Tři vánoční dárky

Tři vánoční dárky https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87585/tri-vanocni-darky-87585.jpg 3 84 28

Ať chceme nebo nechceme, naše srdce o Vánocích zjihnou a lásku i zklamání prožíváme mnohem intenzivněji, než ve zbytku roku - byť pro to vlastně není žádný důvod. Tři čeští autoři se pokusili zpříjemnit Vám právě tento výjimečný a zjitřený čas novelami, jež se nesou v duchu adventních či vánočních setkávání i rozchodů, vzplanutí i ochladnutí Vánoční dárek z pera Hany Marie Körnerové vypráví příběh osiřelé francouzské dívky, jež je nucena přijmout azyl v domě své tety kdesi na východě Čech. Studená zima i neméně chladná poručnice jsou kontrastem žhavého a opravdového strýce, jenž jako by za svou kamennou tváří ukrýval nejedno tajemství Josef „Pepson“ Snětivý se v novele Adventní prsten pohybuje na tenkém ledě skomírajícího manželství. Čtvero adventů vykresluje na vztahu otce a tříletého syna. Ten sice přivádí svého milujícího tatínka do prekérních situací, jeho láska bez podmínek však osvětluje jinak poněkud temný předvánoční čas, jenž jako by vymýšlel bizarní úkryty pro jeden snubní prsten. Vánoční Afrodita, kterou stvořil Alexander Stainforth, sice nemá zrovna míry modelky, ale do vztahu s pohledným veterinářem Lukášem jde - za přispění svérázné babičky - po hlavě, byť občasný pád citelně bolí. Dočká se naplnění své lásky navzdory sněhové kalamitě i vrtochům samolibého šéfa?... celý text

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Čas

knihovniceS
19.11.2023 3 z 5

Tři vánoční dárky
Kniha obsahuje 3 povídky od různých autorů. Všechny povídky se odehrávají okolo Vánoc.
První povídka Vánoční dárek od Hany Marie Körnerové vypráví příběh mladé osiřelé Francouzky, která přijede k tetě do Čech, kde není vítaná ... Děj se zamotá – nic neprozradím , povídka se mi líbila na 4 hvězdy (škoda, že je to tak krátké, jistě by děj šel rozvinout na více stran.)
Druhá povídka Advetní prsten od Josefa Pepsona Snětivého je příběh mladých manželů a jejich tříletého syna. Děj se také zamotá – víc neprozradím, konec není veselý, dávám 3 hvězdy.
Třetí povídka Vánoční Afrodita od Alexandera Stainfortha je trochu „přitažená za vlasy“, chování 30leté ženy je praštěné. Přečetla jsem a hodnotím na 2 hvězdy.
Celkem dávám 3 hvězdy díky první povídce.

Renike
25.10.2023 5 z 5

Mě se to celé líbilo. Hlavně mě bavila třetí povídka, zasmála jsem se ze srdce.

lenkaabooks
15.01.2023 3 z 5

Nestihla zařadit do předvánočního času, ale nevadí. Tři povídky od různých autorů. Můj dojem zkazila ta poslední, taková česká Bridget Jones. Bohužel sníh jsem si letos, uvázaná doma, neužila, tak alespoň v knize :-)

viva71
10.12.2022 2 z 5

To se moc nepovedlo. Stěží jsem dočetla druhou povídku.

Péťa1950
14.03.2022 2 z 5

Knihu jsem si půjčila, protože jsem hledala něco od autorky první povídky. Začátek podobný jako u knihy Heřmánkové údolí, tady ale skluz k červené knihovně. Další dva autory jsem neznala, povídky mě nezaujaly, postavy povrchní, obě mi přišly jako psané na zakázku s tématem vánočních svátků. Celkově zklamání.

amanek
17.11.2021 4 z 5

Taková příjemná vánoční oddechovka.

misssicccka
03.09.2021 1 z 5

Boze, to bylo utrpeni ;)
Prvni povidka ma mou jednu hvezdicku. Tam muzu rict, ze je to alespon misty napsane tak, ze to mohlo mit nejaky smysl na urovni, nicmene je to cervena knihovna.
Druha ma mozna dobry napad, ale uroven stredoskolaka a dost iritujici bylo zesmesnovani nekterych znamych osobnosti (autor pochybuje o sex appealu Adely Banasove, ja zase nepochybuji o jejim intelektu, coz pochybuji u autora, zvlaste kdyz se otira i o bozskeho Kaju ;)
Treti byla o sebeotravne nudne nane, se kterou bych na pivo ani nesla.
Jestli bylo cilem muzskeho zastoupeni otravit ctenare, tak pak bych mela dat 5, ale to si nemyslim.

lucie9998
23.03.2020 2 z 5

Čekala jsem od toho mnohem víc, hlavně od M. Kornerové.

