Tři muži ve člunu

Tři muži ve člunu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44773/tri-muzi-ve-clunu-44773.jpg 4 1061 210

Tři muži série

Tři muži ve člunu je stará, ale mladá knížka, skutečný evergreen, knížka na pustý ostrov nebo na poličku s knížkami nejmilejšími. Byla napsána dávno, ale její kouzlo trvá, a budou ji číst ještě mnohé generace po nás. Získala si milióny čtenářů ve všech kulturních zemích světa a těch, kteří se k ní vracejí, sahají po ní večer, aby načerpali dobrou pohodu či příjemné sny, jsou denodenně statisíce. Nejlépe to vyjádřil Miroslav Horníček: ,,Vracím se k ní, když je mi dobře. Nebo když chci, aby mi dobře bylo."... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog) , 1889

Eva2424
03.08.2022 3 z 5

Milé a oddychové čtení.
Čekala jsem příhody mužů cestujících ve člunu, větší část ale zabíraly vzpomínky a úvahy vypravěče. Taková správná blbost na nedělní odpoledne :-).

klaraj093
29.07.2022 2 z 5

Mě osobně tenhle styl nic neřekl a kniha nijak nezaujala.. Asi nejsem správný typ čtenáře na tento žánr. Neříkám že některé pasáže nebyli vtipné, ale spíše mě to nezaujalo.

Robodruh
10.04.2022 5 z 5

Co vám tato kniha přinese? Přesně to, co čekáte od anglické humoristické novelky. Typický britský humor, nonšalantnost, nadsázka a lehkost.

Corso
14.02.2022 5 z 5

Ako to ze som este nehodnotil tuto knihu? Uplny zakladny kamen mojej humoristickej kniznej zbierky. Laska k nej zacala este v skolskych letach, kedy som casto pocuval LP platnu s asi 6 kapitolami neodolatelne nacitanymi M.Hornickom. Ta zmes cierneho anglickeho humoru, ironie, satiry na vtedajsie pomery, groteskneho situacneho humoru, natesnane vsetko do maleho priestoru utlej knizocky. Stretol som sa s nazorom, ze Traja muzi niekomu neprisli vtipni. Za mna je to etalon humornej knihy. Ak jednu knihu od JKJ, tak tuto. Pokracovanie uz tak nesrsalo vtipom, a ostatne Jeromove diela su kolisavej kvality. Autor sa vekom ponaral do stale hlbsej depresie a beznadeje, hlavne po zazitkoch z Velkej vojny. Odzrkadlilo sa to aj na tvorbe. Traja muzi a maly Montmorency vsak nemaju chybu, je to zavan starych dobrych bezstarostnych mladickych gentlemanskych cias.

SittingBull
03.02.2022 5 z 5

Číra prdel. Inteligentné, trefné vo všetkom, o čom sa autor zmieni - a asociácie z neho prúdia ako voda v Temži, takže zmieni sa fakt o všeličom, vždy báječne presne a vtipne. V krutosmiešnej hyperbole popisuje a posudzuje správanie idiotských vecí (konzerva) a idiotských ľudí (chlapík, čo chcel aby vypadli), z duše mnohých prezradí protivenstvá falošne okiadzaných činností (noci v stane, kúpanie v rieke), reflexí moria klamstiev, s ktorými na perách hopkáme životom. Nesmierny autor, tento Jerome. Klapka - to vraj po maďarskom generálovi Klapkovi. Hádam bol tiež fasa.

Terez9119
04.01.2022 4 z 5

Absolutně triviální příhody trojice rozmazlených britských gentlemanů. Milé, vtipné, lehké, odpočinkové.

Eistee
06.11.2021 5 z 5

Tenhle druh humoru mi sedí. Skvělé. Hypochondrický záchvat popisovaný na začátku mě dostal.

