Tři na lásku

Tři na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95220/tri-na-lasku-95220.jpg 4 373 20

Šestnáctiletá Klára se ocitá hned v několika partnerských trojúhelnících najednou: Její povrchní známost s ženatým lékařem vytváří první tíživou skutečnost, lehčí není ani její situace doma. Rodiče jsou rozvedeni, otec má novou partnerku, matka nový vztah teprve nachází... Ti tři na lásku jsou tři sourozenci, anebo také máma, bratr Ivan a Klára. Během prázdninového pobytu v kempu Brčálník však do Klářina života vstupuje sympatický Patrik. ... celý text

Vendula39
13.04.2023 3 z 5

Taková klasika, na nadcházející léto úplně stačí. Dříve by mě kniha bavila asi více, ale i tak splnila svůj účel.

andrea7191
09.09.2021 3 z 5

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

nikikostadinova
22.10.2020 3 z 5

No tak Klára....by asi nebyla moje kamarádka. A tyto knihy taky nejsou úplně můj žánr, ani na ně nemám správný věk. Ale když člověk chce přečíst něco oddechovějšího (člověk nemůže číst jen Orwella) je to fajn

Taralcielle
29.11.2019 3 z 5

Klára se místy chovala jako pořádný spratek a to, jak sama ohodnotila svoji známost se ženatým gynekologem, jak se divila vlastní mámě, že se jí to nelíbí, už jenom za to bych jí pořádně profackovala :)
V průběhu knihy pochopí spoustu věcí, Patrik se vyklube v sympatického kluka, změní svůj jednoznačný postoj k tátovi a jeho nové rodině a nakonec se smíří i s novým nápadníkem svojí mamky.
I pro ten začátek hodnotím tak půl na půl, jenom 3*.

Amneris
25.11.2019 5 z 5

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, přečteno za dva dny.

Aknel26
21.08.2019 odpad!

Je mi moc líto, že musím jednu z knížek mé oblíbené autorky ohodnotit jako odpad, ale pokud chci být objektivní, nemůžu jinak. Klára se k rozvedeným rodičům a jejich novým partnerům chová jako spratek, ale to ještě nic není proti jejímu prožívání první lásky. Klára se na loučení se svobodou kamarádčina bratra políbí s budoucím ženichem, gynekologem – podle mě strašným slizákem. Aby Miloše znovu viděla, nechá se od něj vyšetřit kvůli nepříjemnému výtoku. Uvěří jeho řečem, kterak si s manželkou nerozumí, a začne si s ním románek. Vše vyžvaní své matce a ještě se diví, že je otřesená matka proti.

„Těšil jsem se na tebe. Jsi moc pěkná. Takovej sportovní typ... Jsi štíhlá a pružná a útlá, ty krátký, na kluka ostříhaný vlasy ti bezvadně sluší.“
„Takže ve mně vidíš kluka?!“
Nesmysl,“ baví se. „Vidím krásnou mladou holku. Musel bych mít na každým oku deset dioptrií, abych si nevšiml, že máš dvojky. Nebo trojky?“
V tu ránu připomínám rozlitý kečup. „Dvojky.“
„No vidíš, jakej mám odhad. Jsi nádherná.“

Pejuška
05.06.2019 5 z 5

Knihy od Lenky Lanczové nikdy nezklamou a neomrzí. Někdy je potřeba si přečíst něco takového a nemyslet. Rozhodně jsem jim nezáviděla jejich otravnou sousedku, ale zasmála jsem se, když byla s vtipem poslána do patřičným mezí :) takže za mě určitě ano

JancaMia
30.12.2018 4 z 5

Bylo mi líto jaký vztah zaujala Klára ke svojí matce a svému otci, naprosto jsem nepochopila proč takové haló kvůli kurevníkovi Milošovi .. příjemné rozuzlení s nevlastní matkou a její dcerou a matčiným nápadníkem a Patrik se taky ukázal jako prima kluk ..

Selendra
13.11.2018 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila, jen mi bylo líto jak se chovala Klára k mamince a k tátovi také.

Lucissia
04.08.2017 5 z 5

Tak jsem si potřebovala přečíst něco o letních láskách a vůbec nad knihou neuvažovat. :-) A Lanczová opět splnila účel. Když jsem ji četla před skoro dvaceti lety, prožívala jsem vše s Klárou, teď už mi byli zase bližší její rodiče... Jak se to vše mění :-)

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Letní pohodovka. Dá se číst i po letech. Sice se třeba trochu změní na něco názor, ale je to příjemné vzpomínání na telecí léta. ☺

Doubravka1975
17.02.2017 5 z 5

pěkné čtení, Klára se hledá, ale nakonec hodně věcí pochopí a smíří se se situací

pavlinkaa
20.10.2016 3 z 5

Tak z této knihy nejsem zas až tak nadšená, jak z ,,Lanczovek,, bývám. Určitě je to pěkná kniha, ke všemu hodně ze života, jen já jsem nějak nenašla sympatie s postavami.
A jinak jak psala Ann, také by mě zajímalo, kdo byl D. Možná je to tam někde schované, ale vzhledem k tomu, že jsem nečetla s takovým nadšením, jsem to nepostřehla?

Ann98
26.06.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Bavila jsem se, jak Klára nedopatřením vyplavila koupelnu a díky tomu seznámila svou mamku s Martinem. Nelíbil se mi Klářin přístup k mamince (já osobně mám s mamkou skvělý vztah, tak možná to posuzuji z tohoto hlediska). Zajímalo by mě, kdo byl Klářin tajný pisatel?!

1v8na
07.08.2014 3 z 5

Velmi pěkný román - celkem vtipná knížka

Jajus
30.06.2014 4 z 5

Další ze skvělých oddechovek :)

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :)

Alexxandra
23.07.2012 5 z 5

Hezká a vtipná kniha

petrak
19.07.2012 3 z 5

Vzpomínka na středoškolská léta :D

netty.vanity
22.10.2011 2 z 5

Kdybych knihu otevřela teď, nejspíš by to pro mne bylo velice úsměvné..ale s ohledem na to, že když jsem "Tři na lásku"četla, bylo mi asi jedenáct a neměla jsem žádného kluka, jen obrovskou představivost, navíc jsem nestála nohama pevně na zemi..zkrátka se mi to před těmi x lety líbilo. Pamatuju si, jak jsem u toho strávila asi celou noc a těšila se, až já budu mít kluka. Úsměvné čtenářské "začátky"no.