Jirinamac
14.03.2019 2 z 5

Myslím, že už za týden nebudu vědět o čem knížka byla. 1. povídka je červená knihovna, 2. povídka je slátanina milujícího otce a 3. povídka je nepovedený příběh české Bridget Jones. Ještě že jsem knížku měla pouze z knihovny.

Mufka
29.01.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nikdy jsem nečetla nic od autorky Körnerové, ale mile mě to překvapilo. Líbí se mi příběhy z téhle doby, kdy se ještě lidé chovali přece jen jinak. Druhý příběh byl fajn, ale ten konec byl poněkud.. smutný? Zvláštní? Asi smutný, bylo mi z něj smutno. Třetí příběh už byl takový úsměvný, prostě klasika.. :-) Za mě tedy kniha ano :-)

medlovice
18.07.2018 3 z 5

Možná, v čase předvánočním, nějaký zoufalec šáhne po této knize, aby ji daroval. Mě hrozně zklamala . První od Kornerová je přesně ten druh literatury, který nečtu a nikdy už číst nebudu a to jsem knihu vypůjčila jen kvůli jejímu jménu. Druhý vánoční dárek je smutný a nečetl se mi dobře , ale autorův styl je dobrý. Třetí povídka, ta ublížená zhublá baculka co najde pravou lásku po flámu o vánocích mě hodně šla na nervy. Souhlasím s Lin24 pod tento komentář se můžu podepsat. Knížka je zklamání a to není tím, že je červenec je to prostě špatná volba příběhů.

novina
17.07.2018 4 z 5

První příběh byl lehce předvídatelný, to mě celkem zklamalo. Druhý a třetí byl docela fajn, takové nenáročné čtení :)

marimari
16.02.2018 4 z 5

Každá jiná, ale všechny tři skvělé ! Od první autorky jsem četla skoro všechno, další byly pro mne novinkou.
Lehkou ironii a nadsázku mám ráda, byl to při čtení příjemně strávený čas.

lin24
31.01.2018 2 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli Haně Marii Körnerové, navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy. Bohužel přišlo velké zklamání. První povídka, sice určitě nejlepší, mi přišla jak z červené knihovny. Druhá mě nebavila a ve třetí povídce mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy.

Martina99
19.01.2018 2 z 5

Celá knížka mi přijde, jako ty románkové sešitky. Možná ten třetí příběh je česká Bridget, ale méně vtipnější.

Pavouček2
19.01.2017 5 z 5

První povídka byla nejlepší, to uznávám, ale mě se líbili a dobře četli i ty další dvě. U té poslední jsem se i dost pobavila, protože ty myšlenky hned při prvním seznámení a plánování znám od mojí sestry, která to také tak má.

A navíc se mi líbilo, že na konci je o každém autorovi něco napsané + foto.

Knižní střípky
30.12.2016 3 z 5

Bez debaty byla bezkonkurenčně nejlepší první povídka, Moc mile mě potěšila, byla to prostě stará dobrá Hana Marie Körnerová. Druhá povídka nic moc, je mi to líto, ale opravdu mě ničím neoslovila a třetí příběh nebyl nejhorší, ale dal se přečíst jen díky tomu, že mám ráda Vánoce a jejich atmosféru. Myslím, že kdybych si přečetla jenom první povídku, ničím bych neprohloupila a o nic bych nepřišla.

babyboar
16.12.2015

Souhlasím s ostatními čtenáři, že nejkvalitnější je první povídka od paní Körnerové. Bylo to pro mne první setkání s její tvorbou a musím říct, že bylo příjemné, přestože se jednalo o červenou knihovnu. Druhou povídku si do knihy protlačil majitel vydavatelství a je to na ní vidět. Na to jaké si zvolil téma, tak nepřinesl nic čtenářsky zajímavého. Navíc slovník, který by snad neužila ani blondýna stižená laktační psychózou. působí u muže středního věku velmi tragicky. Poslední povídka byla klasická ženská oddechovka, která se bude jistě líbit čtenářkám Kateřiny Petrusové.

tatruszka
03.11.2015 5 z 5

Příjemně strávené 4 hodinky čtením :-)

TaLu
21.07.2015 3 z 5

Přiznávám, že jsem četla pro tu povídku paní Körnerové. A ta mne nezklamala.

Vánoce české povídky

Autoři knihy

Hana Marie Körnerová (p)
česká, 1954
David Kaps
česká, 1982
Josef Snětivý
česká, 1973

Kniha Tři vánoční dárky je v