Tři muži ve člunu

Tři muži ve člunu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44773/tri-muzi-ve-clunu-44773.jpg 4 1063 211

Tři muži série

Tři muži ve člunu je stará, ale mladá knížka, skutečný evergreen, knížka na pustý ostrov nebo na poličku s knížkami nejmilejšími. Byla napsána dávno, ale její kouzlo trvá, a budou ji číst ještě mnohé generace po nás. Získala si milióny čtenářů ve všech kulturních zemích světa a těch, kteří se k ní vracejí, sahají po ní večer, aby načerpali dobrou pohodu či příjemné sny, jsou denodenně statisíce. Nejlépe to vyjádřil Miroslav Horníček: ,,Vracím se k ní, když je mi dobře. Nebo když chci, aby mi dobře bylo."... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog) , 1889

PWM
18.08.2018 3 z 5

Tři muži ve člunu mají svůj věhlas a stalo se téměř povinností je přečíst, stejně jako téměř patří k dobrému tónu, mít je rád, ale co naplat, kniha už byla napsána před nějakým tím pátkem a je to z ní velmi znát… (Vydání Alois Srdce, 1929)

Kniha je plná tak velice jemného anglického humoru a vytříbené satiry, že jej čtenáři zvyklí na novodobý „třeskutý“ humor mohou lehce přehlédnout. Komu se líbí „pecky“ typu „Rafťáci“ a podobné, pravděpodobně Tři muže ve člunu příliš neoslní. Humor i styl vyprávění prostě odpovídají době, kdy ještě existovaly společenské konvence a ne vše bylo možné udělat, či vyslovit.

Jakmile knihu ale čteme s vědomím doby vzniku (1889), je s pokorou třeba uznat, že ačkoli popisuje svět, který již neexistuje, dobrodružství v místech, která by dnes již nikdo nepoznal, společnost, která již dávno vymřela, přes to všechno je stále neuvěřitelně aktuální a trefná a opravdu vtipná.

Celkově vzato: Můžete jí klidně číst i v tramvaji: nebudete smíchy padat ze sedadla, ale budete se stále jemně a decentně uculovat…

kneslova
08.08.2018 5 z 5

Četla jsem mnohokrát, geniální

niki-chan
20.07.2018 2 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, především z hlediska humoru. Ovšem onen pověstný humor se nekonal a ve finále nešel příběh ani dočíst, škoda...

Romžiry
09.07.2018 3 z 5

Asi jsem měla velké očekávání.

Chesterton
15.06.2018 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno. Řadím těsně za svého oblíbeného Saturnina. Přiblblé usmívání je velice výstižné :))

Jessica007
21.05.2018 5 z 5

Velice hezká knížka, v dnešní době - i mnohem dříve už jasná klasika, hodně jsem se u ní nasmála. Je taková odpočinková, veselá, líbí se mi anglický humor, báječně jsem si při jejím čtení odpočinula a přišla na jiné - veselejší - myšlenky. Pro mě knížka byla taková očista pro duši. Navíc jsem ji četla za krásného teplého počasí, takže prostě mi sedla. Že je taková - nějak psaná starším stylem - je pro mě plus. Prostě se mi moc líbila.

Rawen616
17.05.2018 4 z 5

Takové milé oddechové čtení s typickým britským suchým humorem. Válet smíchy se asi nebudete ale přiblble usmívat po většinu času nejspíš ano. Ve vaší knihovně si bude tahle knížka velmi rozumět se Saturninem:-)

snoopylady
04.05.2018 3 z 5

Pro mě mírné zklamání, nejspíš jsem měla moc velká očekávání vzhledem ke všem hodnocením, komentářům a doporučením.
Kniha byla určitě místy vtipná, vyprávění plynulo dobře, ale přeci jen jsem čekala víc.

berau
18.04.2018 3 z 5

Ten, kdo byl alespoň jednou na vodě či na vandru, tak se v tom musí najít. Já osobně jsem zažil v životě hned několik stejných momentů, které Klapka tak vtipně vypointoval do dokonalosti. A to včetně předčasného a zbabělého úprku z řeky domů :-)

michal999
27.03.2018 3 z 5

Za mě docela zklamání. Knížka je známá, braná jako jedna z nejlepších v oboru britského suchého humoru, ale já měl velký problém ji dočíst... Asi jsem příliš zmlsaný Wodehousem...

Manyna
07.03.2018 3 z 5

Mě tenhle humor docela sednul. Pobavila, ale znovu už si jí asi nepřečtu.

swon
27.01.2018 2 z 5

Uprimne receno jsem od knihy ocekavala britky a nekorektni britsky humor. A hlavne jsem si myslela, ze se budu chechtat od zacatku do konce. K tomu bohuzel nedoslo.
Nicmene, nekolik opravdu vtipnych momentu v knize najdete, ale doporucuji neocekavat prilis.

bruntal
15.01.2018 3 z 5

Čekal jsem něco trochu jiného. Odbíhání od vlastního vyprávění k jiným - občas historickým, občas smyšleným - příběhům mi vadilo.

Pav
21.12.2017 2 z 5

V knize jsou některé pasáže velmi vtipné, ale styl je prostě zastaralý. Zkrátka se mi nečetla dobře.

Melic
20.11.2017 3 z 5

Humor nebyl vysloveně můj šálek kávy, ale celkově je to takové pohodové čtení, že pocity mám spíše pozitivní.

micha-ella
19.11.2017 5 z 5

Četla jsem druhé vydání překladu do češtiny, byl to můj humor! Nevím, jestli to v dalších vydáních už není ono, mně humor vydržel.

Paja58
01.11.2017 2 z 5

Moc mě nezaujala.

felia
11.10.2017 5 z 5

Proč už současní autoři nesvedou psát knihy, ve kterých je humor, při kterém by se čtenář srdečně bavil? Bojím se ale, že milovníci Švejka této knize na chuť nepřijdou

frantisek8863
06.10.2017 4 z 5

Dobře vtipné i když se my občas zdálo, že se někdy zachází za humorem až do krajnosti. Jinak kniha má své kouzlo, příhody jsou vtipné, originálně pojaté a i po tolika
desetiletích mají své kouzlo, které jistě přetrvá další desetiletí pro další generace.

kara
28.09.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Musím se přiznat, že některé pasáže už umím skoro nazpaměť, ale stejně se k této knize čas od času zase vracím. Laskavý humor, který nikdy nezevšední a vůbec nevadí, že je to už poměrně dávno, co byla tato kniha napsána.