Tři mušketýři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Francie, rok 1625. Zemi vládne Ludvík XIII, ale jejím skutečným panovníkem je proradný kardinál Richelieu. Mladý Gaskoněc d'Artagnan se rozhodne opustit rodný kraj a vyrazí do Paříže za štěstím. Otec ho poslal za svým přítelem a kapitánem královských mušketýrů panem de Tréville a na cestu ho vybavil doporučujícím dopisem, stařičkým koněm a velmi ostrým kordem. Jenže už na cestě se mladý šlechtic dostane do potíží - tvrdohlavost a nabroušený jazyk způsobí, že ho v jednom hostinci nechá zbít jakýsi vznešený pán a poté mu sebere jeho průvodní listiny. - Tak začíná slavný příběh o cti i zradě, lásce i nenávisti a o nesmrtelném přátelství odvážných mušketýrů, který se nesmazatelně zapsal do světové literární historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194778/tri-musketyri-vqQ-194778.jpg 4.5362
Série:

Tři mušketýři


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Omega
Originální název:

Les Trois Mousquetaires, 1844


více info...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Tři mušketýři

Irsaf
29. července

Tady dávám 5 hvězd...
Audiokniha v podání několika slavných jmen se mi vážně hodně líbila...

baji42
30. dubna

Dobrodružství, romantika, láska, intriky, přátelství a čtyři mušketýři.


andrii24
03. února

Ostří, které tupí chutě, tu pýchu prachových peřin. Do třmenů, muži šlechetní, trubadúři zvonivých mečů. Vy slyšíte i malé mušky podšitého času. Slyšíte na čest, věrnost věků.

mulderka
12. ledna

Rozdíly mezi knižní klasikou a jejími četnými filmovými zpracováními:

Filmy: / osobně mám nejradši verzi s Michaelem Yorkem :-) /
- mušketýři jsou vylíčeni jako sympaťáci největší a mylady s kardinálem jako bezmezní zlouni
- více akce, méně roztahaných dialogů /samozřejmě, na plátně/obrazovce musí děj odsýpat ;-)/

Kniha:
- pro dnešní zrychlenou a povrchní dobu trochu moc rozvláčná a natahovaná, něco by se vynechat určitě dalo, jenže kdo se odváží upravovat?
- ale: zase je tu lépe popsána a charakterizována doba 17. století se všemi tehdejšími zvyky a mravy a rozdílností v myšlení tehdejších lidí. A to už se nám zářní hrdinové mění v lidské bytosti s rozmanitými nectnostmi, smýšlející a chovající se podle úplně jiných zásad a motivací, než bychom od nich čekali. Hezky to o pár komentů níže shrnuli uživatelé Claudius a Majdule.
Když to nějak uzavřu: pokud se chcete jen tak na dvě hodinky pobavit, anebo se s mušketýry teprve seznámit, pusťte si film. Knížku budete louskat o hodně déle, zato se spolu s prožitkem napětí a dobrodružství hodně poučíte, jak to před těmi už pomalu 400 lety chodilo.
No a hodnocení? Klasika klasikovatá, která se čte už skoro 180 let, to už samo o sobě volá o maximální počet hvězd. Půlku té poslední bych ubrala za výše zmíněnou nadměrnou délku. Pan Dumas byl prostě ukecaný :-D

Damonka12
03. ledna

Už jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Muzikál na Brodway miluji, ale tohle mě zklamalo. Nejspíše proto, že jsem byla ovlivněna tím dokonalým muzikálem. Kniha pro mě byla moc popisná a celkem nudná.

bigal
25.11.2020

Moje dětství. Přečetl jsem Tři mušketýry asi stokrát. Plný počet!!!

kilometr
03.11.2020

"Ach,pánové,nechme nehody stranou,život je směsice drobných strastí,které filozof zkoumá se smíchem.Buďte moudří jako já,pánové,sedněme si ke stolu a pijme.Budoucnost se nikdy nezdá tak pěkně růžová,jako přes sklenku chambertinského."100%.

draka
24.09.2020

Krásný román, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Poprvé jsem knížku četl, když mně ji půjčil kamarád ještě na základce. Pak se mi podařilo koupit toto krásné vydaní s původními ilustracemi. Je to nádherný příběh, který bude vždy přitahovat čtenáře bez rozdílu věku.

1