Třikrát detektiv Kalle

Třikrát detektiv Kalle https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400857/bmid_trikrat-detektiv-kalle-xxe-400857.jpg 4 10 4

Detektiv Kalle se vrací! A s ním ke všemu odhodlané a vždy ve střehu Bílé růže – Eva-Lotta a Anders. Velký pátrač s kamarády hodlá vyřešit tři zapeklité případy: loupež, vraždu a únos. To vše se totiž odehrálo v městečku Lillköpingu a zdá se, že místní policie je v koncích. A tak nezbývá, než aby se pátrání ujal mistr detektiv Kalle Blomkvist. Souborné vydání tří knih: Detektiv Kalle má podezření, Svěřte případ Kallovi, Kalle Blomkvist zasahuje.... celý text

Josh
04.03.2023 3 z 5

ČVd 2 detektivka. Tato má nejen název jako pro dospělé, ale bohužel i obsah. Dětsky naivně viděno dobrodružství? Příběh 1 krádež se ještě dá, příběh 2 vydírání a vražda fakt ne, příběh 3 únos už je úplně mimo!!! Autorka sice umí přinést atmosféru dětství, zábavy, vtipů, kreativity, jakkoli dlouze popsané, určitě důležité jsou vztahy ke kamarádům, ale i k rodičům a dospělým vůbec, letní hry co by dnešní děti možná nudily, JENŽE proč to musí překročit hranice do kriminálního thrilleru? (zlatá Pipi s piráty) Jako dnes PC střílecí hry ani zde děti nemohou rozlišit realitu, hrozby, nebezpečí. Originál byl psán v úplně jiné době, kdy kriminalita byla v dnešním pohledu jako sci-fi. Takže za mne dnes není kniha pro děti pod 15 let:-(

Galadwen
22.04.2022 5 z 5

První Kallův případ jsem četla jako dítě a vzpomínám si, že mě hodně oslovil, dokonce i inspiroval naši vlastní válku Růží. Souborné vydání jsem koupila dceři (12 let) a ohromně jsem se jí trefila do vkusu. Při té příležitosti jsem se ke Kallovi vrátila po letech i já (když nepočítám polovičatý návrat v trilogii Millenium, které mu jmény hlavních postav vzdává poctu - nebo se Kalle Blomkvist nakonec stal novinářem :-)).
Skvělá dětská detektivka z doby, kdy děti byly opravdu dětmi a rodičům vůbec nepřipadalo divné, že je doma celé dny nevidí.

bookwoman
03.04.2021 3 z 5

Knihu jsem četla tak nějak přerušovaně, vždy jsem přečetla příběh, nebo část příběhu a na chvíli jsem knihu odložila. Myslím si, že je to tím, že kniha je určena pro mnohem mladší čtenáře, ale tím, že jsem už ji měla doma, tak jsem ji přečíst prostě chtěla :D. Nicméně pro mladší čtenáře, kteří mají rádi dobrodružné a napínavé příběhy mohu jedině doporučit, protože by se jim to mohlo líbit. Přijde mi pěkné, že je v knize ukázáno, jak důležité je kamarádství a jak si přátelé mají navzájem pomáhat. Ve všech třech příběhách prožíváme s Kallem, Andersem a Evou-Lottou, což jsou členové Bílé růže, růžná dobrodružství a řešení případů. Moc se mi líbily také ilustrace knihy.

rozina351
07.11.2019 5 z 5

Příjemná napínavá detektivka pro starší děti.