Tři muži ve člunu jsou zpět

Tři muži ve člunu jsou zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378677/bmid_tri-muzi-ve-clunu-jsou-zpet-F6Z-378677.jpg 4 6 4

Lužnice jako anglická Temže z dob královny Viktorie? Téma i styl vyprávění slavného humoristického románu Jeroma Klapky Jeroma znovu ožívají. Tentokrát v jiném prostředí a s novými aktéry. Muži jsou čtyři a nemají s sebou psa, ale i jejich vodácké dobrodružství se prolíná s množstvím příběhů a vtipných situací, které s sebou život přináší. Pánská jízda může začít!... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Cosmopolis

Januchaj
Januchaj
29.09.2023 1 z 5

Knížku jsem dostala darem, sama bych si ji asi nekoupila. Souhlasím s Kochy84, lehké čtení na záchod, bohužel pro plytkost příběhů to JKJ, kterého jsem četla dříve, nesahá ani po kotníky. Asi nejvíc mě dráždilo to, že od kamarádů v hospodě (hospodách) jsem slyšela spoustu zábavnějších a více vypointovaných příběhů a čekala, že se něco podobného objeví i v knize (nedočkala). Ale držím autorovi palce, snad to příště nebude další pastiš (už mám od kamarádky slíbenou další knihu autora).

Kochy84
Kochy84
19.02.2023 4 z 5

Na tohle máme doma takové označení, zní možná trochu hanlivě, ale není tomu tak. Takové knížce říkáme "záchodová literatura". Vím že se to nemá, ale asi jsem k tomu byl tak vychovaný a podobné lehké čtení je na záchod ideální.
Vlastně to nebylo nic objeveného nebo literárně hodnotného, nic co bych nečetl už dřív. Autor stejně jako já patří k milovníkům díla JKJ, zejména tedy Třem mužům ve člunu, a tak se tedy rozhodl udělat něco podobného jen přesunutého do českých reálií, takže se místo Temže jede Lužnice (a ve flashbacích několik dalších řek), jede se na kánoích stylem od kiosku ku kiosku a jinak je to vlastně stejné. Hezký to shrnula Táborská skupina Peshata v písni Pivény: "plujeme spolu po řece, na modrých lodích z pévécé, jak řeka tiše ševelí, přestáváme být dospělí.."
Oproti jiným knížkám, které jsem na tohle téma četl mi tu chybí nějaký nosnější příběh, všechno se tu děje tak nějak mimochodem, prostě chlapi jezdí na vodu, leccos už zažili a tady je něco jako deník z letošní cesty. I ten JKJ začínal tím, že cesta na Temži byla takřka životní nutností, hodně se plánovalo, balilo.. Šabachovi Čtyři muži na vodě byl zase "zoufalý pokus" o oddálení krize středního věku, Zdeněk Šmíd z Proč bychom se netopili udělal zase nakoukání do party vodáků, kam se jeden z nich chystá pozvat suchozemské děvče aby zjistil její připravenost k začlenění se do podobného kolektivu. Tady prostě chlapi jedou na vodu.
Ale ono to stačí. Rozhodně z toho nečišel nějaký kalkul jako v případě té britské kopie co jsem tu recenzoval asi 3 roky zpátky, nekřičelo z toho "Čumte jak umím napodobit styl Klapka Jeroma, jsem prostě dobrej," jako když píše Miroslav Macek pokračování Saturnina, tady prostě chlapi jedou na vodu. Tečka.
Jsem spokojený a abych se přiznal, začal jsem vážně uvažovat, které kamarády oslovím na podobnou cestu a jak to sakra vysvětlím doma.
P.s. knížku jsem si zařadil do výzvy jako Od začínajícího autora, podle všeho jde zatím o jedinou beletrii pana Klimka. Pokud ale napíše něco dalšího, rozhodně si to přečtu. Co třeba trochu víc rozepsat ty rodinné dovolené? Koneckonců i Tři muži od JKJ měli druhý díl..

Mira7
Mira7
31.05.2020 4 z 5

Vtipné čtení. Pokud se kniha inspirovala stylem psaní J. K. Jeromeho (přímo předlohu jsem nečetl), jak naznačuje obal, povedlo se styl napodobit a převést jej do českých reálií myslím dobře.

mikika
mikika
19.02.2019 4 z 5

naše voda byla o poznání veselejší, asi díky hladině alkoholu účastníků. ale holt když se sejdou samí akademici a filozofují o Platonovi... kniížka pro vodáky a milovníky Lužnice.

Tomáš Klimek
česká, 1979
2018  95%Staré cesty v krajině středních Čech
2014  60%Krajiny českého středověku
2018  70%Tři muži ve člunu jsou zpět
2023  53%Vyplavená smrt

Kniha Tři muži ve člunu jsou zpět je v