Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13151/bmid_tri-muzi-ve-clunu-o-psu-nemluve-46i-13151.jpg 4 1061 210

Tři muži série

Rozmarný příběh tří přátel, kteří se vypraví společně na několikadenní dovolenou po řece Temži, patří ke klasickým dílům světové humoristické literatury. Vyprávění je pestrou směsicí příhod a událostí, které je po dobu této svérázné výpravy potkávají na palubě jejich člunu i v pobřežních hospůdkách. Autor používá klidný, suchý humor, s jehož pomocí odhaluje lidské slabosti, návyky a zlozvyky a velebí přátelskou solidaritu a touhu po dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog) , 1889

Lieska
17.04.2015 3 z 5

Neviem... možno to spôsobil nie veľmi vydarený preklad, ale mne tá kniha nejako nezarezala... Nevravím, že je to nečitateľné, ale nespôsobilo to u mňa taký "haha efekt" (akože výbuchy smiechu), aký fanúšikovia tejto knihy uvádzajú...

Covenant
12.04.2015 3 z 5

I když je to hezké vyprávění, je v podstatě o ničem, bez nějaké slušnější pointy. Nic proti, ale kdyby to aspoň nebyla tak nafouklá bublina, považovaná za veledílo. Není to špatné, jen je to jako vyprávění u piva, co se nám stalo, když jsme byli 14 dní u vody. Nic, ale když už se ptáš, v noci byla hrozná zima, ve dne těžká dřina, jednou nás vyhodili ze břehu, bla, bla bla.... Ale jo, je to relax. Dvě věci mne dokonce pobavili - věšení obrazu ala Pat a Mat a trampoty v bludišti.

Zdendin
27.03.2015 3 z 5

Vtipné to bylo, ale asi jsem čekal o trochu víc. Možná to příště zkusím tolik nekouskovat a třeba se víc začtu...

sewista
26.03.2015 5 z 5

v pulce knihy jsem zjistil ze je opravdu zabavna :-D

mdracek
04.03.2015 5 z 5

Cesta tří mužů a psa Montmorencyho po Temži plná skvělých a vtipných příhod, které se jim staly cestou, nebo již před ní. Klasický anglický humor, který vždy potěší, doplněný pár historickými daty. Sem tam byla nějaká hluchá místa, ty však vynahradily situace typu "Nahlížení do domácího lékaře".

Rade
11.02.2015 5 z 5

Pro mě naprostá jednička, už od dob puberty, smála jsem se při čtení nahlas. Je neuvěřitelné, že takto aktuální může být tak stará knížka. Já četla vydání starší (SNDK Albatros 1966), když jsem pak objevila pozdější vydání, tak se přiznám, že se mi už nelíbil novodobější překlad.
V mém vydání byla ještě v první kapitole "horečka omladnic" - jako jediná nemoc, kterou hrdina zjistil, že ji nemá, v pozdějším překladu to byl již "sklon k samovolným potratům". Ano, jistě, v našem století už horečku omladnic nemáme, ale přece jen si nemyslím, že by se kniha měla při překladu takto přizpůsobovat současnosti...

Franc
21.12.2014 5 z 5

Mně kniha dala přesně to, co jsem od ní očekával - zábavu a oddych.

Tenhle styl humoru mi sedí a proto musím říct, že ja jsem se u čtení bavil.

Sice se občas vyskytly i hlušší místa, ale která kniha je nemá.

vlkodlaq
06.11.2014 3 z 5

Taková kniha vlastně o ničem. Lehce archaický styl spojený s dobou, ve které se odehrává. "Divoké" příhody Vás nutí zívat, přesto to přečtete, protože je to hlavně příjemně relaxační, žádný stress, žádné napětí, tak relaxační, že je lepší před spaním než tabletka Calminu :-)

kacaabba
28.10.2014 3 z 5

Když jsem slyšel několik epizod z knihy v podání Miroslava Horníčka, tak jsem po knize zatoužil. Ale ouha, zdá se, že Horníček pro svojí četbu vybral to nejlepší z knihy, takže to pro mne nakonec žádný objev nebyl.

Sarah01
15.10.2014 3 z 5

Na knížku jsem se docela těšila, ale příliš mě nechytila, i když místy určitě humorná byla, ovšem některé příhody byly psané tak hekticky, nepřehledně a až neuvěřitelně, že jsem je musela přečíst i několikrát po sobě, jak jsem se v nich ztrácela. Možná je to překladem, kdoví. Jediné co mě zaujalo, tak popisy městeček a krajiny kolem Temže.

