Den Trifidů

Když v roce 1951 vyšel poprvé Den trifidů od, měl autor John Wyndham za sebou už řadu románů a povídek, s nimiž však literárně příliš neuspěl. I Den trifidů vycházel původně jen v časopisecky na pokračování. Velký zájem čtenářů si však vynutil několik knižních vydání a způsobil, že se Wyndham věnoval již nastálo vědecko-fantastickému žánru. Román o tom, jak neznámý roj meteoritů způsobí u většiny pozemšťanů slepotu a jak toho využijí průmyslové rostliny „trifidi“, které náhle vyvinou zcela nečekané vlastnosti a zaútočí na lidi, má v sobě dostatek prvků neobvyklostí, aby čtenáře přitahoval. Zároveň mu však nechybí onen wellsovský obecný pohled na život a jeho reálné jádro, které z fantastického příběhu činí podobenství o skutečném ohrožení přírody člověkem a člověka přírodou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29820/den-trifidu-29820.jpg 4.63988

Trifidi (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, BB art

The Day of the Triffids (1951)

Kniha Den Trifidů

Alteriol
včera

Moje oblíbené sci-fi ukazující možný průběh civilizační krize vzniklé přes noc.

Peter73
předevčírem

Túto knihu som bral do rúk s veľkým rešpektom, veď predsa ide o TOP v žánry Postapo. Zo začitaku, malé sklamanie, ale iba 20 strán, potom super kniha, dokonca som sa krotil aby som ju nezhltol za deň-dva. Jej dej som si vychutnával, je to dobrá štúdia do spravania sa ľudí po katastrofe. neprekáža ani štýl písania zo 40-50 rokov, dokonca je to napísané tak, že to takmer nie je zistiteľné. Davám ešte jednu * k tým 6. Keď to bude človek čítať v spravnom čase, trochu to nevodzuje stav zodpovedajúcí deju, tak pridávam ešte ďalšiu *.

Jerry33

Podle me vubec jedna z nej sci-fi..jeji da se rici pokracovani Noc Trifidu byla take dobra,ale na tuhle uz nemela..V Noci Trifidu je drsne popsana psychologie lidstva,kdy vidomy lide vladnou slepcum..,myslim ze ve cloveku drime selma,ktera jen ceka az se probudi,nekdo ji ma zurivejsi a nekdo mirnejsi,to uz ukazaly valky kam az tzv.clovek moudry a pan tvorstva muze zajit..podobne se me libila kniha Bidne roky a take do urcite miry nedavno vydana kniha Valkyry..

AndulinaU

Tuto knihu jsem četla poprvé už asi v 8 letech a stále se k ní ráda vracím a četla jsem ji už minimálně desetkrát. I když už většinu knihy znám zpaměti, stále mě baví. Mám ráda apokalyptické příběhy, ještě spojené se scifi a i romantikou, pro mě skvělá kombinace. Jednoznačně patří k mým top 10 knihám a možná je i na úplném vrcholu. Myslím, že by stálo za to, kdyby k tomu byl udělán i pěkný film, nicméně ten, který k této knize je již natočený, za mě totálně béčkový film...

l.e.d

Každý z nás knihomolů nějak začínal a tato kniha byla můj start.
Ve škole jsem jako dítě byl donucen přečíst Babičku. Zabralo mi to celé prázniny a nepamatuju si vůbec nic. Knihy pro mě byly od té doby zlo.
Zoufalí rodiče mi z knihovny dali Den Trifidů. Jak já sem nadával, proč mě do toho nutí... jenže po 10 stranách jsem přestal nadávat a knihu jsem přečetl asi za tři dny.
A víte co po cca 20 letech sem jí zhltnul zas. Je skvěle napsaná. Čte se sama. Děj je dokonalej.
John Wyndham ze mě udělal touto knihou sci-fi / fantasy čtenáře.
Doporučuji všem co ji ještě nečetli.

iveta3867

Skvělá kniha!

Irsaf

Příběh mě bavil...

n.ezn.amy

Naprosto fantastická sci-fi kniha, kdy většina obyvatel oslepne a a trifidi začnou útočit na lidi. Je vidět, že skvělá sci-fi není jen fenoménem dnešní doby, ale že úžasnou fantazii měli i spisovatelé skoro před 70 lety