Enehy
25.08.2021 4 z 5

Velmi povedená kritika anglického způsobu života. A že se JKJ navezl opravdu do všeho, vlaky a počasí nevyjímaje. Dokonce jsem se i párkrát nahlas uchechtla. A pokud se vám dostane do rukou vydání z roku 1957 s pruhovanou obálkou, budete mít i krásný vizuální zážitek.

petraj30
15.07.2021 5 z 5

To bylo tak blbý, až to bylo dobrý. V lecčem mi tato kniha připomněla Saturnina, ale jen tím lehkým a jednoduchým stylem psaní.
Někdy jsem nevěděla jestli mám brečet nebo se smát, tak jsem se smála, až jsem brečela:-). S takovými lidmi prožít jeden jediný den, by byl zážitek k nezaplacení. I to čtení byl zážitek k nezaplacení
Bylo to vážně skvělé a originální. Takhle jsem se dlouho nepobavila. Doporučuji

begonie226
29.06.2021 3 z 5

Úsměvné vyprávění o několikadenní výpravě tří přátel ( a psa ) po řece Temži okořeněné anglickým humorem. Nechce se věřit, že je této knize už přes stotřicet let.

katerina5544
07.05.2021 1 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo, pořád jsem čekala kdy se zasměju a bohužel, knihu jsem odložila a poslala dál. Stejně jako u Vejce a já a Stoleteho staříka jdu proti většině. Ani jedna z knih mi nepřišla vtipná :(

Hugoline
29.04.2021 3 z 5

Příjemný milý humor, který je místy prokládaný zajímavostmi z historie a geografie Anglie. Překvapilo mě, kdy byla kniha poprvé vydaná.

lordchaos
19.03.2021 5 z 5

Anglický (nikoli suchý) a hodně nadčasový humor! Ke knize mě přivedly některé vybrané pasáže skvěle interpretované MIroslavem Horníčkem. Slyšel jsem i od dalších herců (Hartl, Navrátil, Kaiser, Vízner), ale Horníčkovo podání, to ani není čtení, to je přímo herecký koncert! Doporučuji překlad J. Z. Nováka, který si s jazykem přímo hraje. Narazil jsem i na nějaké pozdější překlady, které už tak hravé nebyly.

oladnb
17.03.2021 4 z 5

Z prvních stránek jsem byla nadšena na 5 hvězd, ihned mi byl příjemný humor a styl psaní, u některých řádků jsem se smála nahlas a četla i několikrát. Čekala jsem trochu šťavnatější děj a posléze jak přibývalo odboček a vzpomínek, trochu mě to mrzelo. Pasáže o historii Anglie z okolí Temže samozřejmě nebyly nudné, ale možná až trochu vážné k celkovému žánru a charakteru knihy. Ale čtení bylo super, až překvapivě na dobu, v které knížka vznikla :-)

Yukon777
08.03.2021 4 z 5

Asi mám rád anglický humor, lebo rovnako ako Jerome sa mi páči napr. Amis. Túto knižku som si užíval a nevsúval som do toho žiadne očakávania, takže ma nesklamala. Rehotal som sa miestami nahlas a nechcelo sa mi od toho. Som pravdaže ďaleko od snahy byť objektíny či objektivizujúci. Dám štyri, lebo vytknúť je možné. No ja chcem vyzdvihnúť len to dobré, a to je kryštalická prdel takmer na každej stránke. Raz to dám znova.

Kiu
23.02.2021 2 z 5

Vlastně nevím co napsat....kniha měla úžasný potenciál, u každé z historek mě autor dokázal pobavit, to však bylo všechno. Děj se posouval velmi pomalu a už na začátku některých historek bylo jasné, jak skončí. Možná by mě více sedělo, kdyby kniha byla jako rozhlasová hra, nebo ve vizuální podobě (asi jako gag, nebo i divadelní hra). Bohužel v knižní podobě jsem se musela často nutit.

Lucyjee
27.01.2021 3 z 5

Příjemná klasika ideální na letní dovolenou.

josef2900
31.12.2020 4 z 5

Zábavné čtení k třech anglických gentlemanech, kteří jsou vyčerpaní životem a tak si vyrazí na výlet ve svém člunu. Autor umí hezky popisovat přírodu a prokládá knihu zábavným humorem

kirkous
24.12.2020 5 z 5

Mám stále v paměti, jak jsem si jako teenager v osmdesátých letech vytáhl tuto knížku z knihovny svých rodičů a jak dobrou náladu mi její četba dala. A dnes, na povzbuzení poněkud chmurné nálady, si pouštím audiovýběr v podání Miroslava Horníčka a dobrá nálada je zpět.

rumund
20.11.2020 4 z 5

Perfektní kniha. Člověk se k ní rád vrací a čte znovu.