Kloky
12.09.2014 2 z 5

Kniha mě bohužel moc neoslovila. Těšila jsem se, kdy se zasměju, ale bohužel se nestalo. Knihu jsem četla dlouho a musela jsem se do čtení nutit, tento humor mě nepobavil. Mrzí mě to, protože jsem se na četbu takovéto klasiky těšila...

Honzeecheck
03.09.2014 4 z 5

Fascinující, že je kniha víc než 120 let stará a přesto je zábavná. Po pravdě humoristickou literaturu vubec nečtu, maximálně tak Vonneguta, ale pokud si někdo dokáže dělat srandu především sám ze sebe, tak je mi to blízký. Spousta vtipů už zlidověla (práce mi nevadí, vydržím se na ní dívat několik hodin v kuse), pár jich vyjde na prázdno ale vzhledem k hubenosti knihy bych to doporučil každýmu.Hodně mě překvapili ty poetický pasáže, jasně je to nuda, nicméně fakt dobře napsaná. Jsem rád že Jerome nepodlehl týhle spisovatelský onanii a po pár stránkách barvitejch popisů to neváhá shodit blbym vtípkem.

mentoska
02.08.2014 5 z 5

Jako o nic opravdu nejde. Je to jen humorně podaná, sentimentální kniha s mnoha drobnými kapitolami. Dobře to napsala KOKA - kapesní nabíječka dobré nálady.!

zulanek
28.07.2014 3 z 5

Jsem zklamaná,čekala jsem smích,ale zřejmě mám příliš vysoké nároky na humornou knihu. Museli byste mě lechtat,abych se při čtení s chutí zasmála. Ale je to jen můj názor,vás třeba toto dílo rozesměje.

Jenutka
23.07.2014 4 z 5

Příjemná oddychovka o "ničem" :)

Pivísek
21.07.2014 3 z 5

Toto bohužel není můj styl humoru, takže jsem se párkrát mírně pousmála a to bylo tak všechno... Věřím ale, že si kniha své čtenáře určitě najde!

anibeni
28.05.2014 3 z 5

Vtipně napsaná kniha, která tady má vynikající hodnocení a která určitě i vynikající je, jenom asi ne pro mně... Na začátku mi to opravdu přišlo hodně povedené, ale postupem času už toho bylo nějak moc... Hodně mi to připomnělo Poslední aristokratku, u které mnoha lidem vadí, že ten humor je napsán prvoplánovaně a že se tam až moc tlačí na pilu - ano, to je pravda, ale úplně stejné je to i v této knize..

ThePetinka
25.05.2014 5 z 5

Už od začátku jsem byla příjemně překvapená atmosférou i celkovým nábojem knihy. První strany mi přišly naprosto nejvtipnější a nejtrefnější, hodně jsem se u nich nasmála. Bohužel postupem času mé nadšení trochu sláblo, i když, to podotýkám, nikdy zcela nevyprchalo. Ten pověstný anglický humor se mi snad nikdy neomrzí! Mám takové knihy ráda. Jen se tak napůl úst pousměju, kniha mi zvedne náladu a vlije čerstvou krev do žil. Přesně takový Tři muži ve člunu jsou. Suchý anglický humor, místy bohužel trochu říznutý jakýmsi poetickým blábolením a podrobnou historií každé malé vesnice na břehu Temže.
Pominu-li právě ony poetické odbočky a lekce historie, je příběh svižný a hezky člověku ubíhá. Autor k hlavní dějové lince přidává spoustu zábavných příběhů o milionech svých známých a známých jejich známých a známých známých jejich známých, kteří všichni do jednoho zažili něco, o co stojí se podělit. Rozhodně chápu, proč si kniha našla cestu do srdce tolika čtenářů.
Pokud máte rádi komické příběhy ze života a suchý anglický humor, rozhodně vám Tři muže ve člunu doporučuji (pozn. v některých vydáním se kniha jmenuje Tři muži ve člunu – o psu nemluvě). Mě osobně se moc líbila a její čtení jsem si užívala. Celé je to takové mile domácí a když už nic, vybaví vás kniha řadou výborných historek, které můžete vykládat svým známým, nebo známých jejich známých, nebo známým…. vždyť vy víte.
80%

Pavelpi
01.04.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha.Když jsem jí četl poprvé,všichni se doma divili čemu se směju.Pak mi matka nahlédla přes rameno a bylo jí to naprosto jasné.I přes některé popisy míst,které jsou zdlouhavé,děj mě bere i dneska.

SillverAngellus
14.03.2014 4 z 5

Skvělá oddychovka a člověk se i něco zajímavého dozví :) Paráda!

Anglie humor zfilmováno turistika dovolená léto humoristické romány

Jerome Klapka Jerome
anglická, 1859 - 1927
2007  80%Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)
1998  87%Tři muži ve člunu a na toulkách
1982  77%Malvína z Bretaně