Třináct relikvií

Třináct relikvií https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129493/bmid_trinact-relikvii-k9c-129493.jpg 3 155 39

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život. Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět. Ten, kdo je držitelem relikvií, má tak ve svých rukou příští osud světa.... celý text

Romány Thrillery Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Thirteen Hallows , 2011

lenkavildomcova
12.08.2014 4 z 5

Překvapivě se mi kniha líbila... Fantasy nemusím, ale toto bylo čtivé...

Latté
28.07.2014 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale byla pro mne velkým zklamáním. Scény plné krve mne po pár stránkách přestaly bavit. Knihu jsem sice dočetla, ale už se k ní vracet nebudu.

Princezna22
09.07.2014 5 z 5

Kniha se mi vážně moc líbila.. nečekala jsem,že se mi bude až tak líbit ale líbila.. Výborné čtení ;) ..

petka270
04.06.2014 4 z 5

Knihu jsem si velmi oblíbila. Obecně se mi styl psaní Michaela Scotta zamlouvá a to že tam je násilí spojené i se sexem mě prostě na tom fascinuje a baví. Mrzí mě, že tam bylo málo historických postav, které by byly přímými účastníky děje, ale i přes to to neztratilo své historické kouzlo. Za mě doporučuji, ale musíme mít na to povahu, aby se Vám kniha opravdu líbila.

lenda123
02.06.2014 2 z 5

Nevím jak to hodnotit... Kniha mě nijak zvlášť neoslovila a vraždící scény mi pak už přišli nechutně nudné... Rozhodně to nebude kniha kterou bych četla znova... Nicméně 2* dávám za nápad, který byl velmi neobvyklý, tedy alespoň pro mě...

Galaty
31.05.2014 2 z 5

Nečetlo se to úplně špatně, ale něco mi v tom nehrálo. Příběh to byl zajímavý, ale ocenila bych více historie k samotným relikviím namísto kill-billovského zabíjení...škoda, mohla to být velmi slušná knížka...

adam5955
18.05.2014 3 z 5

Děj byl velmi poutavý. Obsah zajímavý. Trochu detektivka, trochu fantasy. Jen některé slovní obraty a styl, kterým byla kniha napsána, byl dost slabý. Jak už zde někdo psal, je to drsnější čtení pro náctileté, ale jako odpočinkové čtení mohu doporučit.

zpevSusannah
31.01.2014 3 z 5

O této knize nevím, co si myslet.. Je to takové ve stylu amerického seriálu "čarodějky". Prostě takové drsnější čtení pro náctileté. Nejhorší výraz - kovový pach krve. Občas si říkám, co ti spisovatelé všechno nevymyslí :-D

Katuska88
07.01.2014 4 z 5

Knížka je celkem čtivá. Takže pokud máte rádi "záhady a mýty", tak se to přečíst dá, ale do stropu jsem z ní neskákala.
Že bych se nemohla dočkat, až ji otevřu a opět se do ní začtu, tak to se bohužel také nekonalo.
Nenadchne a neurazí, řekla bych, aspoň podle mne. Ale neodložila jsem a poctivě dočetla.

Lilithen
04.10.2013 3 z 5

Kniha mě bavila a byla velmi čtivá, vadila mi však neustále se opakující slovní spojení. Hlavní hrdinka pořád buď cítila kovový pach krve nebo měla v ústech nakyslou pachuť. Navíc spisovatelé jako by se snažili zatraktivnit své dílo tím, že všude cpali samé násilí, krev, mrtvoly a usekané hlavy. Ne že bych byla citlivka a vadilo mi to, ale vůbec mi to zde nepřišlo "přirozené".

Soptinka
10.09.2013

Knížku jsem po 190 stránce zavřela a odložila. Pořád jsem ji dávala šanci, ale jednoduše mě nenadchla a zklamala mě.

