Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401060/bmid_tri-prani-1uR-401060.jpeg 4 1292 334

DEJ SI POZOR NA TO, CO SI PŘEJEŠ, MOHLO BY SE TO VYPLNIT… Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

hajrys
18.04.2017 3 z 5

Pro mně zatím nejméně čtivá knížka od autorky. Omluvou je, že se ke mně její knížky dostávaly ve špatném pořadí. Protože když je srovnám podle data vzniku, jsou její knihy čím dál lepší :-)

Michnicka
15.04.2017 4 z 5

Při čtení této knihy jsem toužila být z trojčat. Jsem ráda, že alespoň mám dvojčata a už teď vím, že mají mezi sebou krásné pouto. Je to zázrak a v tomto příběhu se zázraky krásně čtou. Moc se mi líbily napsané pohledy cizích lidí, kteří se s trojčecíma holkama setkaly.

DoDidDone
10.04.2017 5 z 5

Pro mě průměrné čtení hlavně kvůli ději, kdy jsem vlastně celou dobu nechápal, o co tam vlastně jde. Hlavní hrdinky jsou sympatické a dobře střelené :D. Jen celý styl psaní a obsah není asi pro mě.
Konec mě trochu štval, protože mi nepřišlo, že by to vůbec nějak skončilo.
PS: Už nikdy si nekupuju knížku jen proto, že se děj odehrává v Austrálii! :( :D

klarinka9974
08.04.2017 5 z 5

S trojčaty se člověk vážně nenudí. Každá má svoje mouchy, ale i přesto jsou bláznivé, úžasné a lehce si je zamilujete. Mě se kniha líbila a rozhodně vás děj bude bavit tak, jako samotná obálka do které máte chuť se zakousnout. Tuto autorku zbožňuji a nikdy mě zatím nezklamala, ba naopak, vždycky skvěle překvapí čtivým dějem, který utíká opravdu jako voda.

Bablu
05.04.2017 3 z 5

Celkem zábavná kniha, hrdinky jsou sympaticky praštěné a díky tomu, že se odehrává v Austrálii mám pocit jako bych tam byla na dovolené.

koniklecka
04.04.2017 5 z 5

Mně se prostě tahle autorka skvěle čte. Sice zde chybí to napětí dalších knih, ale jinak je to psané čtivou formou a párkrát jsem se i hodně zasmála. Možná se mi to tak líbí také proto, že je to z prosluněné Austrálie. Takové pohodové čtení, kde je ale hodně myšlenek a situací z reálného života, až mě to občas překvapí. Už čekám na další knihu a moc se těším.

rodak
01.04.2017 5 z 5

Nevzdal jsem to .Jak se píše níže je to autorky první kniha.Velmi mne bavilo to sesterské žvatlání ,bylo to vtipné ,zábavné sledovat střídání nálad hlavních hrdinek.Celé to zavánělo takovou rodinnou komedii.Super čtení.

JessieEx
30.03.2017 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, dost mě překvapilo, jak se moje nejoblíbenější spisovatelka zhoršila… Zamrzelo mě, že její knihy začaly nabírat sestupnou tendenci Zamilovanou hypnotizérkou počínaje, a přisoudila jsem to na vrub snaze napsat co nejvíc knih za co nejkratší čas…
Svoji chybu jsem si uvědomila někdy v půlce knížky, kdy jsem zjistila, že Tři přání sice u nás byla vydána teprve nedávno, ale přitom je to úplně první román Liane Moriarty. V ten okamžik jsem se začala na knihu dívat jiným pohledem a uvědomila si, že na to, že se jedná o debut, není příběh vůbec špatný! Zhruba za polovinou se navíc děj zlomil a začal být čtivější, zajímavější…možná to byl ten okamžik, kdy spisovatelka konečně našla svůj styl, který potom pokračuje i v jejích dalších úchvatných knihách.
Takže doporučuju čtení nevzdat hned na začátku, já jsem se první polovinou prokousávala dva měsíce a tu druhou jsem přelouskala za dva večery. Příběh sám o sobě není převratný, i přesto jsem mohla při čtení cítit chvílemi napětí, chvílemi smutek, v tom Moriarty nezklamala. Žádná trojčata neznám a tyto hlavní hrdinky byly opravdu expertky, které se v životě rozhodně nenudily. „Dej si pozor, co si přeješ, mohlo by se to vyplnit…“ hlásá podnadpis lákavě. Očekávání sice na 100% nevyplnil, ale čtení stálo za to.

