Tri smrtky sa plavia

Tri smrtky sa plavia https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387660/bmid_tri-smrtky-sa-plavia-waL-387660.jpeg 4 32 8

Karola sa ako osemročná ocitla v novej rodine. Má nevlastného brata, mamu, otca aj deda. Brat Oskar je astrálny cestovateľ, otec Ján pripomína Gándhího a v susedstve žijú čudesní neoliberáli. Karolina najlepšia priateľka je Karolova mama a Karol je zas najlepší kamarát brata Oskara. To je ľahké, to pochopíte rýchlo. Zložité sú len úvahy o tom, či treba nastavovať druhú tvár. Vanda Rozenbergová napísala knihu, ktorá okamžite vtiahne do deja a bez varovania omráči úvodnou sekvenciou. Potom sa tempo spomalí a hrdinovia zvláčnejú. Nie však natoľko, aby sme sa nezamýšľali nad tým, čo sa ukrýva za veľkolepými fasádami a čo za hrdzavými plotmi. Karola si zo starého domova priniesla bolestivé zážitky, s ktorými je vyrovnaná – ale možno aj nie. Má tridsaťdva rokov a inštinkty, aké máme všetci. Po tragédiách, ktoré sa jej zdanlivo nedotknú, prechádza katarziou. A to očistenie nie je bez obetí. Naopak.... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Tri smrtky sa plavia , 2018

Ventimiglia
16.08.2021 4 z 5

Pozoruhodná kniha, krásný jazyk, skvěle kompozičně zvládnutá. Kouzelné detaily i práce s náznakem. Laskavá i krutá (Panenka je zticha, protože je mrtvá.), něžná i drsná, místy vtipná a jindy nesmírně smutná (vlastně jako život). Spousta lásky, ale i míjení a neporozumění (co víme o svých nejbližších: "Tak ráda by odpověděla na otázku: Co se ti stalo? Ale zní to neuvěřitelně - nezeptali se."). - Knížka, ke které stojí za to se vracet.

Kexina
03.05.2021 3 z 5

Zpočátku jsem si říkala, jak je to zajímavá kniha, ale zhruba od poloviny už jsem jen čekala, kdy ji dočtu.

petrarka72
13.02.2021 5 z 5

Vynikající. Drsný příběh s něžnými odbočkami, napsaný úžasným jazykem. Dětské říkanky u každého patníku životní cesty, kontrasty nejen cikánského běhu, potkaní kousnutí a myší mazlíček, cesty skutečné i snové, cože je to vlastně ten domov?, panenka, bratr a... Někdy je možné smrt odklonit - ale i za to se platí. Užila jsem si každou stránku.

SynD
12.12.2020 3 z 5

obyčejně neobyčejný příběh psaný úžasným jazykem. škoda posledních dvou stran, které jsou ohavné. přála bych si, aby mě někdo varoval a konec mi nepokazil dojem z celé knihy

Aprilek
04.12.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha

bookcase
21.11.2020 4 z 5

Zajímavý koncept, četlo se mi to dobře. Melancholické, lehce nostalgické čtení.

sonicka088
25.10.2020 5 z 5

Začala jsem číst a nemůžu se utrhnout. Tak hezky a citlivě a zábavně napsané, to se mi dlouho nestalo. Soňa 088

lentolog
17.11.2018 4 z 5

Ťažká téma spracovaná ľahko a sviežo. Šikovná práca s časovými rovinami a so vstupmi postáv.

Kniha Tri smrtky sa plavia je v