Tři mušketýři 1. díl

Tři mušketýři 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43701/bmid_tri-musketyri-1-dil-43701.jpg 5 861 118

Nejslavnější historický román Alexandra Dumase. Dobrodružství čtyř nerozlučných přátel v neklidných časech vlády Ludvíka XIII.

Literatura světová , Dobrodružné , Historické romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Les Trois Mousquetaires , 1844

kikina67
01.03.2016

Knihu jsem četla několikrát, patří k mým nejoblíbenějším, nyní jsem se poprvé dostala k překladu od Vrchlického a vůbec mi nesedí.Není to takové příjemné čtení jako dřív,spíš už hledím,abych se dostala k závěru a už vím,že se k tomuto vydání nevrátím. Máte někdo podobnou zkušenost ?

yenda1
21.01.2016 5 z 5

Karmínový přebal knihy patří k nejprvnějším vzpomínkám. Pokud vezmu knihu do ruky vidím spousty vrásek, má svá léta. Vnitřek však zůstal nedotčen.
A vy, kdož stále odmítáte připustit, že svět je plný záhad, slyšte. Otevřel jsem onehdá Tři mušketýry. Po chvíli čtení se můj nos bezděčně přiblížil k rozevřené knize. Na lusknutí prstů sedím ve svém pokoji. Je mi dvanáct let. V ruce držím Tři mušketýry. Nevnímám příchozí návštěvu. Chci být sám a číst. Je mi jedno, že je léto a venku je hezky. Chci číst, nerušte. První láska je jen jedna. Narodil se další čtenář.

Pavluchka
08.01.2016

Krásná a čtivá knížka, která nestárne.

angelice
04.12.2015 5 z 5

Nesmrtelné!

avalonek
20.09.2015 5 z 5

Moc hezká kniha,která má pořádny děj a hlavu i patu..Super

astroweb
07.08.2015 5 z 5

Po čtyřiceti letech jsem oba díly přečetl již po deváté. Parádní dílo, prostě jednička s mnoha a mnoha hvězdičkami.

Mušketýři
28.07.2015

dobrý den dají jse sehnat všechny 2 knihy tří mušketýrů ?? děkuji moc napište mi obchod děkuji ! :) :) prosím .

marcela6183
15.07.2015 4 z 5

Oba dva díly jsou pro mne jednou krásnou pohádkou. Dodnes (i když to dost mrší jednotlivá televizní zpracování). Vždycky když mi někdo pustí dveře na rypáček, mám chuť ho poslat na výchovnou d'Artagnanovu lekci k Athosovi... Má to tu správnou špetku Dumasovského humoru a inteligence, která dělá pro mne celý příběh jedinečný. Díky knize je mi sympatická dokonce i postabva kardinála. I když je to pohádka, postavy nejsou černobílé. d'Artagnan a Aramis jsou děvkaři (na co?!?), Aramis morous a Porthos ožrala a rváč. Dohromady skvělá parta na pozadí hirostických událostí.
Jeden za všechny a u mne za čyři.

woodward
23.06.2015 5 z 5

"Vy se bijete s tímhle pánem, Athosi? Ale s tím se přece biju já!" Scéna v klášteře bosých karmelitánů, kde tři souboje musí ustoupit čtvrtému a D'Artagnan si zvolí své přátele a nepřátele, patří nepochybně k tomu nejsilnějšímu ve Třech mušketýrech i v celé francouzské, neřku-li světové literatuře. Vyprávění o přátelství, věrnosti, milostných pletkách a politických intrikách; řinčící meče a krásné dámy - kdo by na to kdy mohl zapomenout? Čaroděj Alexander Dumas starší napsal román, v němž velikán francouzských dějin kardinál de Richelieu obdržel úlohu padoucha a je v ní bohužel ztvárněn tak dokonale, že ho dnešní veřejnost (pod vlivem většinou dost přihlouplých filmových verzí příběhu) považuje za opravdového zlosyna, jímž ve skutečnosti vůbec nebyl, a to ani podle Dumase. Tři mušketýři jsou nádherní, dokonalí, věční a já se k ním budu věčně vracet.

Alinka2
06.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, ačkoliv nechápu, jak se mohl d´Artanan zamilovat do lady Clark, když ještě před 20 stránkami říkal, jak má rád tu svou Constance. Celkově se mi kniha opravdu velice líbila, byl tam vše, co by kniha měla mít: zápletku, zajímavý děk, dynamičnost, lásku. Alexander Dumas píše velice zajímavě, jasně, s hlavou a patou a vtipně. Doporučuji.

konicekbily
29.04.2015 5 z 5

Četl jsem ji za svůj život několikrát, patří mezi nejlepší.

susu
16.04.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha ve třinácti letech.

