Vikomt de Bragelonne alebo Po desiatich rokoch 4.

Vikomt de Bragelonne alebo Po desiatich rokoch 4. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29140/vikomt-de-bragelonne-alebo-po-desiatich-rokoch-29140.jpg 4 46 3

Sledujúc životné osudy mladého vikomta de Bragelonne, syna starého, dobre známeho Athosa, stretávame sa opäť aj s ďalšími hrdinami Troch mušketierov, s Porthosom, Aramisom a najmä s d’Artagnanom. Sú o tridsať rokov starší, no svojimi vlastnosťami, hrdinstvom, odvahou, statočnosťou, ktorými nás nadchýnali v prvých zväzkoch svojich príbehov, vedia nás upútať aj v rokoch, keď sa pomaly blíži súmrak ich života. Verše preložil Július Lenko... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Le Vicomte de Bragelonne , 1847

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Prostě to není ono. Sice lepší, než předchozí díly, ale těm prvním se prostě nevyrovná.

postrach
10.04.2020 4 z 5

Po dlouhe dobe,jsem sahla po klasice.Cte se dobre,ale jedna se o rozsahle dilo.Hrdinove od te doby,hodne zestarli a jiz to neni ono.

Igor1311
16.09.2018 5 z 5

Geniálne, perfektné zakončenie celej ságy o troch štyroch kráľovských mušketieroch. Dve predchádzajúce časti Vikomta, aspoň podľa mňa, trocha porkivkávali, ale jeho zakončenie zvládol Dumas bravúrne. Celá séria Troch mušketieroch je jeho najznámejšia a jednoznačne najlepšia. Spočiatku opisuje dobu vlády Ľudovíta XIII., ovplyvneného kardinálom de Richelieuom, neskôr prenáša dej do Anglicka, kde naši hrdinovia pomáhajú kráľovi a ich spletité životy ukončuje veľkolepým opisom doby vlády Ľudovíta XIV. Tu sa už zameriaval aj na ľúbostné pletky či intrigy, čo príbehu trocha ubralo na dynamike, no štvrtou časťou moje predsudky zbúral a zakončil vyše tridsaťročnú službu našich hrdinov v mušketierskych plášťoch. Dlho si bude spomínať na túto perfektnú série naprieč dejinami Francúzska 17. storočia.