Dandulka
28.07.2013 5 z 5

Nádherné čtení plné starých mýtů a legend, které by mohlo mít i pokračování. Na to bych si ráda počkala, stálo by za to! Uvidíme......

kacaaba
19.07.2013 3 z 5

Chvíli trvalo, něž jsem se začetla, dokonce jsem jí chtěla i odložit, ale pak už jsem chtěla vědět jak to dopadne. Námět zajímavý, zase něco jiného, jen na mě zbytečně moc mrtvých...jak je vraždí popisují podrobně a závěr je na 4 stránky. Škoda.

kleria
28.04.2013 3 z 5

Tak z téhle knihy mám hrozně divný pocit, asi to není ještě na můj věk. Tuto knihu bych spíše doporučila pro lidi staršího věku. Na mě tam bylo moc vražd, násilí a krve... Je pravda, že trochu z donucení jsem jí dočetla a znova ji už neplánuji číst. I když jsem v knížce četla, že to má být trilogie a teď nevím jestli mám pokračovat a nebo spíše ne. No uvidíme.. Jinak kdo má rád vraždy, doporučuji přečíst.

evasamankova
28.02.2013 2 z 5

Třináct relikvií je pro mě zklamáním. Knihou se prolévaly snad všechny existující žánry - krimi, fantasy, horor, historie. Což je podle mě na škodu, protože celé je to jakési nesourodé a asi bylo úmyslem autorů zaměřit na co největší spektrum čtenářů. Každému nabídnout kousek z toho nebo onoho. Mrtvol je tam celá hromada, přestala jsem to počítat. Nechutností a surovostí rovněž. Ale jako čtenáře mě nechávaly poměrně lhostejnou. Stejně jako všechny vypjaté momenty knihy - prchání hrdinů, souboje tváří tvář nepříteli atd. Nevím jestli to bylo úmyslem autorů, příliš nedráždit představivost čtenáře krví a všemi zmíněnými surovostmi, ale více se přikláním k tomu, že nebylo v silách autorů vyprávění lépe "prožít". A pro tohle všechno jsem se s hrdiny nezžila. Téma úniku před někým už bylo mnohokrát recyklováno a lépe zpracováno např. D. Koontz Ochránce, J. Deever Příští oběti a téma ochránců zase (pro mě) lépe zpracoval Sam Bourne v knize 36 spravedlivých. Pro mě celkově strohé, odměřené, bez prožitku se spoustou nedostatků v logice (např. proč Temný muž zaměstnává tolik neschopných narkomanů, proč relikvie dosud střežili téměř osmdesátiletí starci a nebyli předány mladším atd.) Ovšem nikomu neberu jeho jiný názor.

kaninaj
08.01.2013 4 z 5

docela masakr :)byla to moje první kniha plná nasilí - dost dobře popsanéhoPříběh plný tajemství a magie, docela se mi to líbilo, ale ten začátek mě trochu vyděsil :)

Mišulenka
03.12.2012 2 z 5

S politováním musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Vlastně teda vůbec :) Bylo mi líto házet ji po první stovce stránek do žita, a proto jsem dávala příběhu další a další šance. Ovšem po sté várce spojení "kovový pach krve" mě utvrzovala ve své nevelké hodnotě...Nu, abych to shrnula - příběh pro 12ti leté děti, které nesmí koukat na horory a thrillery v telce, je to fajn, ale dospělému člověku, který už přečetl ledacos, to zkrátka nestačí ;)

HiRes
28.10.2012 5 z 5

Zajímavá, poutavá knížka od dvou spisovatelů, které jsem si zprvu nedokázal dát k sobě. Nakonec to vyustílo v zajímavou kombinaci erotického, fantazy, thriler/hororového žánru s menší dávkou kriminálky. Tuhle kombinaci hodnotím velice kladně, protože vše do sebe zapadlo, i když pátrání kriminálky po hlavní hrdince se dalo rozšířit a ne pouze suše vložit a ještě hůř ukončit! (pro budoucí čtenáře nebudu moc prozrazovat) Tohle je první malé bezvýznamné mínus a druhé, že kniha má sice na první pohled přes 300 stran, ale čistého textu bude mnohem méně. Možná je to jeden z důvodů (druhý je čtivost, třetí poutavost), že kniha zabere málo času. Rozhodně je to, ale dobrá koupě/popř. výpůjčka. Těším se na další díl, i když se obávám, že podle konce tohoto dílu by to nemuselo dopadnout dobře, protože hedání strážců by nemuselo být tak zajímavé. Ale uvidíme :-)

miska2609
07.08.2012 3 z 5

Kniha Třináct relikvií vás okamžitě vtáhne do děje a jen těžko se od ní odpoutáte.
Autoři skvěle popsali všechny hrdiny tak, že se s nimi ihned zžijete. Ať už se jedná o kladné postavy nebo o ty záporné.
Nejvíce mě zaujal fakt, že relikvie opravdu existují. Také se mi velmi líbí obálka s mečem, který je svým způsobem dalším z hlavních hrdinů románu.