Vikomt de Bragelonne alebo Po desiatich rokoch 3

Vikomt de Bragelonne alebo Po desiatich rokoch 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29139/vikomt-de-bragelonne-alebo-po-desiatich-rokoch-29139.jpg 4 110 6

Sledujúc životné osudy mladého vikomta de Bragelonne, syna starého, dobre známeho Athosa, stretávame sa opäť aj s ďalšími hrdinami Troch mušketierov, s Porthosom, Aramisom a najmä s d’Artagnanom. Sú o tridsať rokov starší, no svojimi vlastnosťami, hrdinstvom, odvahou, statočnosťou, ktorými nás nadchýnali v prvých zväzkoch svojich príbehov, vedia nás upútať aj v rokoch, keď sa pomaly blíži súmrak ich života. Verše preložil Július Lenko... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Le vicomte de Bragelonne (Dix ans plus tard) , 1848

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Toto pokračování mi nepřijde moc povedené. Je to sice klasika, moc se mi nelíbila.

Naďa2411
21.12.2023 5 z 5

Další díl mé oblíbené série připomenuta v aknize. Pěkný příběh z historie z období Ludvíka XIV. Autor se více věnuje politické situaci. Opět zdařilé dílo.

Baushka
18.03.2019 5 z 5

S třemi mušketýry jsem se sžila. O to víc mě asi mrzí ten konec. Tedy z jedné strany mě mrzí, že konec nastal, že již nebudou žádná další dobrodružství, žádné další plány a intriky. A z druhé strany mě mrzí, že konec nebyl tak pompézní jak jsem čekala, jak jsem si přála a jak by si tři mušketýři zasloužili. Jediný Portos opustil příběh, dle mého vhodným způsobem.

V souhrnu ale i tak tři mušketýry miluji a ctím a všem doporučuji.

katka134
03.12.2018 5 z 5

Všechny knihy o Dumasových mušketýrech hodnotím jako nádherné a jedinečné dílo.
Příběhy, které pohladí a potěší duši. Knížky, ve kterých zásluhou mistra vypravěče, nikdy nepřeskočím ani slovo.

..."Aramisi, něco přede mnou tajíte, cítím to."
"D'Artagnane, z čeho mě podezíráte?"
"Aramisi, jsme zde tři z naší staré čtveřice. Vy mě klamete, já vás podezírám a Porthos chrápe. Není to podivný trojlístek bývalých přátel na život i na smrt?.....

Kuža007
25.11.2018 5 z 5

Velkolepé ukončení mušketýrské ságy.

Andráse de la
01.08.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četl. A ta třetí část mušketýrů je ta nejlepší.