Tři mušketýři

Tři mušketýři https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91205/bmid_tri-musketyri-l95-91205.jpg 4 467 57

Dva díly v jednom svazku. Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII. Děj se odehrává za vlády Ludvíka XIII. s hrdiny d'Artagnanem, Athosem, Porthosem a Aramisem. Mladý d'Artagnan touží po jediném – stát se královským mušketýrem. Za svým snem se vypraví do Paříže, kde je přijat za člena královské stráže a má přislíbeno, že pokud se osvědčí, může se stát i mušketýrem. Při potyčce s vojáky kardinála Richelieu se spřátelí s mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem, a také pozná krásnou Constance Bonacieuxovou, služebnou královny Anny. Tehdy však ještě neví nic o tom, že královna bude muset brzy tvrdě soupeřit s kardinálem Richelieuem, který se dozví o jejím tajném ctiteli, anglickém vévodovi z Buckinghamu. Podaří se královským mušketýrům zachránit čest královny i přes nástrahy proradného kardinála a jeho vojáků? A splní se d'Artagnanovi jeho sen stát se mušketýrem? 23-100-78... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Les Trois Mousquetaires , 1844

MAVIS66
24.07.2020 5 z 5

Nádherný nadčasový příběh, který k nám promlouvá po staletí.

Ran
01.06.2020 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Všechny postavy jsou velmi dobře napsané.

666Jitka
06.05.2020 4 z 5

Asi nejslavnější klasické dílo z pera A.Dumase staršího, které zná snad úplně každý čtenář ať už z knihy, filmových zpracování anebo audio dramatizací. Jako vždy má děj dobrou zápletku i spád - díky tomu se kniha dobře čte.

Pavelpi
23.04.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase četl mušketýry a zase jsem si oživil všechna dobrodružství čtyř přátel,intriky mocných,souboje a další.Tuhle knihu jsem četl poprvé,když mi bylo asi šest let a pak ještě mnohokrát a letos jsem se k ní opět vrátil.Hlavně proto,že se mi ztratila kdysi poslední čtvrtá kniha a teď se mi jí konečně povedlo sehnat v antikvariátu a tak jsem dostal chuť si je zase jednou všechny knihy přečíst.Teď v téhle blbé době se mi to asi podaří.

Noisette73
15.04.2020 3 z 5

Ano je to klasika, ano Dumas je mistr pera, ale.... Je to rozvleklé a po nějakém čase mě všechny ty boje, šarvátky, intriky nějak omrzely. A ne nezamilovala jsem se ani do jednoho mušketýra. Ale jsem odhodlána za nějakou dobu přečíst znovu a zkusit to přehodnotit, jelikož mně to samotnou mrzí.

Lie
03.11.2019

Mušketýry miluju odmala, mám vydání s překladem Vrchlického, který je úplně skvělý, a poprvé jsem ho přečetla asi v 11ti. Miluju to prostředí, statečné mušketýry, dvorské intriky, tajemné dámy... Kdyby ta doba opravdu byla taková, jakou ji popisuje Dumas, skoro bych si přála v ní žít.

engelbert
16.10.2019 5 z 5

Nebudu opakovat, co zde již bylo napsáno. Dodám jen, že vydání z roku 1978 považuji za mimořádně výtvarně povedené.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Příběh tří, vlastně čtyř mušketýrů patří ke klasice literatury. Příběh se mi líbil, místy to bylo hodně roztáhlé, ale celkově dobré.
Hezký příběh a zkrátka : Jeden za všechny a všichni za jednoho!

Klára2216
26.03.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem musela dozrát a myslím, že jsem si jí přečetla v ten správný čas. Kniha mě velmi bavila a i přes její tloušťku mě přišlo, že nemá příliš hluchá místa. Postavy i prostředí je skvěle vykresleno a tak není třeba mít ani tak velikou představivost, protože tohle prostě vidíte před sebou. Skvělé

Jadla
27.02.2019 5 z 5

Znala jsem jen staré filmové zpracování, ale díky Patřičné čítance mi to nedalo a chtěla jsem si tenhle pomalu zapomínaný román přečíst. A jak jsem začala, nemohla jsem přestat! Je to mnohem plnější, poutavější, bohatší příběh než ten, který jsem znala z televize. A také nakonec o dost smutnější.

