Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299069/bmid_tri-prani-xj8-299069.jpg 4 1292 334

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“ a pro Kettlovy sestry to platí trojnásob – jsou totiž trojčata. Rozumná Lyn se pokouší ustát roli vzorné matky, starostlivé manželky a úspěšné podnikatelky, aniž by přitom přišla o rozum. Její zdánlivě méně úspěšná sestra Cat, pracující v oddělení marketingu, se snaží nepřijít o vysněné dítě a o manžela, jakého jí každá závidí, a „chudák“ Gemma ani nemá co ztratit, střídá příležitostné práce, bydlení i muže. Ale je tomu opravdu tak, jak se na pohled zdá? Co když je ve skutečnosti všechno trochu, anebo možná dokonce úplně jinak?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Three Wishes , 2003

martineden
19.11.2023 2 z 5

Je to čtivé, ze začátku napínavé, ale pak trochu otravné a povrchní. Chápu, že hlavní postavy jsou hlavně rodina, řeší se rodinné záležitosti, ale to opravdu nikdo nemá zajímavé vlastnosti, neřkuli charakter? Je to snůška podivných nezajímavých středostavovských existencí.

Vakalik
19.10.2023 3 z 5

Schválně píšu recenzi až po pár měsících. Chtěla jsem otestovat, zda mi z knih zůstane něco v paměti. Z většiny ano, z této bohužel. Moriarty píše jednoduché, zábavné ženské knihy a tak by to mělo být. Perfektně si u nich odpočinu a nepřemýšlím nad složitým dějem, a navzdory oblibě "těžkého" čtení je mám ráda. Ale děj už po půl roce bohužel komentovat nemohu :)

ErčaV.
14.08.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se nedovedla pořádně začíst, ale od cca poloviny knihy už to začalo být zajímavější. Některé pasáže tam nemusely být, ale dalo se to zvládnout. Konec byl hodně dobrý a líbil se mi osud každé sestry.

JancaKube
08.05.2023 1 z 5

Tak to bylo hodne slabé. Nemůžu uvěřit, že je to od Moriarty..

pige
22.01.2023 odpad!

Nedokázala jsem se začíst.

nicolettkaa
13.12.2022 2 z 5

Knihy od Liane Moriarty se sice čtou dobře, ale pro mě to není zrovna čtenářský zážitek. Navíc se spousta motivů v jejích knihách opakuje, takže mě máloco překvapí. V tomto příběhu mi navíc všechny postavy lezly na nervy. Nevím, zda na nějakou další budu mít ještě odvahu.

akdar72
02.10.2022 4 z 5

Začátek lehce zmatený, ale konec byl čtivý a vyvážil to.

Kopretinka784
22.08.2022 3 z 5

Moje třetí kniha od této autorky. Četla jsem s krátkým odstupem po knize Sedmilhářky. Ne že by to nebyl zajímavý příběh. Ale oproti Sedmilhářkám mi přišel "nemastný, neslaný". Autorku nazavrhuji a určitě si od ní ještě něco přečtu. Třeba příští volba bude za 5 hvězdiček. Uvidíme.

haidy
30.05.2022 4 z 5

Dle hodnocení jsme knize moc šancí nedávala, ale je to překvapivě milá kniha. Četla se moc hezky, jako všechny knihy od této autorky. Jako není to knížka, kterou si budete pamatovat, myslím že za měsíc už nebudu vědět o čem byla, ale během čtení sem byla spokojená.

BaruJ.
10.05.2022 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Ze začátku se mi to četlo dobře, ale jsou situace, které prostě nezvládnu. Kniha není žádné velké veledílo a sama jsem byla překvapená, že stačí jedna situace a knížka mě tak rozhodila a naštvala, že už jsem ji dál číst nemohla.

Ivetaa
17.04.2022 1 z 5

Tři sestry trojčata stačily. I tak se děj neskutečně vlekl. Už teď nevím, o čem kniha byla a pozítří, kdo ji napsal a název... A opět z řady tzv. "bestsellerů"???

maryska09
09.03.2022 4 z 5

Knížky této spisovatelky jsou skvělé a tato nebyla výjimkou. Člověk je čte s potěšením a těší se na každý další článek, který zapadne na své místo v celkovém příběhu. Tato kniha byla co do děje slabší, ale o to milejší, bez žádných překombinovaných zvratů. Doporučuji

Kavalos
15.02.2022 3 z 5

Moriarty je výborná a její tvorba patří mezi mou oblíbenou, nicméně knížka Tři přání mě bohužel neoslovila. Je to takové pohodové čtení z běžného života, ale celkově hodnotím jako nudnější četbu.

Maguša
24.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila. Dobrý nápad, reálné postavy s reálnými starostmi všedního života, někdy dost vtipné situace, u kterých se čtenář minimálně pousměje. Skvělá knížka pro nenáročné čtení, u kterého si hlavně odpočinete. Nutno podotknout, že autorce jdou spíše příběhy zabalené do tajemství, jež se postupně odhalují, příběh graduje a spěje do hořkého, případně hořkosladkého konce. Tohle byl zase jeden z těch sladkých konců. Ale když se člověk zamyslí nad tím, že to má být primárně odpočinkové čtení, a nijak extra převratná zápletka tam nebyla, tak proč ne. :) Bylo to, jakobyste četli příběh o docela nevšední a přesto úplně všední rodině. ;)

capricorn__
10.12.2021 5 z 5

Jdu proti proudu, mně se knížka líbila moc. "Tři přání" se ke mně dostaly jako úplně první kniha od autorky a bylo to ve fázi, kdy jsem se k moderní beletrii teprve dostával, proto nevím, jestli by můj dojem nebyl ovlivněn jinak, kdybych knihu četl později, ale já si ji moc užil. Líbil se mi nápad, oslovil mě i styl psaní, autorka je velmi kvalitní a originální vypravěčka. Bavilo mě propojení příběhů trojčat a hlavně jejich opravdové osudy, které mě nutily si myslet, že nečtu fiktivní příběh, ale skutečné osudy skutečných žen. Liane Moriarty není žádný Tolstoj a život lidí v "Třech přáních" není vykreslen do hloubky, psychologie postav (kromě těch hlavních) je docela povrchní, ale přesto jde o knížku, která je velmi nenáročná a u které si odpočinete po náročném dni.

evik2710
19.11.2021 3 z 5

Moc mě to nechytlo bavilo mě to až od půlky

hnilda3
04.11.2021 2 z 5

Bohužel zklamání. Autorku mám ráda, ale toto mě moc nebavilo. Bylo to spíš jak nějaká telenovela...

Terezaazeret
03.11.2021 4 z 5

Bylo to šablonovité, předvídatelné a bůhví co ještě, ale moc se mi to vlastně líbilo, byla jsem zvědavá, kam to každá ze sester dopracuje.

lucias11
02.11.2021 3 z 5

Úplně mi tento styl nesedl. Měla jsem problém se sledováním děje,druhá půlka byla lepší, čtivější, ale není to můj šálek..

Kira283
01.10.2021 4 z 5

Za mě klasicky vydařená "Moriartovka" :) Liane Moriarty je jedna z mých oblíbených autorek a zatím mě nezklamala. Začátek možná může působit chaoticky, ale mě naopak zaujal nápad s popisem událostí z pohledu cizích lidí.

Na těchto knihách mám ráda, že vás donutí se zamyslet, v některé z postav se můžete i svým způsobem najít a v jednom kuse vám jde hlavou: "Jak bych se asi zachovala v této situaci já?"