Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401060/bmid_tri-prani-1uR-401060.jpeg 4 1292 334

DEJ SI POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE TO VYPLNIT… Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

norrasun
09.01.2020 5 z 5

Příběh trojčat - podobných si a přitom povahou celkem rozdílně založených dívek, z nichž se každá se životem a vztahy pere, jak umí. Po poněkud vleklejšímu rozjezdu mě kniha chytla, a nakonec jsem byla zvědavá, jak to s děvčaty dopadne. Pár tajemství z minulosti a něco sesterských rozmíšek, trocha humoru a láska jako trám, prostě takové prima čtení pro ženy.

Julinka679
25.12.2019 4 z 5

Opět hodně dobrá kniha od mé oblíbené autorky.
Nějak už nedokážu přijít na originální komentář u knih od Liane Moriarty aniž bych je stále nevychvalovala do nebe :D
Za úžasný příběh trojčat Lyn, Cat a Gemmy (alespoň jednou bych chtěla být :D) dávám 4,5* :-)

Marta_P
18.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka je moje oblíbená a ještě nikdy mě nezklamala. Těžko její knihy k někomu přirovnat - co příběh to opravdu originál :) za mě právem plný počet!

domihruzkova
22.11.2019 5 z 5

Ach, zase jedna z knih, která se dotkla mého srdce. A po přečtení si říkám, sakra, proč taky nežiji v Austrálii a nemám sestry trojčata a takovou super babičku :D
Opravdu perfektně vykreslené jednotlivé postavy, kdy se smějete i cítíte naštvání, smutek i nenávist společně s nimi, prostě jako byste byli toho všeho součástí.

Doubravka1975
16.11.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo. Trojčata Lyn, Cat a Gemma, která jsou stejná a přitom každá úplně jiná. Skvěle vykreslené jak sourozenci drží při sobě i přes neshody, hádky a jiný názor na určitou situaci. Ty vsunuté kapitoly minikapitoly lidí, kterým trojčata ovlivnila život, úplně skvělý nápad.
Oddechové, místy vtipné, ale i vážné a smutné ... prostě ze života. Za mě velká spokojenost !!!

Allla9
07.11.2019 4 z 5

Co všechno se dá skrýt pod zdánlivě klidnou hladinou všedního života ..... hodně moc. Opět krásná kniha.

martinaandulka
03.11.2019 4 z 5

Od L.Moriarty jsem četla Sedmilhařky a Poslední výročí a to bylo moc pěkný od začátku,na tuto knihu jsem si zvykala na začátku mě hlavní hrdinky moc za srdce nevzali,ale pak v půlce se to změnilo a četla jsem a držela palce.

ADE138
27.09.2019 3 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Byla čtivá, děj měl spád...ale prostě mě nějak nebavila

Jordyz
23.09.2019 3 z 5

Lehce jsem se ztrácela ve jménech. Pořád jsem musela přemýšlet, která je která a který chlap ke které patří.... To mi dost překáželo. Příběh nebyl složitý, předvídatelkný, ale celkově čtivý. Oddychovka, nic zásadního jsem nečekala ani nedostala. Takže na víkendovku by to šlo....

Aghatte
22.09.2019 5 z 5

Tentokrát jsem spokojena, líbilo se mi to, od začátku do urychleného konce. Celkem nic se tam neděje, to je pravda, všední osudy nevšedních sourozenců (kdo z nás zná kolik trojčat???).
Autorka vykreslila jednotlivé povahy pěkně, opět mám drobné výhrady k mužským postavám - ty jsou tak kladní a chápaví, až to bolí. Marcus byl průhledný od začátku, ale otvírala to pomalu a moc pěkně dokázala popsat vnitřní svět a uvažování oběti.
Rozčilovala mě Kara, mám doma dva puberťáky, sama jsem byla puberťačka, ale takový zmetek nevychovaný, to bych nesnesla.
Bavilo mě to a bylo mi líto, že je konec, četla bych o nich klidně celou ságu :-)
A velmi podařené byly ty vsuvky neznámých, kteří byli fascinování setkáním s tou "svatou trojicí".

jankasvanka
03.09.2019 1 z 5

celkem nudná kniha,čekala sem od ní víc..

wildprincess
01.09.2019 3 z 5

řekla bych že od Liane Moriarty slabší kniha. Přesto se mi dobře četla, prostě mám knihy od Liane ráda, taková oddechovka o osudech tří sester.

meduza78
13.08.2019 3 z 5

Kniha se mi četla dobře a byla i napínavá. Záleží na tom, v jakém období knihu čtete, potom vás buď osloví nebo ne. Mně oslovila, neboť některá témata také momentálně řeším. Líbil se mi i závěr, což u málo které knihy ocením.

Kristy.Seb
10.08.2019 3 z 5

Začátek knížky zajímavý, ale zbytek už jen nuda.

Marjory
08.08.2019 3 z 5

Jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila a nekoupila.

esfinge
04.08.2019 odpad!

Nuda nuda...dočíst to nešlo.

kaja77
25.07.2019 5 z 5

musím dát plný počet. spisovatelka patří mezi mé oblíbené. kniha splnila vše, co jsem od ní čekala. čekala jsem RELAX. A toho se mi dostalo. čtení zábavné, nenáročné. náročné pro mně bylo vyznat se ve jménech postav. prvních několik kapitol jsem měla v hlavě guláš kdo je kdo a kdo zrovna situaci popisuje. svůj styl (kniha jako mozaika střípků) si autorka zachovala, ten je pro mně dost zajímavý. pro holky na léto jak dělané. takže doporučuji. samozřejmě že to není žádná vysoká literatura, která změní váš pohled na svět a budete o ní bádat ještě měsíce po dočtení.

SelenaDemi428
21.07.2019 3 z 5

Knihou jsem byla mírně zklamaná. Od Liane Moriarty z jejích předchozích knížek jsem zvyklá na nějakou "záhadu", která se poté postupně osvětluje. A podle posledních vět anotace jsem také čekala něco jiného, než mi pak bylo dáno. Postavy mi ale byly opět sympatické a čtení mi rychle odbíhalo, když jsem se ke knéžce dostala.

aliisalounu
18.07.2019 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala víc. Na jednu stranu byla čtivá a vztah a život trojčat byl celkem zajímavý, na druhou jsem čekala trochu "hlubší" příběh. Rozebíhat se kniha začala bohužel až v poslední třetině, začátek knihy mi přišel utahaný, zdlouhavý a místy i nudný.

Adris
16.07.2019 3 z 5

Málo napětí, hodně pocitů, podobný vzorec, uplatněný v Sedmilhářkách. Spíše román, než thriller.