Tři sestry - 30 let ve 30 obrazech a 7x30 fotografiích

Tři sestry - 30 let ve 30 obrazech a 7x30 fotografiích https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288405/mid_tri-sestry-30-let-ve-30-obrazech-a--MvE-288405.jpg 4 5 1

Tři sestry patří k nejúspěšnějším českým kapelám a na hudební scéně působí třicet let. Za tu dobu si získaly už alespoň dvě generace publika, které přitahují nejen punkově laděné písničky, ale i svérázný životní styl skupiny v čele s činorodým kapelníkem Magorem a charismatickým frontmanem Lou Fanánkem Hagenem. Díky myriádám odježděných štací a odpitých večírků mají Tři sestry minulost i přítomnost bohatou na příběhy a historky, povětšinou rozverné. Publicista a třísesterský „obecní kronikář“ Radek Diestler mapuje třicetiletou historii „souboru kreténů“ poctivě, ale nikoli s akademickou suchopárností. Začtete-li se do objemné knihy doplněné o desítky fotografií, nebudete ji chtít odložit z ruky. Je tu o čem vyprávět. Neboť tahle kapela se po celou dobu své existence pilně snaží naplňovat heslo: „...a aby tu Tři sestry zanechaly stopy!“... celý text

valda
29.12.2016 3 z 5

V pořadí už třetí kniha vydaná k výročí kapely Tři sestry. Od té minulé, kterou jsem taky četl uběhlo 5 let. A to není zrovna moc. Navíc kapela už aspoň 15 let rozhodně není seskupení divokých chlastajíc punkáčů. Zároveň asi taky nikdo od Tří sester nečeká vrcholné umělecké zážitky, které by se zapsaly do dějin. Takže vlastně není ani moc o čem psát. Měl jsem taky trochu pocit, že se nikomu z kapely nechtělo moc s autorem těch 5 let rozebírat. Každopádně ale Radek Diestler umí psát čtivě.
Trochu problém je v tom, jak jednotlivé díly vycházejí. Už druhý díl obsahuje i prvních 15 let z prvního dílu, které zabírají polovinu knihy. V tomto třetím díle dostanete kromě posledních 5 let taky "zcela zdarma" prvních 25 let kapely z předchozích dvou dílů. Takže už je z toho celkem velká bichle a nový obsah z 5 let, je tak vlastně jenom pár stránek. Člověka, který vlastní předchozí díly, tohle asi moc nepotěší, ale chápu, že těch pár příhod z posledních 5 let by jako samostatná kniha moc neobstálo. Taky oceňuji podařenou sbírku politicky nekorektních fotografií.
Takže, pokud neznáte předchozí díly, tak si klidně hvězdičku přidejte.