jedna. Cetl jsem jeste i jinou modernejsi knihu na podobne tema, "Nekonečné, nesmírně obdivuhodné a překrásné", ale ta nebyla tolik nazorna a srozumitelna jako je tahle. Myslim ze i pres svuj vek ma stale co rici.

bulat
06.01.2017 4 z 5

Vo svojej dobe to bola zrejme zaujímavá popularizačná kniha osvetľujúca embryológiu z funkčného hľadiska. Dnes, po 25 rokoch kniha už nutne zastarala. Výskumy z oblasti molekulárnej biológie, ktoré boli vtedy ešte v plienkach sú zmienené iba veľmi okrajovo, ako smer výskumu do budúcnosti. Biológia, predovšetkým tá molekulárna je obor, ktorý sa za posledných 20 rokov búrlivo vyvíja. A knihy venujúce sa tejto oblasti starnú rýchlo.

přírodní vědy biologie lidské embryo

Autorovy knížky

Lewis Wolpert