V zemi bílého oblaku

V zemi bílého oblaku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46870/bmid_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-v-ze-a1Q-46870.jpg 5 275 77

1. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Dvě mladé ženy se vydávají na dlouhou plavbu. Na Novém Zélandu je čeká zcela nový život a budoucí manželé, o nichž téměř nic nevědí. Sedmnáctiletá šlechtična Gwyneira se má provdat za syna bohatého „ovčího barona“ a o deset let starší guvernantka Helen za farmáře. Jejich nová vlast je jim vylíčena jako ráj na zemi. Naleznou na druhém konci světa štěstí a lásku?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Im Land der weisen Wolke , 2007

raty
01.10.2021 5 z 5

V zemi bílého oblaku jsem strávila několik pěkných večerů s Helen a Gwyn. Dvě rozdílné ženy se v polovině 19. století vydávají na dlouhou cestu na Nový Zéland, aby tam našly štěstí s muži, které předtím nikdy neviděly. Celkem ohrané téma, ale výborně zpracované s několika originálními nápady na vylepšení příběhu. Mix zajímavého prostředí, velmi dobře vymyšlených a propracovaných vedlejších postav a v neposlední řadě i nejrůznějších lidských ctností a nectností mě moc bavil. Další osudy těchto odvážných lidiček si nenechám ujít.

Děkuji uživatelkám i.stefany a mandlevest za typ k tomuto čtění v podobě pěkných komentářů.

Dandy1
22.09.2021 4 z 5

Kniha z exotického prostředí, s trochou tajemství a žádnými hluchými místy.

AlenaF
03.06.2021 4 z 5

Romantické čtení, nenáročné, pokračuji dalším dílem.

Mandlevest
16.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu moc krásné čtení a milovníkům historických, romantických, rodinných ság ho musím doporučit. Já za tip moc děkuji mé oblíbené i.stefany, jejíž komentář pro mě knihu objevil a já na ni skoro rok čekala (v knihovně byl první díl pouze v jednotkách kusů, ale druhý díl jsem dnes úspěšně rezervovala, hurá :-)). Romantický příběh o životních rozhodnutích, lásce i nenávisti, radosti i bolesti, které potkají dvě hrdinky knihy, a to vážnou, sečtělou Helen a mladičkou živelnou Gwyn autorka popsala opravdu moc hezky a s vkusem. Jako přidanou hodnotu vnímám i prostředí Nového Zélandu v půli 19.stoleti, , kde a kdy se příběh na pozadí nádherné, divoké přírody odehrává. Kniha je to mnohovrstevnata, pomalejší, osudy obou dívek napínavé i dojemné, prostě dostalo se mi přesně toho, co od tohoto žánru očekávám. Moc se těším na další díl, který, předpokládám rozvine příběh potomků hlavních hrdinů tohoto prvního dílu. Milovníkům romantických, rodinných ság jednoznačně doporučuji.

a.k
09.01.2021 5 z 5

Dvě dívky opouští starý kontinent, aby na dalekém Zélandu uzavřely sňatek se zcela neznámými muži. Ani jedna však netuší, jak jsou jejich sny naivní.
Krásný románový příběh z dob osídlování Nového Zélandu, z prostředí farmářské komunity a se silnými hrdinkami, které se musí vypořádat s mnoha překážkami.
Výborně se to četlo, od začátku do konce má děj náboj, je plný dobrodružství, zklamání i naděje a odehrává se v nádherném prostředí, kde je cítit maorská kultura pod vlivem novátorství kolonizátorů. Moc mě to bavilo.

Siwan
01.10.2020 5 z 5

Mám ráda tyhle romány, rozvíjející děj přesahující jednu generaci je zajímavý, s postavami se člověk sžije snadno a prostředí Zélandu taky na jedničku. Obecně bych řekla, že v celé knize...i ve druhém díle, který teď čtu jsou ženské hrdinky silnější než muži a tak nějak až neuvěřitelně si se vším poradí. Ale to je spíš drobnost v jinak perfektním románu.

lencin
27.09.2020 5 z 5

Nový Zéland. Ovce. Border kolie.
Maorové.
(2014)

Pavouček2
11.08.2020 4 z 5

Všechny 3 díly mě velmi bavily až jejich čtení uteklo moc rychle :-)

Miretti
22.06.2020 5 z 5

Ač je to kniha velmi obsáhlá, čte se sama a na konci jsem litovala, že se s postavami loučím. Perfektní sága z prostředí Nového Zélandu, která mi tolik připomínala mnou od dětství milované Ptáky v trní, místy je asi i předčila. Není to jen obyčejná romantika , doporučuji i náročnějším čtenářům. Těším se na pokračování.

klarka61
08.03.2020 5 z 5

Krásná kniha, člověk se přiučí o životě na Novém Zélandu. Tam bych na rozdíl od Austrálie mohla žít. nemám ráda tu hávěď, která žije v Austrálii.