PlayEasy684
19.01.2019 5 z 5

Velmi tlustá a dobrodružná klasika, která má sice i trochu slabší chvilky (mylady uvězněna v Anglii), ale jako celek to funguje a my si nemáme na co stěžovat.

dia.riedl
28.11.2018 4 z 5

Konečně jsem se dostala k téhle knize.
První díl byl za mě lepší, dobrodružnější, úsměvný, milý, hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní.
Ve druhém díle se všechno neskutečně táhlo a vše se točilo kolem té zatracené ženské.
Ovšem konec to vyzdvihl a vyplatilo se na něj čekat.
Sluhové našich Mušketýrů mě bavili celou knihu. Felton byl také dobrá a zajímavá postava! Jen Konstance u mě ke konci knihy poměrně klesla, nu což.
Dobré, příjemné čtení.

Claudius
14.10.2018 3 z 5

Klasický příběh čtyř mušketýrů o tom, kde se najíst, kde sehnat peníze a kde se nechat vydržovat nějakou (pokud možno bohatou a skoro vždycky vdanou) paničkou. Trochu jsem od toho pod vlivem filmů očekával působivé akční dobrodružství o ochraně královny, záchranách pan v nesnázích, snad i muže se železnou maskou. Ačkoliv mise pro královnu se objeví, a pannu v nesnázích zachraňují tak nějak celou dobu (byť poněkud pasivně), nečekal jsem, že v knize budou hrdinové řešit to, koho půjdou vyjíst který den, protože jsou všichni zase úplně švorc. Nemluvě o historkách o Porthosovi zneužívajícím pohostinnost jak nebohého hostinského, tak jeho vévodkyně.
Jak zde v komentářích již bylo zmíněno, Richelieu působí jako vznešený politik, co celou dobu s d'Artagnanem sympatizuje, a ne jako zákeřný intrikářský had, za kterého ho všichni mají. Král naopak působí jako sobecký, neschopný slaboch nemilovaný vůbec nikým. I samotní mušketýři, ohánějící se věrností ke králi, bez váhání pomáhají krýt milostné vrtochy královny.
Mimochodem (spoiler), když vám někdo dá tu důvěru a svěří vám pod zámek hlídat krásnou ženu s tím, že je to manipulátorka a zabijácká mrcha, které nemáte věřit ani slovo, a vy, přestože tohle všechno víte, se necháte sbalit, pomůžete ji utéct a zabijete vévodu z Buckinghamu, jste idiot.

SSTknihy
27.09.2018 4 z 5

Tři mušketýři, to je dokonalý koktejl romantiky, přátelství, lásky, intrik, akce, pomsty i humoru. Myslím, že heslo „jeden za všechny a všichni za jednoho“ mluví za vše. Nebo znáte nějakou jinou větu z románu, která by natolik zlidověla a přešla do běžného života?

Galadwen
10.07.2018 4 z 5

Není to špatné čtení, na tak starou knihu vyprávěné ve svižném tempu (první kniha podle mne lepší než druhá), ale mám neblahé podezření, že ve věku mé dcery by se mi kniha líbila víc. No, co člověk v deseti prošvihne, už pak těžko dohání :-)

Snehulajn
01.05.2018 5 z 5

Viděla jsem několik zfilmovaných verzí této knihy, ale žádná se ani zdaleka nepodobá knížce.
Velmi se mi líbyla, i když je pro mě moc tenká, ale zase se dobře čte. Doporučuji všem co mají rádi dobrodružství napětí a všechno co tato knížka obsahuje.

MDKrupka
17.02.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha. Člověk se začte a nemůže se od knihy odtrhnout. Vřele doporučuju

knihovnička007
22.03.2017 5 z 5

Nádherná klasika, co víc napsat... každý zná... Přelouskala jsem před několika lety za hodně krátký čas, nádherná kniha :)

Peťulka8
09.03.2017 5 z 5

Tři mušketýři jsou klasika, je to skvělá kniha plná dobrodružství a přátelství. :-) Příběh je úžasně promyšlený a je v něm mnoho zajímavého.

Majdule
25.02.2017 5 z 5

Vydařený návrat po dvaceti letech. Příběh, který jsem jako dítě milovala, má pro mě pořád šmrnc a eleganci, je zábavný, výborně se čte, umí dojmout i rozesmát. Jediné, co se změnilo, jsem já. Najednou vnímám D'Artagnana spíš jako nezralého klučinu s přehnaným sebevědomím. Athose jako snobského chlápka, který svou uzavřeností škodí zejména sobě. Aramise jako okouzlujícího pokrytce a Porthose jako trochu jednoduššího chvastouna. A co hůř, ten mnou nenáviděný Rochefort se vlastně v ději moc neprojevuje, a když, tak buď plní rozkazy a při setkání s D'Artagnanem si ho (celkem pochopitelně) moc nevšímá, stvůru tedy nepřipomíná. To samé Richelieu, kterého vnímám spíš jako šikovného politika. Snad jen král je pořád stejný slaboch.
Tak si říkám, jak je budu vidět za dalších dvacet let?