Tři opice

Tři opice https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445346/bmid_tri-opice-c3V-445346.jpg 4 123 34

Zlo má mnoho tváří. V kriminálních povídkách policisty Davida Urbana se potkáváme se sériovým vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. S policistou, který má v popisu práce chránit, ale dělá opak. S fantomem, který unese manželku doktora Johna Watsona, přítele Sherlocka Holmese. Co je spojuje? Touha po pomstě. Na světě přece není staršího a častějšího motivu pro zločin. Pro vraždu. Vraždu promyšlenou a do detailu naplánovanou, protože jak praví staré přísloví, pomsta chutná nejlépe zastudena…... celý text

katka.oo
24.09.2020 5 z 5

Fajn české kriminální povídky, mě se líbily a zaujaly všechny.

stefan9083
19.09.2020 5 z 5

Ahoj, kniha mě velmi mile překvapila. Všech osm povídek jsem přečetl jedním dechem a každému je mohu doporučit. Příběhy reálie i vyznívají v překvapivý konec, ať už se jedná o povídky z policejního prostředí, či prostředí Sherlocka Holmese. Určitě vás kniha nezklame.

Ticiana
10.09.2020 3 z 5

Za mne docela zklamani. Nejlepsi byli povidky z Prahy, ale i u tech bylo jasne, kdo co a proc. Nejvic se mi ale libil Krvavy rok. V kazdym pripade mi prisli docela nerealni. Jesteze jsem knihu mela pujicenou z knihovny.

Verrrunka
07.09.2020 3 z 5

No hlavní problém asi bude v tom, že já nejsem moc velký fanda povídek. Na mě je to celé moc osekané, což zrovna krimi a detektivkám podle mě moc neprospívá. Trochu jsem sázela na autorovy profesní zkušenosti, ale tohle bylo pro mě prostě málo. První povídka super, dokázala bych si to představit jako celý román, za mě je v tom naprosto nevyužitý potenciál. A pak mi utkvěla podívka Panenky a víc si bohužel ani pořádně nepamatuji. Fan fiction k Sherlockovi je pro mě úplně mimo mísu.

eva3992
30.08.2020 3 z 5

Celkem osm kriminálních povídek, které nás zavedou na rozličná místa v různých dobách. Třeba za vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. Nebo za policistou, který má chránit, ale dělá opak. Nebo i za Sherlockem Holmesem a jeho přítelem Watsonem.

Nejsem úplně povídkový typ, mám raději, když se do příběhu mohu ponořit trochu hlouběji, ale i tak jsem si ráda tuhle knížku přečetla. První dvě povídky – Tři opice a Krvavý rok – mě příjemně překvapily. Byly ze života, byly hodně drsné, mělo to spád. U dalších povídek jsem měla již trošku problém, některé mě nezaujaly vůbec, u jiných jsem se až nudila.

Takže celkem to vidím na pěkný průměr.

MISKA03701
24.08.2020 3 z 5

Takhle... Nejvíc se mi líbila první povídka. Další mě moc nezaujaly. Nějakou čtivost to mělo, ale styl autora mi přišel málo osobitej a moc mě nebavil. Celkově kniha nenadchne, neurazí.

sue_partymix
24.08.2020 4 z 5

Ja jsem nadsena. Pravda, tak dve tri povidky byly lehce “nicnerikajici”, ale jako celek to funguje. Urcite si od autora prectu rada v budoucnu i dalsi veci.

klaraj093
19.08.2020 3 z 5

Knihu bych dle povídek hodnotila asi fifty fifty.. Některé povídky fajn, některé mi přišly nezajímavé

Tereziee
13.08.2020 3 z 5

Sečteno, podtrženo... povídková sbírka Tři opice není vůbec špatná. Právě stejnojmenná povídka a povídky Krvavý rok a Panenky byly skvělý. V tomto duchu bych od autora brala obsáhlý příběh se vším všudy. Ostatní povídky byly napsány čtivě, ale obsahově mě tolik nenadchly.

nanynka1507
13.08.2020 1 z 5

Kniha je napsaná čtivě, ale povídky mi přijdou často nelogické.

het2
12.08.2020 4 z 5

Autorská sbírka pražského kriminalisty Davida Urbana přináší průřez jeho povídkářskou tvorbou z posledních pár let. Většinou se jedná o povídky posbírané z různých literárních soutěží, kde se často umístily i na příčkách nejvyšších. A nutno hned na začátku říci, že zcela po právu. Autor působí jako vypsaný profík a ne jako někdo, komu právě vyšla první knížka. Bez problémů dokáže střídat jak náměty, tak styly, a jeho povídky jsou originální a často s překvapivými pointami.
Obsahově lze knížku rozdělit na příběhy od pražské kriminálky ("Tři opice", "Krvavý rok" a "Panenky"), exkurze do jiných literárních světů (Holmes, Poirot) a zbytek. Přičemž první tři zmíněné povídky převyšují ostatní nejen rozsahem, ale i kvalitou. Ani ty ostatní nejsou vůbec špatné, ale právě povídky z pražské kriminálky, se mi líbily nejvíc. Je to prostředí, které autor důvěrně zná a které mu dle mého sedí nejlépe. A hlavně prostředí, které nám dokáže skvěle přiblížit. Obrovské plus je právě v líčení reálných policejních postupů a situací. A přestože náměty povídek jsou na naše poměry relativně divoké a leckdy i drsné, tohle je drží pevně při zemi a příběhy působí zcela uvěřitelným dojmem.
A jen doufám, že se se šéfem výjezdovky Edou Braunem a ostatními nesetkáváme naposledy. Protože tohle se mi četlo fakt dobře...
(podrobněji jsem se rozepsal u jednotlivých povídek)
(Jo, a musím dodat, že autor je můj kamarád a lezecký parťák, ale prosil mne, abych byl při hodnocení přísný a nebral si servítky. Tak jsem si je nebral, ale nedostatky v jeho tvorbě se hledají fakt těžko. A pak taky samozřejmě, když lezem, drží ten druhej konec lana, že jo :D )

adevis
03.08.2020 3 z 5

Zprvu se zdálo, že knihu zhltnu jako malinu, ale po povídce Jiný kafe jsem si dala pauzu, ani nevím proč. Četlo se to velmi dobře, vyhovoval mi i rozsah povídek, hezky to odsýpalo. Nejvíce se mi líbila a bavila povídka Tři opice a Panenky nebyly taky vůbec špatné. Poslední povídka ani nemusela být :))) Ta mi přišla zbytečná. Protože zakončením předchozí povídkou by zůstal dojem z celé knihy o dost lepší. Takže sečteno podtrženo, nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Proto hodnotím průměrem.

JájaLuky
24.07.2020 5 z 5

Poutavá kniha s povídkami. Za mě top Tři opice a Panenky. Těším se na další knihu s povídkami.

Karathen
24.07.2020 5 z 5

Některé lepší, některé horší, některé vyborné. Za mě vedou Panenky. Určitě čtěte.