Tři smrtky pluly do dáli

Tři smrtky pluly do dáli https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429878/bmid_tri-smrtky-pluly-do-dali-ezY-429878.jpeg 4 32 8

Když bylo Karole osm, ocitla se v nové rodině. Dnes má nevlastního bráchu, mámu, tátu i dědu. Bratr Oskar je astrální cestovatel, otec Jan připomíná Gándhího a v sousedství bydlí divní neoliberálové. Karolina nejlepší kamarádka je Karolova máma a Karol je zase Oskarův nejlepší kamarád. Je to jednoduché, pochopíte to rychle. Složitější se zdají být úvahy o tom, jeli správné nastavit druhou tvář. Kniha nás okamžitě vtáhne do děje a bez varování omráčí úvodní scénou. Potom se tempo zpomalí, abychom se stihli zamyslet nad tím, co se skrývá za honosnými fasádami a co za rezavými ploty. Karola si ze starého domova přinesla bolestivé zážitky, ale zřejmě se s nimi vyrovnala. Nebo ne? Je jí třiatřicet a řídí se instinkty, jaké máme všichni. Po tragédiích, jež se jí zdánlivě nedotknou, projde katarzí. Jenže tato očista se neobejde bez obětí.... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Host

Tri smrtky sa plavia , 2018

Ventimiglia
16.08.2021 4 z 5

Pozoruhodná kniha, krásný jazyk, skvěle kompozičně zvládnutá. Kouzelné detaily i práce s náznakem. Laskavá i krutá (Panenka je zticha, protože je mrtvá.), něžná i drsná, místy vtipná a jindy nesmírně smutná (vlastně jako život). Spousta lásky, ale i míjení a neporozumění (co víme o svých nejbližších: "Tak ráda by odpověděla na otázku: Co se ti stalo? Ale zní to neuvěřitelně - nezeptali se."). - Knížka, ke které stojí za to se vracet.

Kexina
03.05.2021 3 z 5

Zpočátku jsem si říkala, jak je to zajímavá kniha, ale zhruba od poloviny už jsem jen čekala, kdy ji dočtu.

petrarka72
13.02.2021 5 z 5

Vynikající. Drsný příběh s něžnými odbočkami, napsaný úžasným jazykem. Dětské říkanky u každého patníku životní cesty, kontrasty nejen cikánského běhu, potkaní kousnutí a myší mazlíček, cesty skutečné i snové, cože je to vlastně ten domov?, panenka, bratr a... Někdy je možné smrt odklonit - ale i za to se platí. Užila jsem si každou stránku.

SynD
12.12.2020 3 z 5

obyčejně neobyčejný příběh psaný úžasným jazykem. škoda posledních dvou stran, které jsou ohavné. přála bych si, aby mě někdo varoval a konec mi nepokazil dojem z celé knihy

Aprilek
04.12.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha

bookcase
21.11.2020 4 z 5

Zajímavý koncept, četlo se mi to dobře. Melancholické, lehce nostalgické čtení.

sonicka088
25.10.2020 5 z 5

Začala jsem číst a nemůžu se utrhnout. Tak hezky a citlivě a zábavně napsané, to se mi dlouho nestalo. Soňa 088

lentolog
17.11.2018 4 z 5

Ťažká téma spracovaná ľahko a sviežo. Šikovná práca s časovými rovinami a so vstupmi postáv.

Vanda Rozenbergová
slovenská, 1971
2020  78%Tři smrtky pluly do dáli
2017  93%Websterovci
2012  77%Moje more
2017  79%Muž z jamy a deti z lásky
2015  77%Slobodu bažantom

Kniha Tři smrtky pluly do dáli je v