Tři srdce, tři lvi

Tři srdce, tři lvi https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402911/bmid_tri-srdce-tri-lvi-QEV-402911.jpg 4 86 14

Holger Danske série

Přímo z bojiště druhé světové války je inženýr Holger Carlsen přenesen do neznámého světa. I tady však zuří válka. Obludné armády Kruhu temnot se stahují kolem posledního ostrova lidského rodu. Chtějí ho zničit a on má být při tom. Čeká ho setkání s Farizeji, kteří ovládají prastarou magii. Utká se s obry, navštíví jezerní království a jen o vlásek unikne smrti rukou děsivého trolla. Proti své vůli se stane rytířem, o němž vyprávějí legendy…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Three Hearts and Three Lions , 1953

špulo
špulo
13.07.2023 4 z 5

Príjemná a v podstate jednoduchá fantasy z čias, keď bola fantasy tým, čím má byť. Poctivo sa drží pravidiel žánru, ničím zásadne neprekvapí, len si pekne kráča vyšlapanou cestičkou do cieľa. Žiadna 600 a viac stranová kláda, ktorá vám zlomí zápästia a preklepne kolená. Ideálna starinka na dovolenku, ktorá nezaberie veľa miesta. Príjemne rozosní hlavu, odvetrá myseľ a rozjasní prípadný upršaný deň/večer/noc ;)).

ludek.n
ludek.n
12.07.2023 3 z 5

Poul Anderson vzal všechny klasické fantasy propriety a pohádková klišé, pořádně je zamíchal, protřepal a pak jimi s rozmyslem a fortelností zkušeného vyprávěče pokryl stránky Tří srdcí a tří lvů. Setkáme se tak se starou čarodějnicí, proradnými Farizeji, drakem, kamenným obrem, vlkodlakem, vodní vílou, strašlivými kanibaly, nesmrtelným trollem, trpaslíkem nebo nádhernou labutí pannou. Samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavního hrdinu - rytíře bez bázně a hany, dánského prince a osvoboditele utlačovaných, Holgera Carlsena, který unikl hrůzám války v jednom světě, aby zapadl do víru válečných příprav ve světě druhém. V jeho postavě jsme pak svědky hledání sebe sama, svého poslání, ztracených vzpomínek, ale i lásky, štěstí a naděje. Je to dobrodružné, pohádkové, veselé a zábavné vyprávění, které nicméně ničím nepřekvapí a je na jednu stranu až příliš hodné a bezzubé. Překážky, které musí Holger na své cestě za naplněním osudu zdolat, jsou spíše zídky než zdi, což ve výsledku znamená ztrátu dramatického náboje a nějakého toho očekávání věcí příštích.

Richie1
Richie1
28.12.2022 3 z 5

Krásný krátky román od klasika fantasy. Příběh částečně vystavěný na legendách evropské historie a mytologie mě bavil svou směsí romatiky, dobrodružna i fantasy prvky. Anderson opět nezklamal. 65%

Atuin
Atuin
05.12.2021 4 z 5

Já jsem to četla svého času se synovcem, takže moje fascinace tím byla asi maličko ovlivněná tím partactvim při čtení. Přišlo mi to svižné a nápadité, vzhledem k tomu že to není tak dlouhé mi to přišlo i dobré, pro takové to vyloženě zábavné čtení.

kokrokr
kokrokr
29.01.2021 3 z 5

Zajímavý a dost zábavný příběh.

TomHagen
TomHagen
30.07.2020 2 z 5

Tuhle knihu jsem četl někdy ve 12 a kupodivu si ji do teď pamatuji. Přišel mi zajímavý hlavně úvod, jak se hlavní hrdina dostal na místo hlavního děje a události krátce poté. Jinak mi přišlo, že to úvodní myšlenka má poněkud nevyužitý potenciál, že to příliš brzy vjede na zažité koleje žánru. A není to nijak dlouhé.

-Endy-
-Endy-
25.02.2020 3 z 5

Je to celé jakési narychlo spíchnuté - zástupy různých lidských postav, monster, míst a překážek - skutečně hordy všeho možného vmáčknuté do pouhých 200 stran, no nevím, já si klidně raději počtu nějakou tu bichli, kde jsou všichni a všechno podrobněji prokreslené.

eva-lupen
eva-lupen
15.04.2019 4 z 5

Útlá knížka, která se čte jedním dechem. Nenásilné propojení našeho světa se světem fantasy, zajímavý, ale nenáročný příběh a sympatické hlavní postavy. Skvělá oddychovka.

Tazz1
Tazz1
09.03.2019 4 z 5

Během studia na gymplu jsem nečetl skoro nic jiného jak fantasy. Poul Anderson byl jeden z nej autorů. Teď po letech mě tato kniha zaujala, tak jsem se na ni vrhnul. Je to příjemné fantasy co se čte dobře a rychle. Ale už bohužel nejsem cílovou skupinou. Což samozřejmě není chybou knihy. Kdo má rád magii, skřítky, trolly a třeba víly, bude spokojen.

Sebastian92
Sebastian92
11.03.2018 5 z 5

Doporučuji všem milovníkům fantasy! Rozhodně si zaslouží své místo mezi stěžejními díly svého žánru.

veronika0378
veronika0378
07.02.2016 5 z 5

Hezká knížka, ale konec mi přišel hrozně rychlý a trochu nudný. I když bylo zajímavé, jak kniha skončila.

dobroslav9182
dobroslav9182
28.12.2014 5 z 5

Ano, uznávám, že malinko (ale opravdu jen malinko) nadhodnocuji. Ale je to kniha, která mě ve věku deseti let dostala k žánru fantasy a i dnes se k ní pořád rád vracím a užívám si ono tajemné magično světa Ogiera le Danois :-) A, upřimně, způsob likvidace draka je hodně super :-)

Kalidor
Kalidor
23.01.2014 5 z 5

Vedle Zlomeného meče je to moje druhá nejoblíbenější kniha od Poula Andersona. Už dlouho se mi nestalo aby mě kniha tak vtáhla a já ji přečetl jedním dechem.

RaptoR
RaptoR
31.01.2013 3 z 5

Příjemné oddychové počtení o inženýrovi, který je přenesen do paralelní dimenze plné fantastických bytostí. Na Andersona nic vyjímečného, ale stejně knížku přečtete jedním dechem.