Tři vánoční povídky

Tři vánoční povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26547/tri-vanocni-povidky-26547.jpg 3 215 43

Nakladatel ordinuje toto skromné dílko jako vhodnou relaxaci pro dny, ve kterých byste mohli podlehnout nesmyslným emocionálním vzruchům, které svátky klidu a míru občas přinášejí. Povídky: Balada Štědrovečerní je romantická, úsměvná, ale i svým způsobem krutá. Vánoční pohádka, ve které je hlavní hrdinkou malá holčička, která chce koupit mamince dárek a potká "pohádkového dědečka". Pražské Vánoce pana Yamady Hanako, kde děj povídky vrcholí zápletkami a tragédií.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Paseka

Vendyorit
19.10.2023 5 z 5

Prijemne cteni. Skoda, ze povidek neni vice.

Hanncha
01.12.2022 4 z 5

Taková příjemná jednohubka. Pro mě to dýchalo vánoční atmosférou a velmi mě bavily překvapivé konce povídek.

ZuzanaK.
12.09.2022

Když máte málo času, který chcete využít nějak smysluplně, pak klidně sáhněte po této útlé knížce. Neurazí ani děti před spaním, ani v létě na dovolené, ani nikde jinde.

heliiinka
28.07.2022 4 z 5

Všechny začínají skoro vánoční pohodou a konec nečekáte. Hlubší pointu jsem v nich nenašla, ale překvapivé závěry byly dobré byť smutné ozvláštnění.

EliskaD
21.02.2022 4 z 5

Povídek se odehrávaly během předvánočního času, ale klidně by se mohly odehrávat kdykoliv v roce. Vánoční atmosférou kniha úplně nedýchá. Kniha zahrnuje 3 povídky, každá vyvolává jinou emoci. Moc jsem si je užila, i když musím přiznat, že závěr poslední z nich mi na náladě moc nepřidal.

Kika_makes_
01.02.2022 5 z 5

Kniha síce nie je klasickou vianočnou, presladenou knihou ale to vôbec nevadí. Poviedky sa mi veľmi páčili. Bolo zo života a tak, ako život aj veselé aj smutné aj nečakané. Kniha je podľa mňa veľmi vydarená. Odporúčam.

Renatka11
10.12.2021 3 z 5

Ani styl ani obsah mi na vánoční atmosféře moc nepřidal. Podle krásné obálky jsem asi čekala něco trochu poetičtějšího.

twigxi
14.11.2021 2 z 5

Precteno do vyzvy, ale s panem Sabachem si proste nerozumime.

zimolka
27.03.2021 3 z 5

Tak jsem ráda,že nejsem sama,přidávám se k těm co třetí povídku,tak úplně nepochopili.Jinak první opravdu pobaví,v druhé bych viděla spáš deprese než vánoční atmosféru.

Mergirus
16.01.2021 3 z 5

První povídka mě pobavila. Druhá byla příjemná tak napůl. Ale třetí už byla opravdu smutná. I tak děkuji autorovi za příjemné čtení.

Pavla-Adina
20.12.2020 3 z 5

Kouzlo Vánoc má mnoho podob a někdy se za ním skrývají nezvyklé příběhy.

Dela111
18.12.2020 4 z 5

Všechny tři povídky v této knížečce se odehrávají těsně před vánočními svátky, ale poezii Vánoc nečekejte. Jsou tak nějak ze života, najde se tu něco veselého, něco smutného a něco k zamyšlení.
U závěru první povídky jsem se zasmála, druhá mě celá bavila, ta holčička se svými myšlenkovými pochody byla úžasná. Třetí povídka je smutná, k zamyšlení a ze závěru až zamrazí.
Tato povídková sbírka má nízké hodnocení, přestože povídky jsou dobré. Nejspíš to bude tím, že jsou jen tři s nízkým počtem stran a to čtenářům nestačí.

Česneksmedem
17.12.2020 3 z 5

Je poměrně složité toto hodnotit. Přiznávám, že se to nečetlo špatně, ale. Pokud bych s tím obíhal vydavatele, tak mám nohy ubroušené pod kolena a nakonec bych to mrsknul do šuplíku.

bookcase
04.11.2020 4 z 5

Líbilo se mi to, šabachovská lehce vánoční i nevánoční jednohubka nesoucí se v tragikomickém tónu.

josefina_silena
04.03.2019 3 z 5

Po knize jsem sáhla v knihovně s tím, že budu mít alespoň co číst po cestě domů. Ideálně zvolená kniha na 30 minutovou cestu tramvají. Povídky byly čtivé, líbilo se mi, že všechny měly velmi netradiční twist. Nic extra vánočního v nich nehledejte a rozhodně si nemyslete, že ve vás vzbudí vánoční náladu, ale za přečtení stejně stojí - a to klidně i o Velikonocích.

embi
28.12.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si předem přečetla alespoň několik zdejších komentářů a i tak byla poslední povídka poněkud šokující, leč výborná. Celý tenhle trojlístek se mi líbil , nejspíš právě pro svou ne zcela typicky vánoční notu.

Natyna3
17.12.2018 3 z 5

První dvě povídky byly dobré a bavily mě, třetí mě zamrazil konec, nečekala jsem ho. Právě tento konec také jaksi kazí atmosféru Vánoc.

michalka S.
11.12.2018 3 z 5

Pohodová odechovka....

xxtom
09.12.2018 3 z 5

Tři krátké příběhy se dobře čtou. Poetiku Vánoc v nich ale nehledejte.

happy-smile
17.11.2018 4 z 5

Každá podívka má snad méně než 10 stran. Tomuto se dá říkat kniha? Ale tak jinak mě to pobavilo a to byl asi účel. Musím se podívat po ostatních Šabachových knihách, tento spisovatel má opravdu potenciál.