Petrasuvicka
29.03.2017

Moje první kniha od Moriarty. Tři přání a slogan "dávejte si pozor, co si přejete, mohlo by se to vyplnit" evokuje zajímavý a nevšední příběh. Který neexistuje. Čte se to snadno, ale když knihu odložím, přemlouvám se, abych se k ní vrátila. Začíst se dá dost těžko. Ovšem TŘI PŘÁNÍ, že jo! Čekám, kdy se objeví. Mám za sebou 120. stránku a nikde ani náznak byť jediného přání. Smůla. Za tohle mi peníze nikdo nevrátí.

lidunka1
29.03.2017 3 z 5

Kolegyně knihovnice byly úplně nadšené a já jsem na 60 stránce a knížku odkládám. Je to tak "americké"! Koukání na televizi, ovladač, sex. Nevím, že by se někdo z našich teenagerů zeptat rodiče, kdy přišel o panenství. Za mě povrchní.

Mischone
23.03.2017 5 z 5

Když jsem dočítala knihu, vůbec jsem se nechtěla s touto "potrhlou" rodinkou rozloučit. Chci pokračování! Musela jsem se občas nahlas smát, protože situace v knize jsou popsané tak dobře, že jsem to viděla úplně naživo.

"Zhebni, ty jeden sráči!" Lyn dřepěla v kuchyni na podlaze a mířila na švába sprejem jako samopalem. - Jedna z mnoha vět, co mě rozesmála.

V knize se setkáme taky s sms konverzací mezi sestrami a to dodává příjemné zpestření. Taky nechybí pohledy jiných lidí a my tak zjišťujeme jak na chování sester nahlíží lidé kolem.
Vřele doporučuji kniha je skvělá!

Smiragl
22.03.2017 3 z 5

příjemná oddychovka, líbily se mi vsuvky - vzpomínky náhodných kolemjdoucích na hlavní postavy. Trochu mi vadily shodné rysy se Sedmilhářkami, které zrovna sleduju jako seriál...

PetK
17.03.2017 4 z 5

Moriarty, jak ji máme rádi. Originální způsob vyprávění, velmi dobrý a inteligentní ženský román. I tak mi zajímavější připadaly Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla, Sedmilhářky. Asi je to pochopitelné vzhledem k tomu, že tohle byla její první kniha, další pak dopilovávala k dokonalosti.

simona5r
17.03.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka, která se dobře četla. Ke konci knihy jsem si sice začala říkat, tolik stránek už mám přečteno a pořád se příběh točí kolem stejných věcí (ale ostatně v životě to tak taky je). Každopádně závěr knihu nakonec hezky uzavřel a já byla po dočtení spokojená :-) Za mě 3 a 1/2 hvězdy.

Pav
17.03.2017 5 z 5

Vzhledem ke komentářím a především po přečtení Zamilované hypnotizérky, jsem od této knihy moc neočekávala. Proto mě mile překvapilo, jak dobře se mi četla. Je ze života a když jsem byla v půlce, musela jsem ji prostě dočíst, než půjdu spát. Dokonce jsem se dost nasmála. S Moriarty mám ovšem vždycky jeden problém, že se tak do třetiny knihy nemohu zorientovat v postavách. Přesto dávám (k mému vlastnímu překvapení) plný počet.

Klára2216
12.03.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, zajímavý příběh, občas jsem se ztrácela v sestrách, než mi došlo která je která. Osobně mám tuto autorku ve velké oblibě, nicméně knihy jako Manželovo tajemství a Sedmilhářky byly pro mě větší zážitek. Je vidět, že tato kniha je autorčina prvotina a s každou knihou se zlepšuje. Proto dávám čtyři hvězdy a nechávám si rezervu pro její nové.

natkaf
11.03.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka. Čtivá, oddechová a ženská. Osudy se pěkně vyvíjely a prolínaly a byly plné emocí. Moc se mi i líbilo ozvláštnění pomocí krátkých úryvků, jak trojčata vidí obyčejní lidé. Trochu mě ale mrzí, že jsem se nedočkala tak velkého napětí, jako u Alice, Sedmilhářek a Manželova tajemství. Ale i tak super počtení.

hey123
07.03.2017 4 z 5

Myslím si, že Manželovo tajemství mě zaujalo víc. Ale i tak je tato kniha velmi čtivá, s poutavým dějem a událostmi, které se mohou stát asi každému z nás. Těším se na Sedmilhářky.

amanek
03.03.2017 4 z 5

Takové čtení o věcech, které se můžou stát každému. Mě se četlo hezky, ale konec mě zklamal, posledních 20 stránek jsem čekala, co se ještě stane a ono se nic nestalo. Sedmilhářky a Manželovo tajemství jsou nepochybně lepší. I tak 4 hvězdičky....

Nika_holo
01.03.2017

Úvodní příběh byl napsán velice zajímavě, ale poté kniha začala upadat. Pár zajímavých zápletek, ale knihu jsem dočetla jen z toho důvodu, abych věděla jak to dopadne. Menší zklamání, není to kniha, kterou si přečtu podruhé, i když ji mám v knihovně.