Třikrát slečna Marplová: Kapsa plná žita / Mrtvá v knihovně / Není kouře bez ohýnku https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67964/bmid_trikrat-slecna-marplova-MXc-67964.jpeg 5 202 27

Kniha obsahuje tři detektivní romány se slečnou Marplovou: Kapsa plná žita, Mrtvá v knihovně a Není kouře bez ohýnku. Druhé vydání.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Moving Finger / Body in the Library / A Pocket Full of Rye , 1964

NannyOgg24
18.08.2023 5 z 5

Prostě Paní detektivka. Její knihy můžu čist poněkolikáté a pořád mě to baví.

sajanka
27.07.2023 5 z 5

Agathu Christie miluju a tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Vůbec mám raději slečnu Marplovou než Hercule Poirota, ale i toho si ráda přečtu.

Jessy
20.06.2023 5 z 5

Svazek tří příběhů se slečnou Marplovou mě nadchl. Jeden z příběhů jsem již znala z filmového zpracování, přesto jsem si ho ráda přečetla. Příběhy jsou velice čtivé, dýchá z nich na vás duch doby a slečna Marplová je jako vždy skvělá, nenápadná a důvtipná.

Langosh
04.04.2023 5 z 5

Velmi čtivé. Nicméně zločiny dost komplikované a dokázat je by bylo značně obtížné. Ale to tak někdy bývá i dnes.

iceVS
24.07.2022 5 z 5

Slečnu Marplovou jednou do roka s chutí a radostí.

I když musím konstatovat, že některé výrazy bych právě od Jana Zábrany fakt nečekala.
A není to úplně pochvala...

slunicko1958
28.06.2022 5 z 5

Pro svůj komentář si dovolím opsat citaci z doslovu Jana Zábrany:

" I když si myslíme - a říkáme to zcela upřímně -, že knihy A. Ch. nemají s literaturou mnoho společného, většinu jejích knížek lze pokládat za mimořádně zábavnou a milou oddechovou četbu... Nebude zapomenuta právě jako autorka detektivek, vyznamenávajících se jedinečnou inteligencí, vynalézavostí, poctivostí a smyslem pro čistotu žánru, jako autorka, která vždy věděla, kde je skromné místo jejích příběhů, a nikdy se je nesnažila vydávat za něco víc, než jsou."

No, tak nějak...

Čmeláček
22.06.2022 5 z 5

Případy se slečnou Marplovou jsou výborné, paní Agathu čtu fakt často a s chutí :))).

markettH
16.06.2022 3 z 5

Toto byla první kniha se slečnou Marplovou, co jsem četla. Bohužel mě nenadchla a rozhodně nemůže konkurovat geniálnímu Hercule Poirot. I Tommy s Pentličkou mě chytli více. Možná je to tím, že slečna Marplová tam dostává málo prostoru.

Usire
25.05.2022 4 z 5

Celkem ucházející dílo, které se přečte vlastně samo. Ale tak jako mnozí jiní, dávám přednost raději Poirotovi, než Marplové. Proč? Bude to zřejmě šarmem a charismatem postavy.

Alma-Nacida
16.04.2022 5 z 5

Nemocniční knihovnička mi poskytla tuto oddechovku a já si při ní vzpomněla, že se mi kdysi vůbec nelíbila povídka Není kouře bez ohýnku. Na tom se nic nezměnilo. ;) Kapsu jsem si dost pamatovala a Mrtvá v knihovně je tak trochu komedie plná omylů. Celkově mám radši Poirota než slečnu Marplovou, která je tak trochu otravná baba. ;) Ale napsané je to samozřejmě brilantně.

vodovodnice
13.02.2022 4 z 5

Výběr těchto třech detektivek je brilantní. U každé byl motiv nečekaný, nečekaný způsob i nečekaný pachatel.
Všechny tři detektivní romány mne opět překvapili a velmi jsem si čtení užila.

Korsika
25.04.2021 4 z 5

Naposloucháno jako audiokniha. Načteno pro KTN, 1989. Čte Hana Makovičková.
V tomto případě mi moc nesedl výběr povídek - Není kouře bez ohýnku je má nejméně oblíbená povídka ze všech. Ale hlavně mi vůbec nesednul projev Makovičkové - nedá se to vůbec poslouchat před spaním a i jinak jsem musela mít pořád ruku na hlasitosti. Když totiž napodobuje šeptání, není ji rozumnět ani slovo, a naopak když postava udiveně vyjekne nebo mluví rychle a naléhavě, najednou paní Makovičková ostře přidá na hlasitosti. Vůbec to není příjemný poslech - člověk aby byl pořád ve střehu. Takže audiokniha za mě **.

etell
23.03.2021 5 z 5

Slečna Marplová je u mňa stále na 5 hviezdičiek.

KatarínaK.
30.01.2021 4 z 5

Povedený výběr ! Styl psaní detektivek paní Aghaty je tak osobitý, nezaměnitelný s jiným autorem. Kolika spisovatelům se to povedlo a povede? Z její knihy jste buď nadšení, nebo se vám líbí o něco méně, ale prostě nikdy nezklame . Je vůbec někdo komu se podaří v jejích povídkách a románech odhalit vraha? Mně se to ještě nepovedlo. Do posledních stránek pořád tápu. Ostatně jako inspektoři a vyšetřující v nich. Ještě, že se vždy objeví slečna Marplová, jinak by zlo zůstalo nepotrestáno. ;-)

vladislav6610
19.11.2020 4 z 5

Tři případy, které zvládne objasnit jen starší dáma.

boxas
03.10.2020 5 z 5

Jednotlivé příběhy, ale i celá kniha si zaslouží plný počet bodů. Bez zaváhání.

petulka.sasanka
17.08.2020 5 z 5

Zajímavá sbírka 3 detektivek se slečnou Marplovou. Všechny tři knihy jsou velice dobré a splňují, co by měla detektivka mít - napětí, zvraty, a pachatele.
Za mě nejlepší Není kouře bez ohýnku.

georginaa
10.07.2020 4 z 5

Detektivní zápletky se slečnou Marplovou mě velice bavily. Příjemné čtení v zimě s teplým čajem patří k tomuto žánru. Vždy se těším na toto období a sahám po právě těchto příbězích.

Gibis
03.03.2020 5 z 5

Všechny tři povídky vynikající, skvělý výběr. Nejlepší pro mě Kapsa plná žita, tajemná, napínavá, záhadná. Ale užila jsem si čtení všech tří povídek. Čtení Lady Agathy zkrátka nikdy nezklame, a i když čtu opakovaně s odstupem už poněkolikáté, pořád se dobře bavím.

Jenny055
03.09.2019 5 z 5

Čítala som, videla som a teraz som počúvala audioknihu. Nikdy sa pri slečne Marplovej nenudím. Po pár rokoch zabudnem na vraha a môžem čítať znovu.

vraždy slečna Marplová detektivky 3x

Kniha Třikrát slečna Marplová: Kapsa plná žita / Mrtvá v knihovně / Není kouře bez ohýnku je v