Tři mušketýři 1. díl

Tři mušketýři 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43701/bmid_tri-musketyri-1-dil-43701.jpg 5 863 118

Nejslavnější historický román Alexandra Dumase. Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII.

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Les Trois Mousquetaires , 1844

Andráse de la
30.03.2014 5 z 5

Historii mám ze všeho nejradějí a zvlášť když jde o dobrý napínavý román např. od Dumase.Tři mušketýři je má druhá nejoblíbenější kniha(hned po Řec. bájích) a nejlepší část z ní je třetí-ještě po deseti letech aneb Vik... . Napište, kdo se vám z celé série mušketýrů líbí nejvíc. Samozřejmě že Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan jsou hlavní postavy a jsou tam nejlepší, ale mně se nejvíc líbila charizmatická AURA DE MONTALAIS, která celý příběh okořenila. Jen lituju, že je tam, tak málo.
A KDO JE VAŠE OBLÍBENÁ POSTAVA ?

Ladys
16.02.2014 5 z 5

Zásadní dobrodružství mýho dětství. To byla parta. Jeden za všechny! Všichni za jednoho! Miluju to do dnes

KikiZ
28.01.2014

Jedním slovem nádhera!!!! Taky bych jednou chtěla potkat muže tak ušlechtilého jako Athos, bodrého jako Porthos, krásného jako Aramis a bezhlavě statečného jako d Artagnan. Bohužel, nepotkám, ale snít můžeme vždycky, to nám nikdo nevezme.

Mercatino
10.11.2013 4 z 5

Cítím se jako po přečtení velkého románu, hlava v oblacích historie. Zamyšlení nad otázkou co má kniha člověku dát, odpovídá kniha ve svých posledních strhujících kapitolách. Kniha mušketýrů není jen tak ledajaká komedie jak jsem se zprvu domníval, ale velmi vážná věc. Asi nejvýraznější postavou v knize je ta mrcha Mylady, která je v knize pečlivě psychologický rozkreslená a ten závěr, docela masakr a přece jsem rád, že ta kniha není ukončena klasickým happy endem.

starenapanena
23.10.2013 5 z 5

Co dodat? :-) Klasika ,nádhera. Já vím v dnešní době....ale přesto ....

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Pěkná knižní klasika! :)

Andráse de la
01.08.2013 5 z 5

Hned po ŘECKÝCH ''BÁJÍCH"je to má nejoblíbeněší kniha. Nejvíce mě bavila 3.část, ale úplně všechny jsou na 10 hvězdiček z pěti.
Četli jste někdo něco jiného od Dumase st. . Já už spoustu.

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Jako dítě jsem ji na dva pokusy nedočetl. Ale později mne okouzlila. ;)

bobina58
18.06.2013

Přečetla jsem všechny 3 díly, dobrodružná ,plná intrik a lásky. Krásný román, který nikdy nezevšední.Líbilo se mi to i jako film.Ale kniha je kniha.

Lucie123
10.05.2013 5 z 5

Tři mušketýři... není co dodat - moje srdcovka =D. Krásný příběh, velmi čtivě napsaný, z prostředí Francie... Prostě paráda. Je to zřejmě moje nejoblíbenější kniha...

tyzik.cejka
06.05.2013 5 z 5

ty pravé mušketýři jsou tohle

kniholka
09.02.2013 5 z 5

Hltala jsem to téměř v kuse o prázdninách a zbožňovala jsem Aramise.

hortenzie
19.01.2013 5 z 5

Nádherné, dobrodružné, historické - co víc dodat? A skvělý dvoudílný film někdy z konce 50.let, který se celkem držel literární předlohy.

Jackjelly
28.07.2012 5 z 5

Dá se něco napsat k něčemu tak klasickému. Holky možná ale kluci co záviděli D´Artagnanovi nemohou nic dodat jen - bylo to skvělé ale život nás naučil. A nebo že by všechny ne? Pořád doufám že 3 za 1 a 1 za všechny občas ještě platí ...

Argony
21.05.2012 5 z 5

Suprová knížka, která mne přivedla k francouzské historii, chladným zbraním a historickým románům vůbec. Ještě jako žákyně jsme si ji se ségrou nahlas předčítaly, včetně několika pokračování. Je zajímavé porovnávat knihu s filmovým zpracováním např. různé druhy smrti paní Bonacieux.

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

Dnes již klasické a legendární dílo. Nemůžu přijít na jedinou věc, kterou bych Dumasovi vytkl. Je výborným vyprávěčem, sám promlouvá ke čtenáři, doplňuje děj, jeho postavy nejsou černobílé a ne vždy jednají správně (zkrátka jsou lidské), výborně popisuje události a z jeho děl přímo mluví duch té doby. Prostě nemůžu jinak, než dát za plný počet, ty čtyři chlapíky jsem si doslova zamiloval. Nádherný příběh o jejich oddaném přátelství a rytířské odvaze.

Addie
28.03.2011 4 z 5

Stačí si zvyknout na jazyk doby, pak se čtou jedna báseň...
Mám ráda zobrazovanou vznešenost, jak v mluvě, tak v chování, takže pro mě kniha byla požitkem s prožitkem.
A nikdy mi nepřestane imponovat jejich oddanost a "bratrství".

pet-kyval
30.11.-0001 5 z 5

[021/10] Dumas byl pro mne jedna velká záhada. Neúmyslně jsem se mu vyhýbala jako čert kříži a teď je mi to docela i líto, protože jsem si k němu stejně nakonec našla cestu, takže jsem utíkala zbytečně a připravila jsem se tak v dětství o skvělé imaginární(?) světy. Dokonce si získal moji náklonnost a přízeň, protože jeho styl je natolik lehoučký, že člověka vyloženě baví jeho texty číst. No a co, že jako člověk to nebyl zrovna vzor všech ctností.

Rozložení pasáží bylo velmi vyrovnané. Střídá se zde popisné vyprávění s plynulou akcí, to vše lehce okořeněno naivností a papírovou chrabrostí. Jednotlivé charaktery jsou vybroušeny do patřičných mezí a zajímavých detailů a i když se na samotném hlavním hrdinovy dá najít pár morálních chyb, dodává to jeho jménu jen většího lesku a realistické lidskosti.

Ke všemu původní ilustrace, které se opakují i ve vydání z roku 1958 (jiná nemohu posoudit), tomu dodávají neuvěřitelný půvab a pro člověka je úžasný požitek otáčet každou další stránku a bedlivě zkoumat výjevy z příběhu. Je tu vidět, jak moc si dali francouzští filmaři záležet po výtvarné stránce, protože kostýmy z populárního snímku povětšinou odpovídají původním uměleckým ilustracím z knih. Myslím si, že dnešní ilustrátoři by si z podobných kreseb starých mistrů měli brát příklad, protože to co je dnes k vidění a považováno za umění je, ve velké většině, neuvěřitelný kýč.

'Tři mušketýři' jsou dílem pro každý věk. Možná, že mladý člověk si z toho dokáže vzít daleko více dobrodružství, ale dospělý pro změnu může ocenit tu uměleckou formu. Vyjadřovací schopnosti, ladnost, plynulost a i trocha té charakterové psychologie.