Lily28
02.04.2015 5 z 5

Nezabudnuteľné klasika a môj milovaný Aramis :D Jedna z prvých "dospeláckych" kníh, čo som čítala, prirástla mi k srdcu.

Rade
18.02.2015 5 z 5

Oblíbená kniha (oba díly) již z dětství. Žádný film se jí nevyrovnal. A můj oblíbenec - zasmušilý Athos s tajemnou minulostí. Když jsem byla ve 14 letech prvně v Paříži, hledala jsem uličku Ferou, ve které podle knížky Athos kousek od Lucemburského paláce bydlel. A já ji opravdu našla a v mých očích se tehdy postavila na úroveň ostatních pařížských pamětihodností . :-)

Franc
05.01.2015 4 z 5

Těžko napsat něco nového, aby člověk neopakoval to, co již bylo uvedeno níže. Autor opět prokázal, že je mistrem pera. Jazyk už sice v kontextu dnešní doby působí krapet archaicky, ale to knize neubírá nic na čtivosti a napínavosti.

janasim
10.11.2014 5 z 5

Příběh,který stojí za to si přečíst a ne jen vidět!

Natique
05.10.2014 5 z 5

Krásná knížka, která se čte sama. Dobrodružství, přátelství, krásné ženy, a vše okořeněné vskutku vytříbeným humorem.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Naprostá klasika mezi dobrodružnými romány! Četl jsem obě knihy poprvé už jako školák a teprve později jsem viděl několik povedených i nepovedených filmových adaptací. Na knihu ale žádný film nemá, tu atmosféru Dumasových mušketýrů si prostě musíte vychutnat četbou. Jako kluk jsem se s mušketýry zcela ztotožňoval, d'Artagnan byl můj oblíbený hrdina. I v dnešním světě si myslím, že mnohé mušketýrské zvyky a vlastnosti by byly lidem k užitku (čest, věrnost, statečnost, kavalírství ...).

"Jeden za všechny, všichni za jednoho!" :-)

Aaron Lewis
14.08.2014 5 z 5

Hmm… až je i smutno, když si uvědomím, že jsem knihy (2 části) dočtla a je konec… a takový ty dovětky, že se Porthos oženil s tou vdovou, Aramis se stal knězem nebo vstoupil do kláštera, Athos zmizel, že něco dědil a D’Artagnan se stal velitelem… Opravdu jsem sama dost překvapená, jak se mi kniha líbila. Četlo se to strašně snadno, za tři dny, Tolstoj to není, mohlo to být epické něco jako Pán prstenů! Ale budiž… Postavy mohly být podrobnější a více vykreslené, takhle to bylo tak nějak plasticky (jak já to slovo nemám ráda, tak tu se hodí) a více a více vědět o nich! Třeba jaká byla jejich skutečná jména, kromě Athose, což byl hrabě de La Fère. Ač moje nejoblíbenější postava (zádumčivý je úplně můj typ!) a hraběnku de la Winter nakonec odsoudil, stejně mě zklamal, že se jí snažil zabít už poprvé (jestli teda, a navíc pověsit?, a jak to přežila? A proč si mysleli, že hrabě de La Fère je mrtvý?), no, mohlo to být tak na 6 knih bez problému, ten příběh je úžasný, jako Le Morte d’Arthur, není to špatně napsané, to ne, díky tomu, že je to psané tak poutavě, je určitě ta populární, ale já jsem na ty eposy a tlustá složitá díla s komplikovanou psychologií postav… a tady je tolik látky!! Uuuu!!! A D’Artagnan byl fakt mládě, a takový holkař:P, a naivní až to bolí. A ta jeho Constance?? Hmm, divná to láska, viděli se dvakrát, ani pusu si snad nedali, ale budiž. A nejdřív jí bylo 26, pak 23, Myledy nejdřív 26-28 a pak 25… hmm. No, jednou jí budu mít určitě v knihovně (ale určitě ne v originále!).

Alizon
09.07.2014 5 z 5

At si kdo chce co chce rika, ze je Dumas brak. Tuhle knizku zna snad kazdy - cte se sama, je napinava, jen tak na ni nezapomenete. Pro me klasika ke ktere se rada vracim. Lituji jen jedne veci, ze jsem ji necetla driv a nezamilovala si tak driv Francii a jeji historii (a nemela vetsi motivaci ke studiu FR, kterou jsem pozdeji pracne dohanela).