Tři mušketýři 2. díl

Tři mušketýři 2. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47060/tri-musketyri-2-dil-47060.jpg 5 686 48

Na sklonku války mezi francouzskými katolíky a protestanty se odehrává nesmrtelný příběh čtveřice statečných mužů meče, jejž okořenil autor dvorskými intrikami, romantickou láskou a zejména svou strhující fantazií. Hrdinská dobrodružství báječných mužů řídících se nádherným heslem „Jeden za všechny – všichni za jednoho!“. Jeden z příběhů legendární čtveřice „tří mušketýrů“, kteří se umějí udatně bít, královsky bavit i náruživě milovat a vrhají se střemhlav do všech nebezpečných dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Les Trois Mousquetaires , 1844

AnneEyre
08.05.2014 3 z 5

Vděčné čtení. Převážně dějová kniha, snadno pochopitelná a příjemná ke čtení, jedna z těch, které bych doporučila lidem, kteří prostě jen potřebují něco přečíst. Kniha odpočinková. Chvílemi mi připadalo, jako by byl způsob psaní velmi výrazně odlišný, takže zatímco jedna kapitola se četla lehce, u jiné jsem trpěla s každou větou.
Stále jsou pro mě Tři mušketýři knihou hodnou přečtení.

adorata
23.02.2014 4 z 5

Přečtení této knihy se rovnalo okamžiku zjištění, že všechny dosud zhlédnuté filmové verze nemají s psaným originálem vlastně vůbec nic společného. Bohudík!

Ladys
16.02.2014 5 z 5

Už jsem psal u prvního dílu. Zásadní klasika mého dětství!!!! A chystám se to číst zas. Už po třetí. Protože jsem se dokopal ke koupi zbývajících dílů a bez začátku to číst nebudu

Pink Martini
14.12.2013 5 z 5

(Uwaga spoilery!) Strávila jsem dětství s nosem zapíchnutým do Tří Mušketýrů. Tahala jsem je všude. Každý léto jsem si připekla záda, protože jsem se nebyla schopná odtrhnout od čtení a otočit se. Nejlíp se čtou v létě a u babi na zahradě. Zaručeno.

Utekla jsem od Rychlých šípů, který mě nudily, do francouzských bataliónů a nenašla cestu zpátky. Tři Mušketýři mě naučili všechno. Že s nejbližšími přáteli (zhruba třemi) se lze postavit i všem gardistům kardinála Richelieu a vyjít z toho se zdravou kůží. Že není radno slepě věřit eminencím v červených pláštích s kříži na krku a vyplatí se spoléhat na bystrou mysl a pádnou ruku. Že není dobré naštvávat ženský, protože jsme úděsně pomstychtivý a na potkání vám čmajznem přívěsky, který jste dostali darem od zamilovaný francouzský královny. Že na šermující fešáky se pěkně kouká, sluhové jsou vypečení a v ničem si nezdají se svými pány, že Francie je nádhernej kout země, Gaskoňci jsou dubový palice a Athos je prostě nejlepší!

Jak jen se odřel a zničil ubohý papírový obal... asi jak mi rupnul v Černé Hoře do Jadranu a pak málem ještě jednou do polívky. Zbožňovala jsem všechny postavy, našla jsem pochopení i pro mrchu Mylady a lotra Rocherforta. Zbláznila jsem se do francouzských hradů, intrik a šatů s korzety a perlami. Do dneška mě fascinuje lehkost Dumasova stylu, jeho pero muselo klouzat po papíře stejně snadno jako čepel d’Artagnanova meče. Je snadné propadnout mušketýrskému kouzlu. Srdcovka. Za výbornou čtivost, která člověka nepustí a ‚ještě jednu kapitolu a pro dnešek dost‘ se protáhne minimálně na pět dalších, potom čtenář hravě odpustí některé podivné náhody a zvraty na poslední chvíli. U dalších pokračování se mušketýrská tématika trochu zajídá, ale první dva díly jsou nesmrtelné. Ideální čtení na letní prázdniny s dobrodružstvím. Nejenom pro děcka. Po získání občanky prostě přeladíte z obdivu k sladkému d’Artagnanovi a jeho naivní holčině k tragickému duu Athose s Mylady. Pořád se nebudete moci odtrhnout.

Díky za pěkný dětství a letní klasiku s Třemi šermujícími chlapci a jedním bonusovým Gaskoňcem, monsieur Dumas! 5/5

hortenzie
19.01.2013 5 z 5

Krásný příběh z doby Ludvíka XIII. Od Dumase mám ráda především Mušketýry a Hraběte Monte Christa, další knihy mi už tak skvělé nepřipadaly - že by skutečně některé sám nenapsal a pouze se pod ně podepisoval?

Alix
20.11.2011 4 z 5

V dětství jsem byla Mušketýry úplně posedlá a četla je pořád znovu a znovu, úplně jako blázen. I dnes se jich nezříkám, Dumas byl mistrem slova a historii dokázal podat naprosto fantastickým způsobem.

WEIL
17.08.2011 3 z 5

Miloval jsem je jako dítě, ale filmové, kdy dávali hodně filmů o třech mušketýrech v TV.

Když jsem je ale četl, tak už mi to tak zajímavé nepřišlo. Jen jsem se divil, že hráli tenis.

pet-kyval
08.11.2010 5 z 5

[023/10] První i druhá kniha mají něco do sebe, ale nemohu se ubránit tomu, že druhý díl je daleko více temný, odehrávají se v něm daleko pochmurnější a vážnější události v jednotlivých dějstvích a jde v něm doslova o životy.

Zatímco v knize první se smrt bere jen jako doprovod, který se hlavních hrdinů přímo nedotýká a člověk si nad tím příliš hlavu neláme, zde se už palce zavírají do pěstí a až do posledních řádků porůznu dramatických scén se doufá, že se to nejhorší stát nemůže a nestane. Pohybujeme se na bojišti kde kulky hvízdají a bajonety bodají, koně padají na své jezdce a dělostřelecká salva rozmetává falangy na cáry masa a hadrů… Dělám si legraci. Tak dramatické to doopravdy není. To by totiž nebyl Dumas. Je vidět, že se ale jedná pouze o vedlejší frontovou linii.

Daleko více se čtenář seznámí s úlisnou postavou kardinála v červeném hábitu, jeho překrásnou vražedkyní a další zlovolnou čeládkou. Intriky tu fungují opět geniálně, že to leckdy i žluč nadzvedne a ten na koho prsty pomsty mohou dosáhnout, ten zaplatí, někdy krvavěji a jindy méně. Není tu tolik vedlejších postav, což jen dokazuje, že se jedná o závěr příběhu a na nová seznamování většinou není čas, pokud ten dotyčný/ná nejsou odsouzeni vbrzku pod sekeru mistra popravčího.

Jako sladká závěrečná tečka je to kniha opravdu hodnotná.