Medvěd a Slavík

Ve vesnici na okraji divočiny severního Ruska po většinu měsíců v roce panuje zimní, zasněžené počasí a neustále vane chladný, až mrazivý vítr. Stará chůva zde vypráví shromážděným dětem legendy a pohádky o čarodějnictví, folklóru a Zimním králi. Zdejší církevní autority sice opovrhují kouzly protkanými příběhy ze starých dob ale z myslí lidí je nikdy nevymažou.

Ale pro mladou a divokou Vasju tato vyprávění nejsou vymyšlená. Vidí totiž duchy, kteří střeží její domov, stejně jako rostoucí síly černé magie, které se skrývají v okolních lesích.

Atmosférický a okouzlující román, v němž není nouze o dobrodružství, připomene mnohým čtenářům ta nejlepší díla Neila Gaimana.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379443/medved-a-slavik-3Cm-379443.jpg 4.4165

Winternight Trilogie (1.)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, King Cool

The Bear and the Nightingale (2017)

Počet stran:344
Jazyk vydání:český
Překlad:Kateřina Cardová
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7585-123-9

Kniha Medvěd a Slavík

JanuleV

Nádherný příběh, přečteno jedním dechem. Okamžitě otevírám druhý díl.

Talys

Krásná kombinace ruského folkloru a fantasy. Těším se na další díl.

syslomil

Napínavé, občas smutné a hlavně hodně mrazivé.

Hanjimka

Krásný příběh z Ruska. Doporučení z Klubu přátel knih a stojí za to. Už čekám na další knihu od autorky.

Atlantis

Medvěd a Slavík láká na zajímavé a neotřelé prostředí a musím uznat, že umístění do odlehlých částí Ruska je vítaným zpestřením. Kamenem úrazu je ale příběh. Nebo spíše jeho absence. Kniha se čte velice dobře, o tom žádná, ale prakticky nic se v ní přes dvě stě stran nestane! A poslední třetina je naopak natolik přepálená, že se do knihy prostě nehodí.
navíc si myslím, že český čtenář bude mít problém i s postavou Mrazíka. My prostě pod tímto jménem máme zafixováno někoho jiného, ne chrabrého rytíře s charismatickým pohledem.
Celkově jde o překvapivě slabší knihu, která neurazí, nenadchne a na druhý díl navnadí jen málo.

VeronikaZ

Tuhle knížku jsem upřednostnila v pořadníku na naléhání kamarádky a dobře jsem udělala.
Je to krásné, napínavé, fantastické. Místy ani nedýcháte, jindy jsem se dojímala skoro k slzám. Další velké plus bylo, že jsem vůbec nedokázala odhadnout, co se bude dít dál.
Ta z knížek, kterou hltáte, ale přitom je vám pak smutno, že jste ji už dočetli.

Dycko

Krásný pohádkový příběh s obsahem slovanské mytologie. Moc hezky se četla. Patří ke knihám, které si určitě přečtu v budoucnu znovu

Alex.Barunka

Naprosto dokonalá atmosféra východu a ruského folklóru, tradic a rozepře mezi starým a novým. Úžasná stavba příběhu a naprosto ukázkový potenciál postav. Nádherný, jemný styl psaní, ze kterého dokáže ale pěkně zamrazit.

ALE
to pomalé tempo příběh zabíjelo. A bylo by tomu jinak, kdyby autorka ten postupný vývoj a budování komplexity prostě dotáhla do konce, který vyrazí dech. Ale od jisté doby se příběh ponořil do monotónnosti a nikam se nehnul. Autorka si to parádně budovala krůček po krůčku. Postupně čtenáři přibližovala postavy, rozvíjela svět a gradovala, ale nikdy nevygradovala, spíš se vrátila o několik kroků zpět. A nevyužít tak skvěle rozehraný potenciál? To je sakra škoda. Postavy tak působily vzdáleně, a příběh zpětně neuvěřitelně mdle. Škoda, že se nepovedlo alespoň vystupňovat nějaké to napětí.

Škoda, že se toho nepovedlo víc.

Malý princ
Malý princ