Lemurka
02.02.2020 5 z 5

Krásný příběh, moc se mi to líbilo. Mám ráda prostředí Nového Zélandu, tak ani tato kniha mě nezklamala. Zajímavé číst o úplném začátku osidlování ... Ještě že jsem si půjčila všechny 3 díly, už čtu další.

gigi77
04.10.2019 5 z 5

... tak tohle bylo krásné ... románová klasika, dobrodružství, sem tam něčeho málo či více, celkově však pohlazeni po duši ... velice vhodná vsuvka mezi spoustu krimi a thrillers a především do truchlivého období ...
Obsáhlá kniha, ale velmi čtivá!
Už mám doma další dva díly, ještě dnes se začtu.

i.stefany
06.08.2019 5 z 5

Velmi povedený první díl farmářské ságy z osidlování Nového Zélandu. Vzala jsem si knihu na zkoušku a teď lituji, že jen první díl. Na další dva budu muset čekat, až knihovna otevře po prázdninách. Příběh je velmi velmi napínavý a neméně dramatický, děj se sune kupředu rychlým tempem. Nevím, jak přežiju celý měsíc bez Gwyn, Jamese, Helen, Fleur a dalších... Opravdu krásné dílo, vřele doporučuji všem, kdo mají rádi nejen dobrodružství, přírodu a zvířátka, ale i napětí, zápletky a dramatické situace.

zazvorka
18.07.2019 4 z 5

Poutavý román, příjemné čtení. Už jsem si z knihovny přinesla další díly a těším se na ně.

Hodně úsměvné mi ale připadalo, že Gwyn - taková šikula, co se týče chovu psů a ovcí, vůbec netušila, jak se dělají děti... no, nakonec na to naštěstí přišla!

Coco3
07.06.2019 5 z 5

Jee, to se tak krásně četlo, jedním dechem, bez možnosti odtrhnout se. Z počátku jsem ani nemohla uvěřit, že to tak i mohlo být, že ženy jely takovou dálku do cizí neznáme krajiny vdát se, protože jinou lepší možnost neměly. Musím říct, že díky této sérii jsem si tak toužila podívat na Nový Zéland. Moc hezká kniha, z které se člověk i dozví, jak se tato země postupně osidlovala.

Arwen777
01.06.2019 5 z 5

Krásná kniha, rodinná sága, která líčí osídlování Nového Zélandu anglickými vystěhovalci. Poutavě popsaný romantický příběh, okořeněný trochou dobrodružství a realistickým vylíčením těžkého života farmářů a osadníků. Každou čtenářku ale především upoutá vylíčení postavení tehdejších žen, které byly brány podobně jako chovné kusy, jejich úkolem bylo především rodit děti, pracovat a neodmlouvat. Buďme vděčné za svobodu a možnost volby, kterou máme, a obdivujme sílu tehdejších žen. Doporučuji všem čtenářkám, které mají rády dlouhá vyprávění s dávkou romantiky a dobrodružství a zároveň se nenásilně chtějí dozvědět něco o historii.

martiline
12.03.2019 5 z 5

Nádherná rodinná sága z Nového Zélandu. Těším se na druhý díl. Čte se úplně samo.

mil
11.03.2019 5 z 5

I já se připojuji s kladným hodnocením, velmi příjemné čtení a jsem moc ráda, že má pokračování.

misa3662
13.02.2019

Jedny z mých nejoblíbenějších knížek. Celá triologie je úžasná, popisuje komplexní příběh rodiny. Někoho můžou odradit tloušťky knih, ale určitě za to stojí. A za přečtení stojí i všechny další knihy autorky.

jituz
12.01.2019 5 z 5

Mňam! krásně jsem si pochutnala, krásně jsem si odpočala:) romám jak má být.