Triumf

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co by se bylo tenkrát stalo, kdyby… se Churchillovi podařilo zviklidovat Stalina? Tuto otázku si klade známý americký autor science fiction Ben Bova ve svém románu Triumf. Duben 1945. Druhá světová válka se blíží ke svému konci, v Berlíně řídí Hitler poslední boje ze svého bunkru. Nejvyšší představitelé Sovětského svazu, USA a Velké Británie studují ve svých operačních centrech strategické mapy Evropy. Spojenečtí generálové – Eisenhower, Patton, Montgomery, Žukov a Koněv – čekají na svůj závěrečný triumf. Jde o vavřínový věnec vítěze vítězů – jde o Berlín… A pak je zde Stalingradský meč – dar anglického krále od britského národa, který J. V. Stalin převzal na Teheránské schůzce v roce 1943… To je ta chvíle, kdy vše se změní v drama, neboť v režii Ben Bovy se tento symbolický meč stane skutečnou vražednou zbraní. Ale ne tak, jak by Vás napadlo. Vše mohlo být i jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60586/triumf-60586.jpg 2.912
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Paseka
Originální název:

Triumph, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Triumf

ArtomMozkovič2
30.10.2020

Abych řekl hned na úvod, tato kniha rozhodně není alternativní historie nebo Sci-fi. Avšak co se mi velmi líbilo na knize, bylo vyprávění a rozvádění příběhu, ale je zde háček vždy jsem se těšil, až přijde nová kapitola s názvem Moskva, hlavně na intriky, špionáž...adt, ale místo toho přišlo nic. Člověk by očekával že Moskva přijde do anarchie, že Molotov bude chtít odstranit Chruščova, nýbrž zajímavá část příběhu , ale místo toho přijde téměř demokratická politika. A bych to shrnul, Dobrá myšlenka, dobré vyprávění, ŽADNÁ FANTASIE, Když znáte historii tak znáte i konec.

petr9807
25.10.2017

Kniha zajímavě pojímá žánr alternativní historie. Ukazuje, nakolik změna průběhu historie opětovně konverguje k tomu, co ve skutečnosti nastalo, byť s menšími obměnami. Knihu jsem četl v překladu, který místy byl až příliš patetický, možná že v originále dílo působí trochu přirozeněji.


Nahnilaruka
03.06.2015

Když jsem si tuhle knížku přečetl, tak jsem nějak nemohl vstřebat, proč tahle kniha vůbec vyšla. Vlastně bych řekl, že do sci-fi rozhdodně nepatří. Děj se nějak vytratil, nikde nic a nuda. Kniha pojednává o konci války za předpokladu, že by byl zabit Stalin. Výborné téma, které by mohlo poskytnout mnoho námětů a zábavy, bohužel v tomto případě nikoliv. Spoiler!!!! Vlastně autor dochází k závěru, že zabitím Stalina se nic moc nestane, jen se trošku urychlí situace po jeho přirozené smrti. Otázku SSSR a nadvlády nad střední a východní Evropou autor nerozebírá.

Jedná se tak nějak o nudu, nudný autorský styl, žádná výrazná postava, nic, co by nějak mohlo zaujmout. Četl jsem i horší knihy, ale existuje mnoho lepších a zábavnějších děl. 40% víc ani ťuk.