Tři mušketýři 2. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na sklonku války mezi francouzskými katolíky a protestanty se odehrává nesmrtelný příběh čtveřice statečných mužů meče, jejž okořenil autor dvorskými intrikami, romantickou láskou a zejména svou strhující fantazií. Hrdinská dobrodružství báječných mužů řídících se nádherným heslem „Jeden za všechny – všichni za jednoho!“. Jeden z příběhů legendární čtveřice „tří mušketýrů“, kteří se umějí udatně bít, královsky bavit i náruživě milovat a vrhají se střemhlav do všech nebezpečných dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47060/tri-musketyri-2-dil-47060.jpg 4.6613
Série:

Tři mušketýři 2.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Originální název:

Les Trois Mousquetaires, 1844


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Tři mušketýři 2. díl

SputnikV
12. června

já mám několik vydání této knihy - nezkrácených, prosím. ale protože jsem jako první četl to v překladu Jaroslava Janů, je mi tento překlad nejbližší a považuji jej za nejlepší

Johny_H.
08. května

Ač některé pasáže na můj vkus byly rozsáhlé tak scény s Milady jsou pro mně osobně nejlepší a musím dát 5/5 hvězd.


Fany09
09. února

Úplně super

ddkk
25.04.2020

Mám krásně vybavené vydání 1. a 2. dílu z roku 1996, s původním překladem Jaroslava Vrchlického a rovněž bohatými původními perokresbami. Četla jsem ale modernější vydání tohoto díla - Vrchlického čeština, květnatá a šťavnatá, je přece jen spíš už jen pro pokochání ducha.

A tak jen něco málo z klíčové scény díla:

...Tanec trval hodinu, měl šestnáct oddělení....král získal z privileje svého, že mohl opustiti dámu svou, kde stál, aby se mohl živě přiblížiti ke královně.

"Děkuji vám, madame," pravil k ní, "za ochotu, již jste projevila vůči mému přání, ale zdá se mi, že vám chybějí dva závěšky, a přináším vám je."
Při těch slovech podával královně dva závěšky, které mu odevzdal kardinál.

"Jak to, sire!" vykřikla mladá královna, hrajíc překvapenou, "vy mi dáváte ještě dva jiné, budu jich tedy míti čtrnáct?"

Král počítal, a dvanáct závěšků bylo na rameni Jejího Veličenstva.
Král zavolal kardinála.

"Aj, co to znamená, pane kardinále?" ptal se ho hlasem přísným...

Překrásná kniha, ozdoba každé knihovny...doporučuji.

Atanone
04.03.2020

Netroufla bych si říct, kolikrát jsem tu knihu četla. Jako malá, jako mladá a pak jako starší. Jako malá holka jsem se zamilovala do Athose a jako dospělá jsem pochopila proč. Teď ještě zbývá-no jasně, přečíst si to znovu ☺

Mystifica
13.01.2020

Čtivé a jednoduše napsané, stejně jako první díl. V tomhle jsem ale trošku přeskočila, protože už mě nebavily sáhodlouhé pasáže o milady. Nicméně to jejímu charakteru dodalo hloubku (aby o ní na konci knížky zase se vší parádou přišla). Nejlepší filmové zpracování druhého dílu je asi to anglické. Tady se mi i nejvíce líbila postava kardinála, která je opět v knížce o něčem trochu jiném než ve filmu. Knížka není náročná, je určitě vhodná na dovolenou, či nenáročnou zábavu.

KLADIK
23.11.2019

Tak jak u prvního dílu! Otázky zní. Proč? Proč jsem tuhle skvělou knihu četl až teď? Proč jsem dal přednost jiným knihám? Jako malý kluk jsem chtěl být taky mušketýrem , ale díky filmům o nich. Další otázka zní. Kterým mušketýrem ze tří jsem chtěl být?

Slůník
16.11.2019

Jednička bez dvojky jako... dovolená bez knihy?!

1